• Informacje na temat:

  olga jackowska i marek jackowski

Artykuły na temat: olga jackowska i marek jackowski
 • Złoty Maanam: "Olga" hołdem dla Kory

  Poniżej możecie posłuchać instrumentalnego utworu "Olga", który po śmierci Kory stworzył gitarzysta Ryszard Olesiński, wieloletni muzyk grupy Maanam.

 • Milo Kurtis (Maanam) o Korze: Była cudowną osobą

  ..."Kora Jackowska była cudowną osobą, zawsze blisko ludzi; po moim odejściu z Maanamu, kiedy miałem jakiś problem, zawsze mogłem na nią liczyć - powiedział w rozmowie z PAP muzyk Milo Kurtis, który w 1975 r. razem z Markiem Jackowskim założył Maanam. Kora zmarła na raka jajnika w wieku 67 lat.

 • exMaanam: Oto nowa wokalistka

  ...33-letnia Karolina Gibki została nową wokalistką grupy exMaanam (wcześniej Złoty Maanam), tworzonej przez muzyków towarzyszących niegdyś Korze i Markowi Jackowskiemu.

 • "Nie ma ludzi niezastąpionych"

  ...początku najważniejszymi postaciami w zespole są Marek Jackowski i Olga "Kora" Jackowska. Kiedyś byli parą również poza sceną, dziś łączy ich muzyka. We wrześniu 2003 roku, ku zaskoczeniu fanów, z zespołem(...) płytę Maanamu, "Znaki szczególne", która ukazała się w marcu 2004 roku. Z okazji premiery albumu, z Markiem Jackowskim i Korą rozmawiał Paweł Amarowicz.

 • Kora: Artystka wszechstronna kończy 65 lat

  Jedna z najważniejszych polskich wokalistek działających w muzyce rozrywkowej, ikona polskiego rocka, autorka tekstów, producentka i osobowość telewizyjna. Olga Sipowicz (a przed ślubem z Aleksandrem Sipowiczem Olga Jackowska), znana lepiej jako Kora, świętuje 65. urodziny.

 • Maanam: Wróciliśmy do korzeni

  We wtorek, 23 marca, gościliśmy na CZATerii Olgę "Korę" Jackowską i Marka Jackowskiego, dwie główne postacie legendarnej grupy Maanam. Muzycy odpowiadali między innymi na pytania dotyczące niedawnych zmian w składzie oraz nowej płyty, "Znaki szczególne".

 • "Maanam i goście": Koncertowa płyta po latach

  ...21 września do sklepów trafiła podwójna koncertowa płyta "Maanam i goście" z występem z kwietnia 2000 r. Wówczas zespół Kory i Marka Jackowskiego na scenie wsparli m.in. Kasia Nosowska, Muniek Staszczyk, Justyna Steczkowska, Artur Rojek, John Porter, Robert Brylewski i Bogdan Łyszkiewicz.

 • Pogrzeb Kory. Spoczęła na Powązkach

  ...albumów i po 32 latach działalności został rozwiązany w grudniu 2008 roku. W kolejnych latach Olga Jackowska występowała z byłymi muzykami zespołu w formacji pod nazwą Kora. W 2011 roku na rynku pojawił(...) i autorką tekstów piosenek, w latach 1976-2008 liderką zespołu Maanam. Odeszła w gronie najbliższych w domu w Bliżowie. Olga Aleksandra Ostrowska urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Była...

 • Nie żyje Kora, wokalistka zespołu Maanam

  Nie żyje Kora... W sobotę, 28 lipca, o godz. 5.30 nad ranem zmarła liderka grupy Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Królowa polskiego rocka, wokalistka, poetka, jurorka talent show, ale i aktorka. Miała 67 lat.

 • Nie żyje Kora, liderka zespołu Maanam. Odeszła w wieku 67 lat

  W sobotę 28 lipca, o godz. 5.30 odeszła liderka zespołu Maanam - Kora, czyli Olga Sipowicz. Miała 67 lat. Wokalistka zmarła po wieloletniej walce z nowotworem, w swoim domu w Bliżowie, w otoczeniu najbliższych. Informację o śmierci potwierdził za pośrednictwem profilu Kory na Facebooku jej mąż, Kamil Sipowicz.