• Informacje na temat:

  obama o polskich

Artykuły na temat: obama o polskich
 • Barack Obama śpiewa "Purple Rain"! Prince byłby dumny?

  USA będzie tęskniło za Barackiem Obamą! Nic dziwnego, ponieważ ten czarnoskóry polityk dał się poznać jako inteligentny człowiek o ogromnym poczuciu humoru. Ciekawe, który z polskich prezydentów zdecydowałby się podśpiewywać "Purple Rain" na widok małego chłopca przebranego za Prince'a. Barack Obama nie miał przed tym żadnych oporów. Wręcz przeciwnie, wyglądał na naprawdę zadowolonego...

 • "Polacy w oczach świata": Steven Spielberg o Polsce

  Naród polski ukazany poprzez sukcesy jego przedstawicieli - tak dokument "Polacy w oczach świata" określa autorka Hanna Luiza Ceglińska-Leśnodorska. W filmie, który jesienią trafi do kin, o wybitnych Polakach mówią m.in. Barack Obama, Dalajlama XIV i Steven Spielberg.

 • Córka Baracka Obamy w wakacje będzie pracować!

  Malia Obama (17 l.) w wakacje nie zamierza się byczyć i nic nie robić. Właśnie zaczęła staż na planie popularnego serialu!

 • Premiera dokumentu "Polacy w oczach świata"

  Premiera dokumentalnego filmu "Polacy w oczach świata", w którym na temat wybitnych przedstawicieli naszego narodu - cenionych za granicą polityków, uczonych, artystów, sportowców - wypowiadają się m.in. Dalajlama XIV i Barack Obama, odbyła się w czwartek, 2 października, w stolicy.

 • Scarlett Johansson ma polskie korzenie!

  ...takimi głupotami, bo życie jest zbyt krótkie. Czy prawdą jest, że w Twoich żyłach płynie polska krew? S.J.: - Tak. Moi przodkowie, wywodzący się z polskich Żydów, emigrowali z Polski w czasie II wojny światowej. Pamiętam z dzieciństwa rozmowy mamy o naszych polskich korzeniach, chociaż obie jesteśmy całkowicie związane z tradycją i kulturą amerykańską, w której się wychowałyśmy. Dodam, że po...

 • Znamy zwycięzców 5. American Film Festival

  Piąta edycja American Film Festival dobiegła końca. Wrocławski festiwal jest jedynym wydarzeniem kulturalnym w Polsce, poświęconym amerykańskiemu kinu niezależnemu. W Kinie Nowe Horyzonty widzowie zobaczyli 70 filmów, w tym 54 premiery polskie i trzy światowe. Łącznie odbyło się 137 seansów. Festiwalowe projekcje obejrzało 17 tysięcy widzów.

 • Piękna córka Izabelli Scorupco

  Izabella Scorupco jest jedną z najpiękniejszych polskich aktorek. Urodę po znanej mamie odziedziczyła jej córka, Julia. Dziewczyna niedawno skończyła 22 lata. Czy pójdzie w ślady jedynej polskiej dziewczyny Bonda?

 • Wojewódzki, Drzyzga i Młynarska, czyli talk-show po polsku

  To, jak dziś wyglądają programy typu talk-show, a także publicystyczne, jest zasługą jednego człowieka. Odchodzący właśnie na emeryturę Amerykanin David Letterman stworzył genialny wzorzec. Czerpią z niego między innymi Kuba Wojewódzki, Agata Młynarska czy Ewa Drzyzga.

 • Isis zaśpiewa przed prezydentem USA!

  Tamara Gołębiowska, znana szerzej pod pseudonimem Isis Gee, ma wystąpić przed samym Barackiem Obamą w dniu zaprzysiężenia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 • Clooney kontra... Barack Obama

  Kilka dni temu Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej doceniła thriller "Idy marcowe", przyznając obrazowi nominację do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Okazuje się jednak, że film miał powstać znacznie wcześniej, lecz reżyserskie plany George'a Clooneya pokrzyżował... Barack Obama.