• Informacje na temat:

  ogromne plakaty

Artykuły na temat: ogromne plakaty
 • Plakaty "Habemus papam" w całym Rzymie

  ...udźwignąć ciężaru swej posługi, jest całkowicie fikcyjna i nie ma żadnego odniesienia do rzeczywistości. Zupełny zbieg okoliczności w czasie sprawił jednak, że plakaty filmu pojawiły się w Wiecznym Mieście dokładnie na miesiąc przed beatyfikacją Jana Pawła II. Nic zatem dziwnego, że wywołują ogromne zainteresowanie przede wszystkim wśród tysięcy cudzoziemców. Billboardy "Habemus papam" znajdują się...

 • Antyrosyjskie plakaty w Karlowych Warach

  Oburzenie i protesty wywołały antyrosyjskie plakaty, które pojawiły się w Karlowych Warach. "Zaproś Rosjanina do domu - ukradnie Ci ojczyznę" - głosiły postery na słupach reklamowych w przeddzień 49. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Plakaty usunięto.

 • Filmowe plakaty czekają na kolekcjonerów

  Filmowe plakaty zaczął kolekcjonować ojciec Alexandra de Groote'a, który swój pierwszy eksponat otrzymał od właściciela jednego z kin w roku 1935. Plakat przedstawiający pierwszego herosa ekranu nie jest jedynym rarytasem wśród ogromnych zbiorów, liczących w sumie ponad 3,5 tysiąca sztuk filmowych posterów. Znaleźć wśród nich można plakaty reklamujące wszystkie rodzaje filmów, począwszy od...

 • Nowe plakaty "1920 Bitwy Warszawskiej"

  ...plakatów graficznych. Dzisiejsze plakaty fotosowe nie mają drugiego życia, są produktem jednorazowego użytku. To wielka strata dla plakatu filmowego - dodaje artysta. Klasyk polskiego plakatu uważa, że(...) filmowy kończy się mniej więcej na tej dacie. A przecież po roku '89 społeczeństwo bez problemu czytało między wierszami, rozumiało symbolikę. Plakaty graficzne powinno się wydawać choćby w niewielkim...

 • Plakaty do filmów Wajdy w Muzeum Narodowym w Krakowie

  Wydane na całym świecie plakaty do filmów Andrzeja Wajdy będzie można od wtorku oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wystawę przygotowało Muzeum Kinematografii w Łodzi z okazji 60. rocznicy debiutu fabularnego reżysera, którym było "Pokolenie".

 • Cannes: Przed festiwalem

  W środę, 11 maja, rozpoczyna się 58. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Na razie w mieście najbardziej w oczy rzucają się ogromne plakaty promujące amerykańskie produkcje. "W tym roku wielkie hollywoodzkie studia zarzuciły rynek reklamami swych filmów" - mówią obserwatorzy imprezy.

 • Nadchodzi nowy RoboCop

  ...- Kiedy byłem dzieckiem, plakaty reklamujące "RoboCopa" wisiały dosłownie wszędzie - wspomina urodzony w 1979 r. w Sztokholmie Joel Kinnaman. - Nigdy wcześniej żadna rzecz nie zachwyciła mnie tak bardzo, jak widok Petera Wellera wysiadającego z policyjnego wozu.

 • Jerzy Hoffman: Kino z historią w tle

  Zdjęcia z planów filmowych, plakaty a także teksty wywiadów będzie można oglądać od poniedziałku w łódzkim Muzeum Kinematografii na wystawie "Jerzy Hoffman. Kino z historią w tle". Ekspozycję przygotowano z okazji 80. urodzin reżysera.

 • Multimedialny Kieślowski w 15. rocznicę śmierci

  Fotosy, plakaty, a także autorskie egzemplarze scenariuszy "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego będzie można zobaczyć od 14 marca na multimedialnej wystawie w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Dzień wcześniej minie 15. rocznica śmierci tego wybitnego reżysera.

 • Łódź: Wystawa plakatów filmowych

  Czterdzieści plakatów filmowych z ostatnich 20 lat historii polskiego kina będzie można obejrzeć na otwartej w Muzeum Kinematografii w Łodzi, w czwartek, 30 września, wystawie "Sztuka reklamy - współczesny polski plakat filmowy" . Wśród eksponatów znajdują się plakaty zarówno superprodukcji, jak i tych mniej znanych filmów.

Dyskusje na temat: ogromne plakaty
 • Re: Nowy numer "Świata Seriali"

  Ja również uważam, że świat seriali robi ogromne postępy , m.in. dając kolejne polskie plakaty seriali i za to dziękuję . Myślę, że w następnym numerze również zobaczę plakat polskiego serialu . ;)