• Informacje na temat:

  pawlak i jego rodzina

Artykuły na temat: pawlak i jego rodzina
 • Kargul i Pawlak mają pomnik

  Pomnik Kargula i Pawlaka, bohaterów filmowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego - "Sami swoi" , "Nie ma mocnych"i "Kochaj albo rzuć" - odsłonięto w sobotę, 11 lutego, przed multipleksem w Toruniu. "Ale się w Polsce porobiło! Kargul i Pawlak mają pomnik" - mówił satyryk Jan Pietrzak, który odsłaniał rzeźbę.

 • Sylwester Chęciński: Perfekcjonista na planie

  To on napuścił na siebie Kargula i Pawlaka. I to aż trzy razy!

 • Mija 50 lat od premiery "Samych swoich"

  ...15 września 1967 roku, dokładnie 50 lat temu, w nieistniejącym już warszawskim kinie Moskwa odbyła się premiera "Samych swoich" - filmu Sylwestra Chęcińskiego o konflikcie rodów Karguli i Pawlaków, określanego jako "polska komedia wszech czasów".

 • "Sami swoi", czyli "podejdź no do płota"

  Kiedy Sylwester Chęciński realizował w 1967 roku "Samych swoich", nikt nie przypuszczał, że powstaje jedna z najlepszych komedii w historii polskiego kina. W sobotę, 15 września, mija 45 lat od premiery kultowej produkcji o rodzinach Pawlaków i Kargulów, którzy latem 1945 roku przybywają zza Buga na Ziemie Odzyskane.

 • Anna Nehrebecka: Nieraz było trudno

  ..."Jestem normalnym człowiekiem, który denerwuje się, krzyczy i potrafi nawymyślać, oczywiście nie przekraczając nigdy pewnego poziomu. Nawet jeśli mam ochotę trzepnąć kogoś w głowę, nie robię tego, ale cisnąć talerzem, już szybciej" - mówi Anna Nehrebecka, aktorka znana z takich produkcji, jak "Ziemia obiecana", "Rodzina Połanieckich", "Noce i dnie" czy "Jan Serce".

 • Robert Gonera: Szukając siebie

  Adam Borecki z "Długu", Jerzy Pawlak z "Gliny", "Jacek Milecki z "M jak Miłość", Piotr Skotnicki z "Determinatora"... Co łączy tych panów? Wszyscy mają skomplikowany charakter, każdemu życie wywraca się do góry nogami. W tym momencie zwolennicy prostych przełożeń stwierdzą, że grający ich Robert Gonera (45 l.) jest odtwórcą idealnym. Życie prywatne ma równie pogmatwane jak jego bohaterowie.

 • "Nie akceptuję homoseksualistów"

  Przyznam szczerze, że "Bluźnierca" to jak na razie mój faworyt 2008 roku, jeśli chodzi o polskie rap płyty. Jeżeli jeszcze nie znacie jego twórcy, to już najwyższa pora, abyście zwrócili na niego całą swoją uwagę. Szczery, bezpośredni, bezkompromisowy - taki właśnie jest Kajman, z którym udało nam się porozmawiać na temat jego najnowszej płyty wydanej przez Juicey Juice. Jeżeli chcecie poznać...

 • Dominika Kluźniak ma nowego adoratora

  Znana z serialu "M jak miłość", Dominika Kluźniak ma nowego adoratora - Tymona. Z wielką werwą kibicuje mu w jego potyczkach na futbolowym boisku. Fani aktorki mogą jednak spokojnie odetchnąć - to wszystko dzieje się jedynie na ekranie - w filmie animowanym "Piłkarzyki rozrabiają", który zdążył już przyciągnąć do kin tłumy małych i dorosłych widzów.

 • Władysław Hańcza: Aura pańskości

  ...aktorem. Jego rodzina, jak to łodzianie, była związana z przemysłem włókienniczym, Władysław zamierzał więc kształcić się na inżyniera. Miał już wyjeżdżać na studia politechniczne do Belgii, gdy splot(...) przywilej i obowiązek aktora. Inaczej to deklamacja" - mówił Władysław Hańcza. W jego przypadku silna indywidualność była poparta także innymi atutami: "słuszny wzrost i ładna budowa ciała, po...

 • Sylwester Chęciński: Mistrz kina popularnego

  ..."Agnieszka 46", rok później - "Katastrofa". W 1967 roku Sylwester Chęciński zrealizował pierwszą część swojego słynnego tryptyku o rodzinie Kargulów i Pawlaków. "Sami swoi", "Nie ma mocnych" (1974(...)? W Suścu przyszły reżyser mieszkał przy ulicy Długiej. Jego ojciec Antoni pracował w tartaku. Potem zajął się handlem drewna. Sylek, jak nazywali go koledzy, jako aktor zadebiutował w wieku 6 lat...