• Informacje na temat:

  paweł hoffman

Artykuły na temat: paweł hoffman
 • Jerzy Hoffman na planie

  Sceną wiecu naczelników rodów zbuntowanych przeciwko Popielowi rozpoczynają się w poniedziałek, 26 sierpnia, zdjęcia do ekranizacji "Starej baśni". Film na motywach powieści Józefa Kraszewskiego reżyseruje Jerzy Hoffman. "Stara baśń" będzie dwunastym fabularnym filmem kinowym wyreżyserowanym przez Hoffmana, twórcę ekranizacji sienkiewiczowskiej Trylogii ( "Ogniem i mieczem" , "Potop" , "Pan...

 • Jerzy Hoffman ze Złotym Hipolitem

  Jerzy Hoffman odebrał w sobotę, 26 października, w Poznaniu statuetkę Złotego Hipolita, honorowe wyróżnienie przyznawane przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego za działalność i osiągnięcia w pracy organicznej. Reżyser jest laureatem ubiegłorocznej edycji nagrody.

 • Jerzy Hoffman honorowym obywatelem Chęcin

  Jerzy Hoffman otrzymał tytuł honorowego obywatela gminy Chęciny. "Z ogromnym sentymentem wracam do miejsca, gdzie nakręciłem Pana Wołodyjowskiego, swój pierwszy samodzielny film" - powiedział reżyser podczas środowej uroczystości w Dworze Starostów Chęcińskich.

 • "Usta usta": Skandal na weselu

  Główni bohaterowie serialu "Usta usta" - Julia Hoffman (Magdalena Różczka) i Adam Dawidzki (Paweł Wilczak) - nareszcie staną przed ołtarzem. Jednak w dniu ślubu pan młody dostanie biegunki, a na weselu wybuchnie skandal!

 • "Stara baśń": Zdjęcia dobiegają końca

  Zdjęcia na planie "Starej baśni" Jerzego Hoffmana potrwają do końca października. Po plenerach w Biskupinie ostatnie sceny zostaną nakręcone w zaadaptowanej na potrzeby filmu hali w jednej z miejscowości nieopodal Biskupina.

 • "Mistrzowskie wyzwania": Filmowy konkurs w czasach pandemii

  ..."Mistrzowskie wyzwania" to konkurs filmowy, w którym wziąć udział może każdy, kto ukończył 18 lat. Przewodnikami w konkursie będą reżyserka filmów "Wieża. Jasny dzień" i "Monument" Jagoda Szelc oraz ceniony dokumentalista Paweł Łoziński.

 • Michał Żebrowski w "Starej baśni"

  Jerzy Hoffman i Michał Żebrowski, po ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Ogniem i mieczem" , znowu spotkają się na planie filmowym. Twórca kinowej wersji "Trylogii" zabiera się za sfilmowanie powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego "Stara baśń". Michał Żebrowski ma podobno zagrać głównego bohatera - Ziemka. Pierwszy klaps padnie 26 sierpnia.

 • Dziwa na planie?

  Marina Aleksandrowa, młodziutka rosyjska aktorka pojawiła się w środę, 4 września, na planie filmu "Stara baśń", reżyserowanego przez Jerzego Hoffmana. Rosjanka zagra jedną z głównych ról. Problemem pozostaje nadal kwestia: pod jakim imieniem wystąpi postać kreowana przez aktorkę. Według powieści Kraszewskiego powinna się nazywać Dziwa.

 • Koniec prac na planie "Starej baśni"

  Zdjęcia na planie "Starej baśni" Jerzego Hoffmana dobiegły w środę, 30 października, do końca. W ostatnich ujęciach wzięli udział między innymi Ewa Wiśniewska, Katarzyna Bujakiewicz, Bohdan Stupka i kaskaderzy. Zdjęcia trwały od 26 sierpnia. Rozpoczęły się na łąkach pod Rogalinem, gdzie rosną słynne tysiącletnie dęby.

 • Złote Kaczki rozdane

  W poniedziałek wieczorem, w gmachu Teatru Polskiego w Warszawie, odbyła się ceremonia wręczenia Złotych Kaczek - nagród filmowych za 1999 rok, przyznawanych przez czytelników miesięcznika "Film". W kategorii najlepszy film polski nagrodę zdobył Jerzy Hoffman za "Ogniem i mieczem", wyprzedzając między innymi obrazy: "Dług" (reż. Krzysztof Krauze), "Tydzień z życia mężczyzny" (reż. Jerzy Stuhr...

Zdjęcia na temat: paweł hoffman