• Informacje na temat:

  oscar 2011

Artykuły na temat: oscar 2011
 • Oscary 2011: "Jak zostać królem" triumfuje

  Już po raz 83. wręczone zostały nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Największym zwycięzcą okazał się film "Jak zostać królem", który zdobył 4 Oscary.

 • Oscar dla... psa?

  W "Artyście" Michela Hazanaviciusa, obok nominowanych do Oscara Jeana Dujardina i Bérénice Bejo, oglądać będziemy także doskonałego aktora o imieniu Uggie.

 • Hiszpański Oscar dla Bardema

  Javier Bardem otrzymał w niedzielę, 13 lutego, "hiszpańskiego Oscara", czyli nagrodę Goya za najlepszą rolę męską w filmie "Biutiful". Statuetkę zadedykował żonie - Penelope Cruz i ich urodzonemu kilka tygodni temu synkowi.

 • Oscary dla gwiazd "Nebraski"?

  ...77-letni Bruce Dern i 84-letnia June Squibb, którzy zagrali małżeństwo w komediodramacie Alexandra Paynea "Nebraska", walczą o tegoroczne Oscary w kategoriach aktor w roli głównej i aktorka w roli drugoplanowej. Film ma łącznie sześć nominacji do prestiżowych statuetek.

 • Oscary nie dla reżyserek

  W tym roku podczas rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej już po raz 84. zostanie przyznany Oscar dla najlepszego reżysera. Do tej pory w tej kategorii nominowane były cztery kobiety, ale sukces odniosła tylko jedna z nich - Kathryn Bigelow.

 • Oscary 2015: Przedstawiamy nominowanych

  Oscara, czy nie? Tak czy inaczej, po ogłoszeniu listy nominowanych dla wszystkich dwudziestu szczęśliwców zaczyna się miesiąc, którego nigdy nie zapomną. Dla czworga z nich jest to zarazem preludium do(...) : Steve Carell był niegdyś słynnym telewizyjnym komikiem, a pozycję tę zawdzięczał występom w "The Daily Show" (1999-2005) i serialowi "Biuro" (2005-2011). Później płynnie przeszedł do zabawiania widzów...

 • Samuel L. Jackson nie potrzebuje Oscara

  Samuel L. Jackson, gwiazda "Django", w całej swojej karierze był tylko raz nominowany do Oscara. Aktor miał szansę na nagrodę Akademii w 1994 roku, za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Pulp Fiction" Quentina Tarantino. Hollywoodzki gwiazdor wyznał niedawno, że wcale nie potrzebuje złotej statuetki.

 • And the Oscar goes to...

  Co łączy tak diametralnie różne obrazy, jak "Życie na podsłuchu", "W stronę morza", "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Wszystko o mojej matce"? Wszystkie są laureatami Oscara w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Sprawdź, jakie inne wybitne produkcje otrzymały tę statuetkę w ostatnim czasie.

 • Oscary 2011: Początek głosowania!

  Oscarowe karty do głosowania są już w drodze do nominujących. W poniedziałek Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej rozesłała formularze do swoich 5 755 członków.

 • Oscar dla dokumentalnego filmu "Ikar" o dopingu sportowym w Rosji

  .... "Rodczenkow to człowiek nieustraszony. To obraz o Rosji, jednak w większym stopniu o doniosłości mówienia prawdy" - powiedział Fogel, odbierając Oscara. Producentami filmu oprócz Fogela są Dan(...) 2011-15 w proceder dopingu było zamieszanych ponad 1000 rosyjskich sportowców. W połowie listopada 2017 roku WADA podtrzymała zawieszenie rosyjskiego organu odpowiedzialnego za walkę z dopingiem...

Zdjęcia na temat: oscar 2011