• Informacje na temat:

  peszek

Artykuły na temat: peszek
 • Maria Peszek: Pomogłam dokonać aborcji!

  Maria Peszek (42 l.) zabrała głos w sprawie ustawy antyaborcyjnej, która niedawno trafiła do Sejmu!

 • Jan Peszek o "Hiszpance"

  Filmowa megaprodukcja "Hiszpanka", jak twierdzi Jan Peszek, to film wyjątkowy, bo pokazuje jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej historii w komiczny sposób, odcinając się od nadętej martyrologii, tworząc równocześnie pełnowymiarowy obraz naszej polskości.

 • Maria Peszek krytycznie o Polsce: "To jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować"

  Maria Peszek (45 l.) udzieliła mocnego wywiadu, w którym nie zostawia na Polsce i Polakach suchej nitki...

 • Jan Peszek: Łatwo jest manipulować historią

  "Hiszpanka" Łukasza Barczyka - długo wyczekiwana polska superprodukcja - wchodzi do kin 23 stycznia 2015. Historia o telepatach i Powstaniu Wielkopolskim przedstawia wizję patriotyzmu, która "demitologizuje powszechne społeczne przyzwyczajenia i poglądy" - mówi grający w filmie Jan Peszek. Aktor opowiada o tym, co działo się na planie i z czym kojarzą mu się truskawki z bitą śmietaną.

 • Maria Peszek (42 l.) zapytana o najgorszego prezydenta Polski po '89 roku, nie miała wątpliwości!

 • Big Sean, Molesta Ewenement i inni na Orange Warsaw Festival 2015

  Big Sean, Molesta Ewenement, Maria Peszek oraz Bokka to kolejni artyści, którzy wystąpią na tegorocznym Orange Warsaw Festival.

 • Rząd Beaty Szydło dwoi się i troi, by zachęcić Polki do płodzenia dzieci, proponując im nawet za to pieniądze - słynne 500 zł. Maria Peszek (42 l.) nie zamierza jednak ulegać i w najnowszym wywiadzie mówi wprost: nie chcę być matką, jest nas już za dużo na świecie!

 • Czesław Śpiewa "Nienawidzę cię Polsko". Będzie skandal? (teledysk)

  Do sieci trafił najnowszy teledysk zespołu Czesław Śpiewa, ilustrujący utwór "Nienawidzę cię, Polsko". Czy Czesław Mozil dołączy do Marii Peszek i zostanie wrogiem środowisk prawicowych?

 • ...w teatrze Nowym (1975-1979) oraz Jaracza (1979-1981). Kolejne lata zaprowadziły go do poznańskiego Teatru Polskiego, aż w końcu do Krakowa. W latach 1982-1986 Peszek grał na deskach Teatru Słowackiego(...)" i "Trójkąt Bermudzki". W 1988 roku Peszek zagrał główną rolę w filmie Roberta Glińskiego "Łabędzi śpiew". Do najważniejszych filmów Peszka a z początku lat 90. należą: "Schodami w górę schodami w dół...

 • "Syberiada polska" w TVP

  Film Janusza Zaorskiego "Syberiada polska", opowiadający o wstrząsających losach Polaków wywożonych do syberyjskich łagrów, można w sobotę, 11 kwietnia, obejrzeć w TVP1. W produkcji występują m.in. Adam Woronowicz, Jan Peszek i Agnieszka Więdłocha.

Zdjęcia na temat: peszek
Wideo na temat: peszek
 • Maria Peszek wraca z nowym klipem!

  "POLSKA A B C i D" to pierwszy singiel promujący nowy album Marii Peszek "KARABIN", który ukaże się 26 lutego. "Można szczuć słowem, można szczuć modlitwą, można dzielić Polskę, tnąc krzyżem jak brzytwą" - śpiewa wokalistka.

 • Hiszpanka

  Akcja "Hiszpanki" rozgrywa się w roku 1918, przed wybuchem powstania wielkopolskiego. Wśród bohaterów znajdą się jasnowidze, spirytyści oraz Ignacy Jan Paderewski.

 • Maria Peszek pokazała nowy klip!

  "Samotny tata" to kolejny singiel Marii Peszek opowiadający o samotnym tacierzyństwie. Do utworu został zrealizowany teledysk w reżyserii i wg. scenariusza Anny Maliszewskiej, z występującym w głównej roli Erykiem Lubosem.

 • Hiszpanka

  Są filmy, które wymykają się definicjom, a o których wiadomo, że na zawsze zapiszą się w historii kinematografii. Takim filmem jest "Hiszpanka" w reżyserii Łukasza Barczyka. To megaprodukcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu - Powstaniu Wielkopolskim. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy...

Dyskusje na temat: peszek