• Informacje na temat:

  orły 2013 nominacje

Artykuły na temat: orły 2013 nominacje
 • Orły 2013: Nominacje ogłoszone!

  ..."Jesteś bogiem", "Obława" i "Pokłosie" będą walczyły o Orła w kategorii "najlepszy film". W czwartek, 7 lutego, w Pałacu Prymasowskim w Warszawie zostały ogłoszone nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2013, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, odpowiednika francuskich Cezarów, czeskich Lwów czy hiszpańskich Goi.

 • Orły 2015: Nominacje ogłoszone!

  Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2015, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. O nagrodę w kategorii najlepszy film roku konkurować będą produkcje "Bogowie", "Jack Strong" i "Miasto 44". Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 2 marca 2015 roku.

 • Orły 2014: 10 nominacji dla filmu "Ida"

  We wtorek, 4 lutego, poznaliśmy listę nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły 2014. Najwięcej szans na statuetki, aż 10, ma "Ida" Pawła Pawilkowskiego...

 • Stuhr: Postawiłem na dobrego konia

  Maciej Stuhr otrzymał dwie nominacje do tegorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2013 - za role w filmach "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego i "Obława" Marcina Krzyształowicza. Artysta opowiada, czym są dla niego te nominacje.

 • Bartłomiej Topa: Jest co robić

  Bartłomiej Topa otrzymał nominację do Polskich Nagród Filmowych Orły 2013 za główną rolę w filmie "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego. Aktor opowiada o najbliższych zawodowych planach.

 • "Ida" coraz bliżej Oscara!

  ...,"Force Majeure," Ruben Östlund Wenezuela, "The Liberator," Alberto Arvelo. "Ida" Pawła Pawlikowskiego od premiery pod koniec 2013 roku zdobywa nagrody na festiwalach na całym świecie. To właśnie twórcy tego obrazu zdobyli gdyńskie Złote Lwy, grand prix festiwali w Warszawie i Londynie, Złotą Żabę na Camerimage, Polski Noble Filmowy na Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera, Orły dla...

 • Filmowy Orzeł dla Danuty Szaflarskiej

  Danuta Szaflarska otrzyma tegoroczną Polską Nagrodę Filmową Orła za osiągnięcia życia - ogłoszono 28 lutego na konferencji prasowej w Warszawie. Aktorka odbierze statuetkę w poniedziałek podczas gali Orłów 2013 w Teatrze Narodowym.

 • Amerykańscy krytycy docenili "Pokłosie"

  Ogromny sukces polskiej kinematografii w Stanach Zjednoczonych. "The New York Times" i "Los Angeles Times" umieszczają "Pokłosie" na liście najlepszych zagranicznych filmów rozpowszechnianych w amerykańskich kinach w 2013 roku.

 • Nie żyje Tomasz Stańko, najwybitniejszy polski trębacz jazzowy

  ..." i "Ciszy" otrzymał nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły. Tomasz Stańko wykonywał również muzykę filmową Krzysztofa Komedy. Nagrał między innymi utwory, skomponowanie do filmów Romana Polańskiego "Nóż w wodzie" i "Rosemary's Baby". Był laureatem Paszportu Polityki za 2013 rok w kategorii Kreator Kultury. "Za wyjątkowy styl tworzenia, pracy i współdziałania w sztuce, umiejętność godzenia...

 • Dawid Ogrodnik laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

  Polskich Nagród Filmowych Orły 2018, była jego trzecią szansą na statuetkę Cybulskiego. Wcześniej przez Kapitułę Nagrody został dostrzeżony dzięki wcieleniom w "Ostatniej rodzinie" Jana(...) naczelnego miesięcznika "Kino" Andrzeja Kołodyńskiego, w tym roku miał poczucie, że powoli wyrasta z Nagrody im. Cybulskiego. "Kiedyś, dopóki jeszcze nie miałem dzieci, nominacje były dla mnie dość...