• Informacje na temat:

  noc w muzeum

Artykuły na temat: noc w muzeum
 • Muzeum Schwarzeneggera

  W leżącym nad jeziorem domu z XIX wieku w stylu Biedermeier z pięknym widokiem na Alpy, powstaje muzeum poświęcone odtwórcy roli Terminatora. "Arnie" współpracował przy realizacji tego projektu(...) pomieszczenia, opowiadając ze szczegółami, jak były urządzone i gdzie stały meble. Ujawnił m.in., gdzie wisiał obraz przedstawiający myśliwego ze swą zdobyczą, który przerażał go, gdy był dzieckiem. Muzeum ma...

 • Oscarowa Noc i wystawa o filmie "Ida" w Muzeum Kinematografii

  Na wystawę poświęconą filmowi "Ida" oraz na Oscarową Noc, czyli kibicowanie polskim kandydatom do tej nagrody w towarzystwie m.in. jednego z nominowanych - operatora Ryszarda Lenczewskiego, zaprasza w lutym łódzkie Muzeum Kinematografii.

 • "Noc w muzeum: Tajemnica grobowca" : Z pustego i Ben Stiller nie naleje

  Co łączy trylogie "Hobbita" i "Nocy w muzeum"? Przerost efektów specjalnych nad scenariuszem i zbudowanie tego drugiego na bazie książek, w których materiału jest tyle, co na średni metraż.

 • Otwarto Muzeum TVP

  Lampy "Konoskop" z lat 30. XX wieku do przekształcania obrazu optycznego na elektroniczny, magnetofon nakręcany na korbkę czy pierwsza kamera czarno-biała "Marconi" - to tylko niektóre z eksponatów nowo powstałego Muzeum TVP.

 • Morowe Panny idą w noc

  Paulina Przybysz, Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, a także inne znane wokalistki wystąpią 28 lipca w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego podczas koncertu organizowanego w ramach corocznego cyklu "Pamiętamy '44".

 • "Warsaw Shore": Melanż w Muzeum Maszyn Erotycznych

  ...wyższy poziom... Szalona noc znajdzie finał za granicą! Zdezorientowani ekipowicze obudzą się bowiem pod hotelem w jednej z najpiękniejszych stolic Europy. Po krótkiej drzemce wyruszą na zwiedzanie miasta, a wśród atrakcji znajdzie się słynne Muzeum Maszyn Erotycznych! Z kolei podczas spaceru po starówce zrobi się bardzo romantycznie... To wszystko i jeszcze więcej już w najbliższą niedzielę o godz...

 • "Noce i dnie" zakończyły nowojorski przegląd "Arcydzieł Polskiego Kina"

  Z okazji 100-lecia niepodległości Polski w nowojorskim Museum of Moving Images odbył się przegląd "Arcydzieła Polskiego Kina". Główny kurator muzeum David Schwartz zaliczył prezentowane tam filmy do najlepszych, jakie kiedykolwiek powstały.

 • Powstanie muzeum Felliniego

  Jeszcze w tym roku, we włoskim mieście Rimini, zostanie otwarte muzeum poświęcone pamięci Federico Felliniego. Rimini to rodzinne miasto światowej sławy reżysera i scenarzysty. To właśnie tam powstał jeden z najsłynnieszych filmów Felliniego, "Amarcord".

 • Noc Muzeów spędź... w kinie

  W tym roku, po raz pierwszy w Polsce kina wielosalowe dołączyły do inicjatywy Nocy Muzeów. Osoby, które zdecydują się zrobić sobie przerwę pomiędzy wystawami i wybiorą się na film, kupując jeden bilet drugi otrzymają gratis. W nocnym repertuarze znajdą się: nowa wersja "Wielkiego Gatsby'ego" w reżyserii Baza Luhrmanna z Leonardo DiCaprio i Carey Mulligan w rolach głównych, polski film "Oszukane...

 • Bale gorszy od Stillera

  Komedia z gwiazdorską obsadą "Noc w muzeum 2" przyciągnęła najwięcej widzów do kin Ameryki Północnej w weekend, zarabiając 53,5 mln dolarów.

Wideo na temat: noc w muzeum
 • "Noc w muzeum 2"

  będzie musiał stanąć w obronie przyjaciół-eksponatów. "Noc w muzeum 2" to pierwszy film nakręcony na terenie Instytutu Smithsonian. Akcja zaczyna się w momencie, gdy nocny strażnik Larry Daley porzuca(...) Gallagher) i neandertalczycy. Larry zrobi wszystko, by uratować przyjaciół i uratować muzeum. "Noc w muzeum 2" to pierwszy film w całości nakręcony na terenie Instytutu Smithsonian - największego kompleksu