• Informacje na temat:

  nowoczesna wizja

Artykuły na temat: nowoczesna wizja
 • "Stary klimat w nowoczesnej oprawie"

  Powroty, powroty, powroty. Ile razy w ciągu ostatnich kilku lat przecieraliśmy oczy ze zdziwienia na wieść o reaktywacji kolejnego zespołu z zamierzchłej przeszłości? Do rosnącego grona wskrzeszanych formacji, po ponad 15 latach niebytu, dołączył również Pestilence, grupa, której rewolucyjne podejście do death metalu z przełomu lat 80. i 90. błyskawicznie wyniosło Holendrów na piedestał, by równie szybko strącić ich z niego, gdy, jak wielu twierdziło, forma przerosła treść.

 • Od "Lady Bird" do "Małych kobietek". Inspiracje Grety Gerwig

  W trakcie dorastania Greta Gerwig przeczytała "Małe kobietki" Louisy May Alcott tyle razy, że nie potrafi dokładnie określić, kiedy zdarzyło się to po raz pierwszy. Jednak już na długo przed nakręceniem własnej, świeżej i współczesnej wizji legendarnej klasyki, czerpała inspirację z tej porywającej opowieści o czterech dziewczynach, w której przedstawiono pełną gamę ich uczyć - od radości po smutek - oraz to, jak wykuwają własną kreatywną, artystyczną i moralną drogę ku dorosłości.

 • Breslau zremiksowany na Wrocław

  "Last Party In Breslau" Igora Boxxa to ciąg dalszy wrocławskich przygód jednego z członków duetu Skalpel. Po znakomicie przyjętym wydawnictwie "Breslau", który na świecie ukazał się nakładem oficyny Ninja Tune, Igor powraca z nową muzyczną wizją nowoczesnej, roztańczonej metropolii.

 • Trzy polskie filmy w kinach

  Aż trzy polskie filmy: "Janosik. Prawdziwa historia" wyreżyserowany wspólnie przez Agnieszkę Holland i jej córkę Katarzynę Adamik, nowoczesna "Balladyna" inspirowana utworem Juliusza Słowackiego oraz thriller Feliksa Falka "Enen" będzie można od dziś oglądać w naszych kinach.

 • "Jesteśmy waszymi przyjaciółmi" : Pomocna dłoń

  ..., na czym polega nowoczesna eksploatacja i kolonizacja terenów Afryki. Każdorazowo ten proces rozpoczyna się od deklaracji pomocy. Koniec końców chodzi jednak o przywłaszczenie ziemi, funduszy...

 • Sprzeczne opinie w sprawie "Klątwy"

  W teatrze w momencie, kiedy opada kurtyna, znajdujemy się świecie fikcyjnym, dokładnie to samo w kinie - tak w czwartek, 23 lutego, posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus odniosła się do spektaklu "Klątwa" wystawianego w warszawskim Teatrze Powszechnym.

 • "360. Połączeni": Kostki domina

  ..."360. Połączeni" to nowoczesna i stylowa panorama związków międzyludzkich, które składają się na wyrazisty, pełen napięcia i autentycznych wzruszeń obraz miłości w XXI wieku...

 • Recenzja M.I.A. "AIM": Wulkan, który ma dość

  M.I.A. od początku swojej kariery wywołuje kontrowersje. Że jest niesforna to mało powiedziane. Maya zdaje się kompletnie nie przejmować tym, co inni o niej powiedzą i czy jej muzyka trafi do mas. Ma swój przekaz, swoją wizję, a na otaczającą rzeczywistość patrzy spojrzeniem zimnym i przenikliwym. Surową i ostrą jak brzytwa płytą "AIM" pokazuje światu, co myśli na temat ostatnich wydarzeń. I na pewno kolejny raz zostanie za to bezceremonialnie skrytykowana.

 • Recenzja In Flames "Siren Charms": Gdzie te płomienie?

  Ciągła chęć artystycznego rozwoju prowadzi do wspaniałych dokonań, a odmowa spoczywania na laurach zasługuje na największy szacunek. Wizja ponad rzemiosło. Ryzyko pond stagnację. Kontestacja pond oportunizm. "Siren Charms" przeczy każdej z tych tez.

 • Dokument o Smoleńsku podzielił krytyków

  "Katastrofa" Artura Żmijewskiego - dokument o reakcjach społecznych po katastrofie samolotu w Smoleńsku - podzieliła panelistów dyskusji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. To film opisujący rytuały towarzyszące narodowej żałobie - tłumaczył reżyser.

Dyskusje na temat: nowoczesna wizja