• Informacje na temat:

  nowe filmy 2009

Artykuły na temat: nowe filmy 2009
 • Doktor ma nową ukochaną!

  W październiku 2009 roku po jedenastu latach małżeństwa Noah Wyle rozstał się ze swoją żoną, charakteryzatorką Tracy Warbin. Z kim jest teraz związany?

 • Polskie kino w 2015: Nowe filmy z Więckiewiczem, Chyrą i Kotem

  "Ziarno prawdy" z Robertem Więckiewiczem, "Carte blanche" z Andrzejem Chyrą, "Życie jest piękne" z Tomaszem Kotem - m.in. te filmy trafią do kin w 2015 r. Prace nad "Wołyniem" będzie kontynuował Wojciech Smarzowski, a Dorota Kędzierzawska zacznie zdjęcia do "Żużla".

 • Seriale internetowe - rewolucja?

  Telewizja rządzi się swoimi prawami i mnóstwem ograniczeń. Tymczasem Internet odkrywa przed twórcami seriali nowe, niezbadane możliwości. Sprawdziliśmy, co ciekawego można zobaczyć w sieci.

 • "Na skraju jutra" i "Godzilla" na Blu-ray i DVD

  Dwie najbardziej widowiskowe superprodukcje roku - filmy "Na skraju jutra" i "Godzilla" - zadebiutowały w piątek, 10 października, na płytach DVD i Blu-ray.

 • Gwiazdy po latach: "Roswell: W kręgu tajemnic"

  ...się w główną bohaterkę "Drugiej szansy". Na dużym ekranie mogliśmy oglądać ją ostatnio w 2009 roku w filmie "Unstable". Prywatnie interesuje się fotografią i tańcem baletowym. W tym roku skończy 35 lat(...)" i znów wróciła na szczyt. Później były filmy "Wpadka", "27 sukienek", "Brzydka prawda", "Sylwester w Nowym Jorku"... Aktorkę obsypano deszczem nagród i... pieniędzmi. Heigl została jedną z najlepiej...

 • Cały "Harry Potter" na Blu-ray i DVD

  Filmowe opowieści o przygodach Harry'ego Pottera to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. Ekranizacje wszystkich siedmiu książek autorstwa J. K. Rowling stały się przebojami kasowymi na świecie, zarabiając łącznie ponad 5 miliardów dolarów. Wszystkie części są dostępne na Blu-ray i DVD.

 • Lindsay Lohan

  ..." z roku 1998. Na castingu pokonała m.in. Scarlett Johansson. Aż do 2002, kiedy zagrała u boku Jamie Lee Curtis w nowej wersji klasycznej komedii ze studia Walta Disneya, "Zakręcony piątek", można ją było oglądać jedynie w produkcjach telewizyjnych. Dzięki roli w tym filmie Lohan zdobyła jednak nagrodę za najlepszą rolę przełomową na ceremonii rozdania nagród ekranowych MTV. Filmy takie jak...

 • Hollywood nabył prawa do ekranizacji "Osadników z Catanu"

  Jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie "Osadnicy z Catanu" może już niebawem doczekać się filmowej adaptacji. Hollywood nabył właśnie prawa do stworzenia filmowej i telewizyjnej wersji słynnej gry.

 • "Dom nad rozlewiskiem": TVP sprzedała serial na Łotwę

  Telewizja Polska nie zdradza szczegółów transakcji sprzedaży formatu "Domu nad rozlewiskiem" Latvian TV. "Dom nad rozlewiskiem" jesienią 2009 roku oglądało średnio 4,69 mln widzów. To kolejna transakcja TVP związana ze sprzedażą naszych rodzimych formatów. Polskie filmy i seriale na początku tego roku trafiły. m.in. do Chin, Turcji i Szkocji. Serial przedstawia losy Małgorzaty...

 • "Zjazd absolwentów" : Moralny eksperyment

  W tym tygodniu polską premierę mają dwa artystyczne hity szwedzkiego kina dwóch ostatnich lat. "Zjazd absolwentów" Anny Odell to film niewygodny, chwilami wręcz kontrowersyjny.