• Informacje na temat:

  nowe zwyczaje

Artykuły na temat: nowe zwyczaje
 • Paulina Krupińska debiutuje w nowej roli

  Jest to dla mnie zupełnie nowe wyzwanie i doświadczenie. Inaczej kręci się dokument, inaczej program studyjny. Przyznam szczerze, że bardzo mi się to spodobało - wspomina Paulina Krupińska, która wspólnie z ekipą TVN Style odwiedziła Świętą Dolinę Inków w peruwiańskich Andach. Podczas kręcenia zdjęć prezenterka spotkała się z wieloma wyjątkowymi kobietami, które pokazały jej, jak wygląda ich...

 • Nowe programy w telewizji. Co oglądać będziemy we wrześniu?

  .... Program poprowadzi Paweł Orleański. Każdy odcinek nowego teleturnieju Telewizji Polskiej to występ jednej, wyjątkowej pary. Uczestnicy walczą o swoje marzenia, a od spełnienia dzieli ich(...) powróci w zupełnie nowej odsłonie, m.in. z elementami muzyki na żywo. Oparty na amerykańskim formacie "Wheel of Fortune" teleturniej "Koło fortuny" zadebiutował na antenie TVP2 w 1992 roku...

 • Doda i Cichopek w nowym show!

  Irena Santor, Doda oraz Tomasz Karolak znaleźli się w jury nowego muzycznego show Polsatu "Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us". Program, który zadebiutuje na antenie 13 marca, poprowadzą Katarzyna Cichopek i Maryjusz Kałamaga z kabaretu Łowcy B.

 • Nowa bohaterka Pixara!

  Od zarania dziejów w dzikich i górzystych regionach Szkocji historie epickich bitew oraz mistyczne legendy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W nowym filmie studia Disney/Pixar "Merida waleczna", gdy odważna bohaterka stawia czoła tradycji, przeznaczeniu i okrutnym bestiom, nowa opowieść dołącza do ludowych przekazów.

 • Luxtorpeda ujawnia szczegóły (nowa płyta)

  ...1 kwietnia na półki trafi nowy album Luxtorpedy. "A morał z tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki" będzie trzecią płytą w dorobku zespołu. Zwyczajem Luxtorpedy wydawnictwo zawiera dodatkowo krążek z wersjami instrumentalnymi.

 • Maja Hyży: Nie wyobrażam sobie spędzać świąt bez mojej rodziny

  Wokalistka podkreśla, że jest bardzo przywiązana do tradycji i z przyjemnością kultywuje świąteczne zwyczaje. Wielkanoc kojarzy jej się z czasem spędzonym z rodziną, z koszyczkiem przystrojonym bukszpanem i okolicznościowymi dekoracjami. Maja Hyży zdradza, że chętnie maluje wtedy z dziećmi pisanki, piecze swój popisowy sernik i przygotowuje jajka faszerowane w skorupce.

 • Małgorzata Socha: Nie boję się 40. urodzin

  Do tej pory Małgorzata Socha nie przepadała za dniem, w którym wypadały jej urodziny. Miała zwyczaj, by wyłączać wtedy telefon. Ale przy okazji świętowania 40-tki zmieniła swoje nastawienie do upływającego czasu.

 • Marta Wierzbicka: Nie chcę ślubu

  Marta Wierzbicka nie przywiązuje wagi do tradycji związanych z ceremonią zawarcia małżeństwa. Podoba jej się jedynie zwyczaj podróży poślubnej jako czasu spędzonego wyłącznie ze świeżo poślubionych mężem. Aktorka nie ukrywa jednak, że nie jest fanką samej idei ślubu.

 • Katarzyna Zielińska: Pójdę w tango

  ...z Tomkiem Kammelem prowadziłam Sylwestra w Dwójce, w tym wraz z Marią Pakulnis i Wojciechem Wysockim zagramy przedpremierowe pokazy naszego nowego spektaklu 'Konstruktor'. - Jeśli ktoś jeszcze nie ma...

 • Video na gejowskim weselu ("Ktoś nowy")

  ...​Pijani wujkowie, bijatyka, tort i morze alkoholu - typowe wesele, które tym razem takie zwyczaje nie było. Zespół Video zagrał na gejowskiej imprezie weselnej w swoim nowym teledysku do piosenki "Ktoś nowy".

Dyskusje na temat: nowe zwyczaje
 • Re: Max Wright: Podwójne życie ideału?

  Też mnie tak uczono, że o zmarłym tylko dobrze. Lecz nastały nowe czasy...Przychodzą nowe "elity", nadciąga "nowa normalność", które za nic mają ustalone stare zwyczaje i przyzwoite zasady. Zatem o zmarłych CAŁA PRAWDA, a nie pośmiertne kłamstewka i przemilczenia? Proponuję na początek całą prawdę o familii Kaczyńskich. Znajdzie się kozak...?

 • Re: Max Wright: Podwójne życie ideału?

  Też mnie tak uczono, że o zmarłym tylko dobrze. Lecz nastały nowe czasy...Przychodzą nowe "elity", nadciąga "nowa normalność", które za nic mają ustalone stare zwyczaje i przyzwoite zasady. Zatem o zmarłych CAŁA PRAWDA, a nie pośmiertne kłamstewka i przemilczenia? Proponuję na początek całą prawdę o familii Kaczyńskich. Znajdzie się taki kozak...?

 • Re: "Wspaniałe stulecie": Od 31 sierpnia nowe odcinki w TVP!

  bardzo ładny film ,piękne kostiumy,historia ,zwyczaje,,,hołota przyzwyczaiła się do filmów ,gdzie główna akcja toczy się w łóżku i to nieraz w obrzydliwy sposób i zbokom nie pasuje

 • Re: "Wspaniałe stulecie": Od 31 sierpnia nowe odcinki w TVP!

  Zainteresował mnie ten serial już w trakcie powtórek.Uważam,że nareszcie można zobaczyć coś innego. Orient,inna kultura,obyczaje,piękne kostiumy.A co najważniejsze - nie epatuje krwią,przemocą,ordynarnym seksem. Te aspekty są kapitalnie zawoalowane. Przyjemnie się ogląda. Jakże inne zwyczaje dworskie niż w naszym kraju za panowania królów z tego okresu.

 • Re: "Do krwi ostatniej": Propaganda i naga Anna Dymna

  swoimi dowódcami, jak i z podwładnymi. Uchodził za dosyć trudnego, bardzo zasadniczego człowieka. Jego zachowanie i polskie zwyczaje mogły być niezrozumiałe dla Brytyjczyków. Prosił np. o potwierdzanie(...) plan działania, a tu pojawiały się ciągle jakieś nowe pomysły. Można oczywiście mieć wątpliwości, czy akcja według jego planu miałaby szansę powodzenia. Nie można jednak powiedzieć, że gen. Sosabowski

 • Re: "Do krwi ostatniej": Propaganda i naga Anna Dymna

  dowódcami, jak i z podwładnymi. Uchodził za dosyć trudnego, bardzo zasadniczego człowieka. Jego zachowanie i polskie zwyczaje mogły być niezrozumiałe dla Brytyjczyków. Prosił np. o potwierdzanie(...) plan działania, a tu pojawiały się ciągle jakieś nowe pomysły. Można oczywiście mieć wątpliwości, czy akcja według jego planu miałaby szansę powodzenia. Nie można jednak powiedzieć, że gen. Sosabowski

 • Re: Koniec "Szpilek na Giewoncie". Bez Schejbal to klapa!

  JA tez myślałam że ten sezon bez głównej bohaterki będzie klapą, ale nowe wątki okazały się o wiele wiele ciekawsze niż nieporadna "Ewa". Tylko faktycznie jej zniknięcie było dziwnie wytłumaczone(...) górale" i ich gwara, zwyczaje... i miłości jak u nastolatków :):)