• Informacje na temat:

  penderecki dyrygent

Artykuły na temat: penderecki dyrygent
 • "Ucho Prezesa": "Wiara góry przenosi, a wiara i pieniądze to już przenosi wszystko"

  Tym razem w gabinecie Prezesa pojawia się słynny duchowny z Torunia, a pani Basia nie wpuszcza na rozmowę światowej sławy kompozytora i dyrygenta. Kim są bohaterowie 11. odcinka serialu "Ucho Prezesa"?

 • Festiwal Muzyki Filmowej: "Gra o tron", "Star Trek" i gry wideo

  Świat gier wideo, muzyka z obrazów filmowych Andrzeja Wajdy, szekspirowskie adaptacje i oscarowi goście, "Gra o tron" na gali międzynarodowych seriali ostatniej dekady i spektakularny finał na pokładzie kosmicznego Enterprise - "Star Trek Live in Concert" - oto najważniejsze atrakcje programu tegorocznej edycji festiwalu Muzyki Filmowej, który odbędzie się w Krakowie w dniach 27-31 maja.

 • "House of Cards": Trailer z muzyką Aukso

  ...w 2011 r., zestawiającej repertuar Krzysztofa Pendereckiego i inspirowane jego twórczością kompozycje Jonny'ego Greenwooda. Album rok później wydała amerykańska wytwórnia Nonesuch. "Utwór, o który(...) skrzypkiem, dyrygentem i kameralistą. Nazwa Aukso to z greckiego "wzrastanie". Cieszący się popularnością na całym świecie serial "House of Cards" to polityczny dramat o kuchni amerykańskiej polityki...

 • Penderecki nagrywa z gitarzystą Radiohead

  Narodowy Instytut Audiowizualny przygotowuje dla amerykańskiej wytwórni Nonesuch Records płytę z kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego i Jonny'ego Greenwooda (Radiohead), które zabrzmiały podczas zakończonego w niedzielę (11 września) Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu. Nagranie jest realizowane w Alvernia Studios pod Krakowem.

 • Bogusław Kaczyński: Kariera wygrała z żoną

  ...żywo z bazyliki w Leżajsku. Wszystko było gotowe, brakowało tylko Krzysztofa Pendereckiego, który miał poprowadzić orkiestrę. Nerwowe poszukiwana mistrza Kaczyński z kamienną twarzą maskował improwizowanym wstępem, który zdążył zamienić się w wykład, zanim Penderecki wreszcie się odnalazł. Okazało się, że jeden z zakonników przekręcił klucz w drzwiach pomieszczenia, w którym dyrygent przebierał...

 • Premiera filmu o Pendereckim

  Miłośnicy muzyki obejrzeli w Krakowie premierowy pokaz dokumentu o wybitnym kompozytorze Krzysztofie Pendereckim. Projekcja, na której obecny był sam artysta, odbyła się w kinie Kijów.Centrum w poniedziałek, 25 listopada, dwa dni po 80. urodzinach kompozytora.

 • Open'er 2012: mgła // piękno

  Gęsta mgła, która po raz pierwszy zawitała na Open'era w jego 11-letniej historii, spotęgowała metafizyczne doznania wywołane przez czwartkowe koncerty na festiwalu.

 • Są nominacje do Grammy!

  W czwartek 6 grudnia ogłoszono nominacje do jubileuszowej 50. edycji najbardziej prestiżowych nagród muzycznych na świecie, Grammy Awards.

 • Jerzy Hoffman ze Złotym Hipolitem

  Jerzy Hoffman odebrał w sobotę, 26 października, w Poznaniu statuetkę Złotego Hipolita, honorowe wyróżnienie przyznawane przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego za działalność i osiągnięcia w pracy organicznej. Reżyser jest laureatem ubiegłorocznej edycji nagrody.

 • Dębica GOODFEST: Wyszywanie sweterków

  Na zaproszenie Filipa Berkowicza, dyrektora artystycznego imprezy, do Dębicy przybyli m.in. Marika, R.U.T.A., L.U.C i Pablopavo.

Wideo na temat: penderecki dyrygent
 • Wszyscy mają się dobrze

  Frank Goode, po śmierci żony, próbuje odzyskać kontakt z dorosłymi już dziećmi. Postanawia wyruszyć w podróż i niespodziewanie odwiedzić całą czwórkę: Davida, który jest "uznanym artystą" w Nowym Jorku, starszą córkę Amy, która "wysoko zaszła w reklamie", Roberta, "dyrygenta w Chicago" i Rosie - "główną tancerkę w rewii w Las Vegas". Jak wiele wspólnego z rzeczywistością ma to, co Frank wiedział do tej pory o życiu swych dzieci...? Gorzka podróż Franka W 1990 roku Giuseppe Tornatore...