• Informacje na temat:

  oryginalne dzieła

Artykuły na temat: oryginalne dzieła
 • Oryginalna podróbka

  "Trick" , reż. Jan Hryniak, Polska 2010, dystrybutor Kino Świat, premiera kinowa 12 marca 2010 roku.

 • ...faktycznie już w takim składzie nie istnieje. Rzeczniczka grupy stwierdziła: "Wkrótce będziecie świadkami reaktywowania się oryginalnego składu Duran Duran".

 • Roger Waters: Opera dziełem życia

  Roger Waters, lider legendarnej grupy Pink Floyd, w poniedziałek, 8 maja, przyjechał do Polski w związku z przygotowaniami do lipcowej premiery jego plenerowej megaprodukcji "Ca Ira" w Poznaniu. Artysta znalazł czas na krótkie spotkanie z dziennikarzami w Warszawie.

 • Ray Charles: Dzieła zebrane

  Pod koniec września ukaże się ośmiopłytowy box zawierający wszystkie utwory Ray'a Charlesa, nagrane dla wytwórni Atlantic. Na "Ray Charles Pure Genius: The Complete Atlantic Recordings (1952-1959)" znajdzie się prawie dziewięć godzin muzyki! Największą atrakcją dla fanów zmarłego w czerwcu 2004 roku "ojca chrzestnego soulu" jest płyta zawierająca 27 niewydanych lub rzadkich nagrań.

 • "Queen Of The Damned": Ukaże się oryginalny soundtrack

  Po wielu miesiącach rozmów, powodzeniem zakończyły się negocjacje w sprawie wydania oryginalnej wersji ścieżki dźwiękowej do filmu "Queen Of The Damned", którą przygotował Jonathan Davis, frontman i wokalista formacji Korn. W wersji, która w Polsce będzie dostępna w przyszłym tygodniu, piosenki wykonywali zaproszeni przez niego wokaliści, ponieważ firma Sony nie zgodziła się, aby zrobił to Davis.

 • 40 lat "Stairway To Heaven": Dzieło kompletne

  40 lat temu ukazał się czwarty studyjny album brytyjskiej formacji Led Zeppelin. To właśnie na płycie opatrzonej czterema symbolami i ochrzczonej przez fanów i dziennikarzy mianem "Czwórki" ("IV") znalazła się najsłynniejsza kompozycja zespołu. Mowa oczywiście o "Stairway To Heaven".

 • "Ból i blask" z nagrodą Goya dla najlepszego filmu

  "Ból i blask", uznawany za najbardziej osobiste i wzruszające dzieło Pedro Almodovara, otrzymał hiszpańską nagrodę Goya dla najlepszego filmu. Do twórców obrazu powędrowało łącznie siedem statuetek, w tym za najlepszą reżyserię, scenariusz i muzykę oryginalną.

 • Musical "Hamilton" bez szans na Oscary! Dlaczego?

  Jeden z najpopularniejszych broadwayowskich musicali ostatnich lat na początku lipca trafił na platformę streamingową Disney+. Zarejestrowane jeszcze z oryginalną obsadą przedstawienie miało trafić na ekrany kinowe, ale ostatecznie zostało udostępnione online. Teraz okazało się, że stworzone przez Mirandę dzieło nie będzie brane pod uwagę pod kątem Oscarów.

 • "Twój Vincent" z nominacją do Oscara

  ...za to, by nominacja, która dla mnie jest - jak w sporcie - srebrnym medalem, zmieniła się w złoto, czyli Oscara. Zawsze jest silna konkurencja, ale to dzieło jest oryginalne, niezwykłe i tak inne od(...), niepowtarzalność, niezwykłość, wyjątkowość i bezprecedensowość tego dzieła w historii kina animowanego. Oby ta nominacja zamieniła się w statuetkę - podkreślił krytyk. Wiceminister kultury Paweł Lewandowski...

 • Jan Komasa odkrywa karty! Finalny zwiastun filmu "Sala samobójców. Hejter"

  ...mogą popychać do rzeczy ostatecznych. Muzyczną ozdobą zwiastuna jest zaskakująca przeróbka piosenki "Believer" - utworu grupy Imagine Dragons, który w oryginalnej wersji został odtworzony w sieci...