• Informacje na temat:

  olgierd łukaszewicz

Artykuły na temat: olgierd łukaszewicz
 • Olgierd Łukaszewicz: Serce dla weteranów

  Zakończył pan urzędowanie na stanowisku prezesa ZASP. 10 lat to niezły maraton! Jak się pan czuje po dobiegnięciu do mety? Olgierd Łukaszewicz : - Jeszcze się trzymam na nogach. A podtrzymuje mnie(...), co o mnie pisano: "Łukaszewicz albo umiera, albo się rozbiera", nie było tylko ekshibicją, ale wynikało z szacunku dla człowieka. Cieszę się, że mogę się jeszcze pokazać w znaczącej roli filmowej...

 • Olgierd Łukaszewicz: Kochliwy byłem

  .... Ma pan brata bliźniaka, Jerzego - jest operatorem filmowym i reżyserem. Który z was wyrywał się na świat pierwszy? Olgierd Łukaszewicz: - Jerzy urodził się podobno 40 minut wcześniej. Z biegiem(...) Łukaszewiczów dają tam o sobie znać. Jego matka była z domu Łukaszewicz. Dbaliście z bratem jakoś szczególnie o sprawność fizyczną? - W latach 60. zaczęła się szerzyć w Polsce kulturystyka. Mój o trzy...

 • "Jak pies z kotem": Wielki powrót Olgierda Łukaszewicza

  Występem w filmie "Jak pies z kotem" Olgierd Łukaszewicz triumfalnie wraca na kinowy ekran. Za wstrząsającą kreację Andrzeja Kondratiuka w autobiograficznym obrazie Janusza Kondratiuka otrzymał niedawno nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 • Olgierd Łukaszewicz: Alina Janowska była społeczniczką z temperamentem

  Alina Janowska była społeczniczką z temperamentem. Jej legendę ukształtowały nie tylko role, ale też wydarzenia z jej życia, zwłaszcza z okresu drugiej wojny światowej - powiedział prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz, wspominając zmarłą w poniedziałek aktorkę.

 • Olgierd Łukaszewicz: Aktor to jest świadek człowieczeństwa

  Aktor to jest świadek człowieczeństwa, a nie nalepka na towar - powiedział prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz w rozmowie o misji teatru publicznego, zadaniach i sukcesach stowarzyszenia w przeddzień 58. Zwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów.

 • Olgierd Łukaszewicz: Arystokrata aktorstwa

  Znany aktor teatralny i filmowy, były prezes Związku Artystów Scen Polskich - Olgierd Łukaszewicz - kończy w środę, 7 września, 65 lat.

 • Olgierd Łukaszewicz: Wajda miał ogromną ciekawość ludzi

  Andrzej Wajda miał ogromną ciekawość ludzi, także aktorów. W jego towarzystwie szkoda było życia na banał - powiedział Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Jeden z najważniejszych polskich reżyserów filmowych, zmarł w niedzielę, 9 października w wieku 90 lat.

 • Olgierd Łukaszewicz: Aktor, harcerz i Don Kichot

  Olgierd Łukaszewicz, aktor, prezes ZASP, który niedawno obchodził jubileusz 70-lecia, patrząc na swoje życie dostrzega, jak ważna rolę odegrał w nim etos harcerski. Od lat marzy o zagraniu roli Don Kichota, najlepiej takiego jak z wiersza Grochowiaka.

 • Znany aktor teatralny i filmowy, były prezes Związku Artystów Scen Polskich - Olgierd Łukaszewicz - kończy w czwartek, 7 września, 60 lat. "Jasna twarz i ta rzadka sympatyczność dana od Boga, którą potocznie nazywamy wdziękiem" - tak ekranowy wizerunek Olgierda Łukaszewicza określił Kazimierz Kutz, reżyser dwóch filmów z udziałem aktora - "Sól ziemi czarnej" i "Perły w koronie" .

 • Olgierd Łukaszewicz: Głowacki był bezlitosnym obserwatorem naszej mentalności

  Był bezlitosnym obserwatorem naszej mentalności, działań i dobrych chęci, którymi piekło jest wybrukowane - powiedział prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz, wspominając zmarłego w sobotę, 29 sierpnia, pisarza Janusza Głowackiego.

Zdjęcia na temat: olgierd łukaszewicz
Wideo na temat: olgierd łukaszewicz
 • Olgierd Łukaszewicz walczy o przejście dla pieszych! "Nie popuszczę"

  Kilka miesięcy temu Olgierd Łukaszewicz walczył o przyznanie "najstarszej matce w Polsce" Barbarze Sienkiewicz "emerytury specjalnej". Niestety, w kancelarii premiera uznano, że kobiecie nic się nie należy. Teraz aktor zmaga się z przejściem dla pieszych, znajdującym się na łuku. "Będę walczył, by zrealizowano tu bezpieczne przejście dla dzieci i ustanowiono sygnalizację świetlną. Nie popuszczę

 • Barbara Sienkiewicz wdzięczna Łukaszewiczowi! "To była moja ostatnia deska ratunku"

  Olgierd Łukaszewicz jest bardzo zaangażowanym społecznie aktorem. Od kilku miesięcy wspiera i pomaga w staraniach o specjalną rentę dla aktorki Barbary Sienkiewicz, 60-letniej matki bliźniąt. "Dla(...). "Powiedziałem jej, że cieszę się, że urodziła te dzieci i okazuje się, że byłem pierwszą osobą, która jej to powiedziała. Zrobiło mi się smutno" - dodał Łukaszewicz. (UWAGA! TVN/x-news)

 • "Na dobre i na złe": Oto ojciec Oli!

  W najbliższą środę - w odcinku numer 615 - Janek pozna w końcu ojca Oli, Andrzeja Pietrzaka (w tej roli Olgierd Łukaszewicz).

Dyskusje na temat: olgierd łukaszewicz