• Informacje na temat:

  peter jackson wiek

Artykuły na temat: peter jackson wiek
 • "I młodzi pozostaną": Antywojenny apel Petera Jacksona

  Peterowi Jacksonowi zawdzięczamy jedne z najwspanialszych scen batalistycznych w historii kina, a teraz... również jeden z najlepszych antywojennych filmów. "I młodzi pozostaną" to pod każdym względem dzieło niezwykłe.

 • "Hobbit: Niezwykła podróż": Hobbiści i spółka

  Po niemal dekadzie mamy szansę powrócić do cudownej zimowej gorączki, jaka towarzyszyła nam przy kolejnych odsłonach adaptacji Tolkienowskiej trylogii. Peter Jackson znowu zabiera nas w podróż po magicznym Śródziemiu i robi to z rozmachem godnym ojca sukcesu filmowego "Władcy Pierścieni". Polska premiera filmu odbędzie się 28 grudnia.

 • Nowy film Joaquina Phoeniksa

  Już w maju będzie miał premierę nowy film Joaquina Phoeniksa. Produkowany przez studio A24 film drogi na razie otoczony jest tajemnicą. Wiadomo, że reżyserem jest Mike Mills ("Debiutanci", "Kobiety i XX wiek"). Inne dostępne informacje również zapowiadają się interesująco.

 • "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

  ..."Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" - ostatni rozdział filmowej trylogii Petera Jacksona zrealizowanej na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena - 24 kwietnia ukazuje się na płytach Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

 • Da Vinci według Greenawaya

  ..."Ostatnia wieczerza" Leonardo Da Vinci ma już 510 lat. Ostatnio słynne dzieło weszło w XXI wiek. A wszystko za sprawą Petera Greenawaya, który po wielu perturbacjach w końcu mógł pokazać swój najnowszy projekt.

 • "Hobbit": Trzeba czekać

  Peter Jackson (trylogia "Władca Pierścieni" ) w jednym z niedawno udzielonych wywiadów zdradził, iż produkcja ekranizacji powieści "Hobbit" J.R.R. Tolkiena nie rozpocznie się wcześniej niż za trzy lata. "Trzy, a nawet cztery lata - tyle czasu może upłynąć zanim zajmę się Hobbitem " - powiedział reżyser.

 • Wakacje jak w kinie

  Magia kina jest ogromna. Ośmiu na dziesięciu Brytyjczyków wybiera miejsca na wakacje kierując się ulubionymi filmami. Przepiękne krajobrazy pokazane w kinowej trylogii Petera Jacksona "Władca Pierścieni" sprawiły, że najpopularniejszym "urlopowym" krajem wciąż jest Nowa Zelandia.

 • Kłopoty "Hobbita"

  Nie zanosi się na to, by reżyser Peter Jackson szybko powrócił do historii Śródziemia. Ekranizacja powieści "Hobbit" J.R.R. Tolkiena napotyka bowiem na kolejne kłopoty. Po problemach z uzyskaniem zgody spadkobierców pisarza na realizację adaptacji, teraz przyszedł czas na batalię prawną pomiędzy dwoma studiami filmowymi.

 • Frodo kontra czarownica

  Elijah Wood z powodzeniem łączy występy w kinie niezależnym z projektami komercyjnymi. ​Rola Frodo Bagginsa w trylogii "Władca Pierścieni" Petera Jacksona wyniosła go na szczyt sławy, ale zagrał także między innymi w "Zakochanym bez pamięci", "Hooligans", "Bobbym" oraz "Sin City - Mieście grzechu". Użyczył również swojego głosu w obu częściach "Tupotu małych stóp" oraz animacji "9". Najnowszy...

 • "Co się stało z 'peace & love'?"

  Poznajcie Luke'a. Faceta, który współtworzył najpopularniejszy album w dziejach - "Thriller" Michaela Jacksona (nakład: 65 milionów). Gościa, który ze swoim Toto sprzedał 35 milionów płyt. I o którego talent zabiegał Miles Davis, Elton John czy Bruce Springsteen.