• Informacje na temat:

  nina andrycz cyrankiewicz

Artykuły na temat: nina andrycz cyrankiewicz
 • Nina Andrycz: Dlaczego ukrywała swój wiek?

  Jeszcze rok przed jej śmiercią pisano, że Nina Andrycz ma 98 lat. Gdy zmarła, na trumnie zamieszczono tabliczkę z napisem: "Żyła 101 lat". Dziś na grobie na warszawskich Starych Powązkach można przeczytać: "Nina Andrycz, Królowa sceny Teatru Polskiego. 11.11.1910 - 31.01.2014". Z daty urodzin i śmierci wynika więc, że przeżyła 103 lata. Skąd wzięły się te nieścisłości?

 • Nina Andrycz nie żyje

  Nie żyje Nina Andrycz, aktorka nazywana wielką damą polskiego teatru - poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Artystka zmarła w piątek rano w Warszawie. Miała 101 lat.

 • Nina Andrycz kończy 90 lat

  Aktorka Nina Andrycz, nazywana przez wielu "wielką damą polskiego teatru", znana również jako autorka tomików poezji i powieści oraz prywatnie jako żona premiera Józefa Cyrankiewicza, kończy w piątek, 11 listopada, 90 lat. Widzowie pamiętają ją głównie jako odtwórczynię ról władczyń, królowych, arystokratek i dam.

 • Nina Andrycz: Patrzę i wspominam

  Patrzę w stronę przeszłości i płynie do mnie morze wspomnień, zwycięstw, rywalizacji, intryg i teraz, kiedy przyszły lata odpowiednie, chcę je ludziom wytłumaczyć - mówi o swej najnowszej książce "Patrzę i wspominam" wielka dama polskiego teatru Nina Andrycz.

 • Wspominają Ninę Andrycz

  Koledzy po fachu, znawcy kina i teatru, wspominają zmarłą w piątek, 31 stycznia, Ninę Andrycz.

 • Pogrzeb Niny Andrycz 10 lutego w Warszawie

  Pogrzeb Niny Andrycz - aktorki nazywanej przez wielu wielką damą polskiego teatru - odbędzie się 10 lutego w Warszawie. Teatr był najważniejszą i pierwszą sprawą w jej życiu - podkreśla Związek Artystów Scen Polskich. Artystka zmarła 31 stycznia. Miała 101 lat.

 • W Warszawie pożegnano Ninę Andrycz

  Rodzina, przyjaciele i koledzy-aktorzy pożegnali w Warszawie wybitną aktorkę Ninę Andrycz. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła w poniedziałek msza w kościele św. Karola Boromeusza. Artystkę pochowano na Starych Powązkach.

 • Nina Andrycz: Niczego nie żałuję

  Jedni ją kochali, inni nienawidzili. Niezależnie od swoich sympatii i antypatii wszyscy zgodnie doceniali jej talent. Nina Andrycz urodziła się w 1915 r. w Brześciu nad Bugiem i już ucząc się(...). W jednym z wywiadów Nina Andrycz przyznała, że kochała tylko jednego mężczyznę - aktora i reżysera teatralnego, swojego profesora ze szkoły Aleksandra Węgierko, zamordowanego podczas wojny. Wiele osób...

 • Nina Andrycz: 100 tys. złotych na rzecz WOŚP

  Z wielkim smutkiem przyjęto informację o śmierci Niny Andrycz. Jednak nawet na łożu śmierci aktorka pamiętała o najbardziej potrzebujących. Jak donoszą media, Andrycz zapisała w testamencie 100 tys. zł. na rzecz fundacji Jurka Owsiaka.

 • Elżbieta Barszczewska: Była piękna, żyła pięknie

  ...zła. Potem przyszedł czas, że w ogóle nie dostawała ról. Z "urzędu" należały się one Ninie Andrycz, żonie ówczesnego premiera Józefa Cyrankiewicza. "Płyną dni, a ja nie mam pracy. Cofam się, błądzę...