• Informacje na temat:

  ogniem i mieczem zdjęcia

Artykuły na temat: ogniem i mieczem zdjęcia
 • "Ogniem i mieczem": 20 lat od premiery filmu

  Na realizację tego filmu reżyser Jerzy Hoffman czekał ponad 25 lat. Wcześniej z sukcesem przeniósł na ekran drugą i trzecią część trylogii Henryka Sienkiewicza. Powstały film okazał się najpopularniejszą polską premierą kinową po zmianie ustroju. Krytycy byli jednak bezlitośni. 8 lutego 1999 roku do polskich kin wszedł film "Ogniem i mieczem".

 • Mija 15 lat od premiery "Ogniem i mieczem"

  ...15 lat temu, 8 lutego 1999 roku, na ekrany polskich kin trafiła ekranizacja "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Pamiętacie, kto wcielił się w bohaterów Sienkiewicza?

 • "Wołyń": Koniec zdjęć do filmu Smarzowskiego

  Zakończyły się zdjęcia do filmu Wojtka Smarzowskiego "Wołyń" - poinformował na Facebooku producent obrazu, Film It.

 • Andrzej Seweryn zaczyna zdjęcia

  W piątek, 16 września, rozpoczną się w Toruniu zdjęcia do filmu fabularnego "Kto nigdy nie żył", reżyserowanego przez Andrzeja Seweryna . Ekipa będzie w Toruniu przez cztery dni. Przyjedzie ponad 20 aktorów, czyli prawie wszyscy, którzy biorą udział w realizacji tego obrazu - informują "Nowości".

 • Seweryn rozpoczął zdjęcia w Toruniu

  W Toruniu rozpoczęły się w sobotę plenerowe zdjęcia do filmu "Kto nigdy nie żył" w reżyserii Andrzeja Seweryna. Debiutancki obraz Seweryna opowiada historię młodego księdza, który zaraża się wirusem HIV od narkomanów, którymi się opiekuje. Główną role gra Michał Żebrowski ( "Pręgi" , "Ogniem i mieczem" ).

 • Bajon skończył zdjęcia do "Ślubów..."

  Balem zakończyły się zdjęcia do filmu "Śluby panieńskie" w reżyserii Filipa Bajona. W jednej z największych polskich produkcji kostiumowych od czasów "Zemsty" i "Ogniem i mieczem" zagrały sławy polskiego kina, m.in. Anna Cieślak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Edyta Olszówka, Borys Szyc, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Daniel Olbrychski, Marian Opania, Jan Nowicki i Lech Ordon.

 • Ruszają zdjęcia do "Misia 2"

  Już w sierpniu ruszają prace na planie kontynuacji jednej z najbardziej lubianych polskich komedii "Miś" . Reżyserii drugiej części filmu podejmie się Stanisław Tym, który napisał również scenariusz "Misia 2". Film zobaczymy w kinach już na początku 2007 roku. Jedną z głównych ról w nowym "Misiu" zagra Krzysztof Kowalewski ( "Ogniem i mieczem" ).

 • Koniec zdjęć do "Dziewczyny z szafy"

  ...na świecie scenograf Andrzej Haliński ("Kobieta w Berlinie", "Ogniem i mieczem") i dwukrotnie nagrodzony na FPFF w Gdyni operator Arkadiusz Tomiak ("Statyści", "Daleko od okna"). Producentem filmu...

 • Gwiazdorskie "Śluby panieńskie"

  Wkrótce rozpoczynają się zdjęcia do filmu "Śluby panieńskie", największej polskiej produkcji kostiumowej od czasów "Zemsty" i "Ogniem i mieczem".

 • Olbrychski zagrał Kmicicia, Linda nie został Bohunem

  Jerzy Hoffman w Kętrzynie podczas festiwalu Walkiria opowiadał o kulisach kręcenia swoich największych dzieł. Przyznał, że Bohuna w "Ogniem i mieczem" miał zagrać znany polski aktor, ale ze względu na zdjęcia do innego filmu niestety nie mógł wystąpić.

Zdjęcia na temat: ogniem i mieczem zdjęcia