• Informacje na temat:

  peter firth

Artykuły na temat: peter firth
 • "Świat bez końca": Nadciąga zaraza

  ..., ginie. Rozstanie braci Na śmierć zostaje skazany ojciec braci Merthina (Tom Weston-Jones) i Ralpha (Oliver Jackson-Cohen). Drogi sierot się rozchodzą. Ralph zostaje giermkiem lorda Rolanda (Peter Firth), a zakochany w Caris (Charlotte Riley) Merthin - uczniem budowniczego. Wyemancypowana Caris pragnie leczyć ludzi i choć odwzajemnia uczucie Merthina, nie chce go poślubić. Zostaje posądzona...

 • "Peter Gabriel wyprzedzał nas o epokę"

  W poniedziałek, 12 maja, w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert legendarnego Petera Gabriela, byłego wokalisty zespołu Genesis. Na stronach INTERIA.PL możecie przeczytać fragment biografii artysty autorstwa Daryla Easlea. Fragment dotyczy trudnych początków Genesis i pierwszych przebłysków geniuszu Petera Gabriela.

 • "Gambit": Slapstick Colina Firtha

  26 grudnia na ekranach naszych kin zadebiutuje komedia "Gambit, czyli jak ograć króla" zrealizowana na podstawie scenariusza braci Coen. Jako pierwsi prezentujemy polski plakat obrazu, w którym główne role grają Colin Firth i Cameron Diaz.

 • Wielki przekręt Diaz i Firtha

  Rozśmieszanie ludzi to poważna sprawa - przekonują Cameron Diaz i Colin Firth, gwiazdy produkcji "Gambit, czyli jak ograć króla", diabelnie inteligentnej komedii o niezwykłym przekręcie. Aktorzy przyznają jednak, że bawili się świetnie w trakcie kręcenia zdjęć do filmu Michaela Hoffmana.

 • Rozdano brytyjskie Oscary!

  Tak jak oczekiwano, film "Jak zostać królem" zdobył w niedzielę, 13 lutego, wieczorem najwięcej tegorocznych nagród Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej - BAFTA, w tym w najważniejszych kategoriach: za najlepszy film i pierwszoplanową rolę męską.

 • Czy Hollywood doceni w końcu króla?

  "Jak zostać królem" ma szansę przełamać złą passę brytyjskich monarchów na oscarowej gali. Do tej pory nominowano do Nagrody Akademii już sporo filmów o brytyjskim dworze, jednak zwykle przegrywały one w swoich kategoriach.

 • Brytyjczycy nagradzają Gandalfa

  Sir Ian McKellen ( "X-MEN 2" , "Władca Pierścieni - Dwie Wieże" ) otrzyma nagrodę "Osobistości roku" za wielki i wszechstronny wkład wniesiony w rozwój brytyjskiego przemysłu filmowego. Ufundowane przez pismo Variety wyróżnienie aktor odbierze podczas szóstej edycji British Independent Film Awards. Tegoroczna odsłona prestiżowej imprezy odbędzie się 4 listopada, w londyńskiej sali Hammersmith.

 • Reżyser "Hannibala" w Polsce

  Peter Webber będzie gościem na polskiej premierze swojego najnowszego filmu "Hannibal. Po drugiej stronie maski", która odbędzie się 19 lutego w Warszawie.

 • Twórcy Hannibala w Polsce

  Peter Webber, Allan Starski oraz Anna Biedrzycka-Sheppard będą gośćmi na polskiej premierze filmu "Hannibal. Po drugiej stronie maski" .

 • Bridget Jones ma dziecko

  Trwają przygotowania do trzeciego filmu o Bridget Jones. W głównych rolach znów zobaczymy Renee Zellweger, Colina Firtha i Hugh Granta.

Wideo na temat: peter firth
 • Niepokonani

  Peter Weir, twórca "Truman Show" i "Pan i władca na krańcu świata" przedstawia niezwykle epicką, autentyczną historię o tytanicznym marszu ku wolności. W rolach głównych Colin Farrell i Ed Harris. W 1940 roku grupa śmiałków pochodzących z różnych krajów ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego - od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż przez 6000 km pełna jest heroicznej...

 • Koniec czasu. Wszystko zaczyna się teraz

  Twórcą tego filmu jest wizjoner, którego adekwatniej byłoby nazwać kompozytorem obrazu i dźwięku. Peter Mettler z kamerą przemierza świat, aby zbadać ludzkie koncepcje czasu. Jego film jest urzekającym połączeniem filmu dokumentalnego i spekulacji filozoficznej, poszerzającej ludzkie horyzonty. W drodze poprzez świat i czas reżyser odnajduje niesamowite połączenia pomiędzy pozornie oddalonymi od siebie rzeczami: wzory malowideł w świątyni buddyjskiej przypominają kolorowy układ kręgów w...

 • Anomalia

  Para reżyserów: Jessica Woodworth i Peter Brosens "Anomalią" domykają swoją surrealistyczną trylogię, trzymających w napięciu filmów o relacjach człowieka z naturą. Dwa poprzednie, "Khadak" i "Altiplano", działy się w przestrzeni dalekiej od znanej nam na co dzień. "Anomalia" przynosi wstrząsający obraz belgijskiej wioski zanurzonej w świecie ludowej magii i symboli. Żyjący z rolnictwa mieszkańcy małej społeczności świętują koniec zimy. Na pobliskim wzgórzu układają stertę ze świątecznych...