• Informacje na temat:

  paktofonika

Artykuły na temat: paktofonika
 • Gwiazdy na premierze filmu o Paktofonice

  W najbliższy piątek - 21 września - na ekrany kin w całym kraju wejdzie obsypany nagrodami na tegorocznym FPFF w Gdyni film o Paktofonice - grupie, która zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Na uroczystej premierze "Jesteś Bogiem" zjawili się m.in. członkowie legendarnego zespołu - Wojciech Alszer Fokus i Sebastian Salbert Rahim, oraz Tomasz Karolak, czyli Ludwik Boski z "rodzinki.pl", Olga Frycz, czyli Marysia z "Życia nad rozlewiskiem", i mnóstwo innych znanych z seriali gwiazd.

 • Co by było, gdyby Magik nie skoczył?

  Data 26 grudnia 2000 roku dla wielu fanów rapu w Polsce jest symboliczna. O 6:15 lider Paktofoniki i były członek Kalibra 44, Piotr "Magik" Łuszcz postanowił odebrać sobie życie. Zrobił to skutecznie, przez co polska scena hiphopowa straciła rapera, który już za życia dla niektórych był symbolem.

 • Anna Popek nie ma szczęścia do raperów. Kilka lat temu dziennikarka upokorzyła się podczas rozmowy z artystami z legendarnego już składu Paktofonika. Popek zapytała ich, czy rozmawiali ze swoim kolegą, Magikiem, dlaczego popełnił... samobójstwo. Panowie byli mocno zdziwieni tym, co usłyszeli, jednak ze stoickim spokojem odpowiedzieli jej, że akurat nie mieli okazji. Tym razem Anna Popek...

 • Tede "Lecę jak Magik": Nowy numer rapera wzbudza sporo kontrowersji

  Jacek Graniecki, czyli Tede, czasami lubi wywołać trochę szumu wokół własnej osoby. Tym razem udało mu się to za sprawą odrzutu z płyty "Elliminati" pt. "Lecę jak Magik". Utwór niemal natychmiast stał się tematem numer jeden w środowisku hiphopowym.

 • Anna Popek niepocieszona. Widzowie nie chcą jej w "Świat się kręci" i bojkotują program!

  Anna Popek (47 l.) jest symbolem "dobrej zmiany" w programie TVP "Świat się kręci". Widzowie jednak nie zaakceptowali prezenterki, czemu dają wyraz na Facebooku.

 • Fejz "Na co liczę": Syn Magika rozpoczyna karierę

  W sieci pojawił się pierwszy teledysk Fejza (Filip Łuszcz), czyli syna zmarłego Piotra Łuszcza, znanego lepiej jako Magik. Młody raper zapowiedział również nagranie debiutanckiej płyty.

 • Śmierć rapera Tomasza Chady zatrzęsła światem polskiego hip-hopu. Komentarz jego byłej partnerki może wywołać jeszcze większą burzę...

 • Fokus: Kariera w 10 utworach

  Wojciech Alszer, znany lepiej jako Fokus lub Fokusmok, 13 marca 2015 roku świętuje 35. urodziny. Jeden z najbardziej charakterystycznych raperów w naszym kraju może pochwalić się pokaźnym dorobkiem artystycznym. Spośród wszystkich utworów katowickiego rapera wybraliśmy 10, które idealnie podsumowują jego karierę.

 • Joanna Kulig przegrała z debiutantem!

  ...zaszczytne wyróżnienie zasługuje Marcin Kowalczyk. Zwycięstwo przyniosła mu kreacja, jaką stworzył w filmowej opowieści o grupie Paktofonika zatytułowanej "Jesteś Bogiem". Werdykt trzymany był...

 • Magik to nie tylko Paktofonika

  Bohater filmu "Jesteś Bogiem" Piotr 'Magik' Łuszcz to nie tylko Paktofonika i kompozycja "Jestem Bogiem". To także, a może przede wszystkim, twórca m.in. legendarnego utworu "+ i -" i przez wiele lat członek składu Kaliber 44.

Zdjęcia na temat: paktofonika
Wideo na temat: paktofonika
 • Jesteś Bogiem

  "Jesteś bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym...

Dyskusje na temat: paktofonika
 • Re: Tede został policjantem!

  Dlatego Tede nie jest przezemnie szanowanym raperem... Pcha się do telewizji jak(...) Następnie ludzie, którzy nie sluchali wczśniej hip-hopu utożsamiają tę muzykę właśnie z Tede.. a nie mają pojęcia o geniuszach hip hopu (O.S.T.R, Eldo, czy może nawet kolepką czyli K44, Paktofonika). Ci wczesniej wymienieni tworzą prawdziwą muzykę i wyrażają siebie, są autentyczni... a nie to co jest "modne"