• Informacje na temat:

  oscary 2012 agnieszka holland

Artykuły na temat: oscary 2012 agnieszka holland
 • ​Gdzie bywały gwiazdy w 2012 roku...

  ..."Trzeba bywać, żeby być" - mówią niektóre gwiazdy i cierpliwie pozują fotoreporterom na galach, premierach i pokazach mody. Rok 2012 obfitował w wydarzenia towarzyskie, o których mówiła cała Polska. Przypomnijmy sobie te najhuczniejsze...

 • Agnieszka Holland z szansą na Oscara!

  To film "o ciemnej i jasnej stronie człowieka oraz o tym, jak łatwo przekracza się linię między jednym a drugim" - tak swój nowy obraz "W ciemności" określiła reżyserka Agnieszka Holland. W marcu 2010 roku specjalny wysłannik INTERIA.PL był w Łodzi na planie tej produkcji.

 • Wielki triumf gwiazd seriali!

  Kinga Preis i Jacek Braciak, czyli Joanna i Jerzy Polakowie z "Ja to mam szczęście!", zdobyli Polskie Nagrody Filmowe. Orły 2012 dostali za najlepsze role drugoplanowe - Kinga w filmie "W ciemności(...) w "Odwróconych", nagrodzonego za wspaniałą kreację w nominowanym do Oscara dziele Agnieszki Holland "W ciemności".

 • Holland bez Oscara: Szkoda...

  To mógł być wielki sukces polskiego kina, ale Agnieszka Holland nie została pierwszą w historii polską reżyserką, która otrzymała nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. W rywalizacji oscarowej film "W ciemności" został pokonany przez irańskie "Rozstanie".

 • "To było szczególnie okrutne"

  Uważana jest za jedną z najzdolniejszych młodych aktorek. Jak ważna była dla niej praca na planie filmu "W ciemności" Agnieszki Holland. Czego ją nauczyła?

 • Werdykt nie jest przegraną Holland

  "Konkurencja była wyjątkowo trudna i werdykt nie może być w żadnym wypadku potraktowany, jako przegrana Agnieszki Holland" - powiedział krytyk filmowy Tomasz Raczek. "Podejrzewałem, że 'Artysta' okaże się najlepszy. Meryl Streep zasłużenie otrzymała Oscara za najlepszą rolę w 'Żelaznej Damie'. Także Jean Dujardin zasłużył na Oscara" - dodał.

 • Francuzi dumni z "Artysty" i oburzeni wypowiedzią Holland

  "Bezprecedensowy triumf francuskiego kina", "Szalony sukces 'Artysty'", "Jean Dujardin - nasza narodowa duma". Tak euforycznie nadsekwańskie media komentują zdobycie aż pięciu Oscarów przez czarno-biały, niemy film "Artysta". Równocześnie Francuzów mocno zirytował komentarz Agnieszki Holland, która nazwała "Artystę" wydmuszką - informuje dziennikarz RMF FM.

 • Holland: Do trzech razy sztuka?

  "W ciemności" to trzeci film Agnieszki Holland biorący udział w walce o Oscary. Wcześniej nominacje do nagród amerykańskiej Akademii Filmowej przyznano za jej obrazy "Gorzkie żniwa" i "Europa, Europa".

 • "W ciemności": Jakie są szanse na Oscara?

  Twórcy filmu "W ciemności", w reżyserii Agnieszki Holland, nominowanego do tegorocznej nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszego filmu zagranicznego mają nadzieję na statuetkę Oscara, chociaż za faworyta uchodzi irańskie "Rozstanie".

 • Aj dąt spik inglisz, czyli Holland i inni

  Czy "W ciemności" dołączy to takich obrazów, jak: "Osiem i pół", "Wojna i pokój", "Spaleni słońcem" czy "Życie na podsłuchu" i zostanie pierwszą polską produkcją wyróżnioną Oscarem w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny?