• Informacje na temat:

  orson welles, zdjęcia

Artykuły na temat: orson welles, zdjęcia
 • "Brud": Plejada brytyjskich gwiazd w szalonej czarnej komedii

  Już 17 października na ekrany kin wejdzie hardcore'owa komedia "Brud". Film autorstwa twórców "Trainspotting" to historia Bruce'a Robertsona, detektywa, który w drodze na szczyt nie cofnie się przed niczym. W rolę zdeprawowanego policjanta wcielił się James McAvoy, a partnerują mu największe gwiazdy brytyjskiego kina.

 • Orson Welles bohaterem retrospektywy na 5. American Film Festival

  American Film Festival od początku istnienia stara się przypominać dzieła mistrzów amerykańskiego kina. Bohaterem tegorocznego przeglądu będzie Orson Welles - wizjoner, niezrozumiany przez konserwatywne Hollywood geniusz, szaleniec, który zrewolucjonizował filmowe medium, filmowy autor w pełnym tego słowa znaczeniu (reżyser, scenarzysta, znakomity aktor).

 • Dzieło absolutne i przejmujące

  "Obywatel Kane" ("Citizen Kane"), reż. Orson Welles, USA 1941, dystrybutor Vivarto, ponowna premiera kinowa 17 września 2010 roku.

 • Odnaleziono debiut reżyserski Orsona Wellesa

  Cztery godziny materiału filmowego autorstwa Orsona Wellesa odnaleziono we włoskim mieście Pordenone. Przez kilkadziesiąt lat uważano, że materiał ten, uważany za debiut reżyserski Wellesa przed "Obywatelem Kane'em", został zniszczony w pożarze w latach 70.

 • Najlepszy film wszech czasów?

  "Obywatel Kane" jest dziś powszechnie uznawany za najlepszy film wszech czasów. W piątek, 7 października, na DVD i Blu-rayu ukazuje się specjalne, jubileuszowe wydanie z okazji 70. rocznicy obrazu.

 • Hołd dla Roberta Altmana

  Wybitny amerykański reżyser Robert Altman odbierze 24 stycznia specjalną nagrodę przyznawaną przez Brytyjski Instytut Filmowy. Wyróżnienie jest wyrazem uznania całego środowiska filmowego w Anglii dla twórczości artysty.

 • Roland Joffe gościem Off Plus Camera

  Gościem specjalnym festiwalu Off Plus Camera będzie w tym roku reżyser i scenarzysta Roland Joffe ("Pola śmierci', "Misja"), którego najnowszy film "Gdy budzą się demony" będzie miał w Krakowie uroczystą premierę. Towarzyszył będzie mu autor zdjęć Dick Pope, (na stałe współpracujący z Mike'em Leigh), który zasiądzie w składzie jury Konkursu Głównego "Wytyczanie drogi".

 • "The Hurt Locker" nagrodzony

  Obraz "The Hurt Locker" zdobył kolejną ważną nagrodę. Tym razem deocenili go znawcy kina z Austin Film Critics Association w Teksasie.

 • Indiana Jones czeka

  Wydaje się, że miłośnicy przygód dzielnego Indiany Jonesa będą musieli poczekać na kolejną filmową odsłonę przygód bohatera. Kłopoty ze scenariuszem spowodowały bowiem, że najważniejsi udziałowcy projektu - w oczekiwaniu na zadowalającą wersję historii - zwracają się w kierunku innych projektów. A to może jeszcze bardziej opóźnić realizację filmu "Indiana Jones 4" .

 • Święte bluźnierstwo?

  Żadnego z tych filmów na próżno szukać w wielkanocnych ramówkach stacji telewizyjnych. Kontrowersje towarzyszące premierom tych obrazów nie ustają bowiem po dziś dzień. Powszechnie uznawane za największe bluźnierstwa w historii kinematografii, stały się z czasem filmowymi klasykami i najważniejszymi przykładami kina religijnego.

Wideo na temat: orson welles, zdjęcia
 • 1920 Bitwa Warszawska

  Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 roku do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 roku do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

 • Strefa X

  W Meksyku rozbija się sonda kosmiczna badająca pozaziemskie formy życia. Andrew robi zdjęcia na miejscu katastrofy, kiedy dostaje polecenie - zorganizować Sam bezpieczny powrót do domu. Jedyna droga prowadzi przez skażoną, odizolowaną strefę. Od tej pory ci dwoje zdani są tylko na siebie. Jeśli chcą przeżyć, będą musieli poznać prawdziwe zagrożenie.

 • Antychryst

  Willem Dafoe ("Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Spiderman") i Charlotte Gainsbourg ("21 gram") w horrorze twórcy kultowego "Królestwa" i "Przełamując fale" Larsa von Triera. Niesamowite zdjęcia Anthonego Dod Mantle, nagrodzonego Oscarem za film "Slumdog. Milioner z ulicy". To wszystko zapowiada rewolucyjny film grozy na miarę "Dziecka Rosemary" Polańskiego i "Lśnienia" Kubricka. Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na...