• Informacje na temat:

  peter mayhew

Artykuły na temat: peter mayhew
 • Nie żyje Peter Mayhew. Filmowy Chewbacca miał 74 lata

  W wieku 74 lat zmarł Peter Mayhew, aktor znany na całym świecie z roli Chewbacki, włochatego kompana Hana Solo w filmach z serii "Gwiezdne wojny". O jego śmierci poinformowała rodzina na mediach społecznościowych.

 • Peter Mayhew, aktor "Gwiezdnych wojen", w szpitalu

  Ulubieniec fanów z serii "Gwiezdne wojny" trafił do szpitala. Aktor Peter Mayhew został hospitalizowany, ponieważ zdiagnozowano u niego zapalenie płuc.

 • Chewbacca w "Epizodzie 3"?

  Peter Mayhew, który w "gwiezdnej sadze" wcielił się w sympatycznego Chewbaccę, poinformował niedawno, iż rozpocznie wiosną przyszłego roku kolejną współpracę z Georgem Lucasem. Najprawdopodobniej chodzi o realizację "Epizodu III".

 • Chewbacca narzeka

  Peter Mayhew, który w kultowym filmie "Gwiezdne wojny" George'a Lucasa, wcielił się w Chewbaccę, wiernego towarzysza Hana Solo, narzeka, iż udział w filmie i jego kontynuacjach - obrazach "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi", na lata ukształtował jego wizerunek aktorski.

 • Chewbacca mówi (dużo)!

  Peter Mayhew, odtwórca roli Chewbakki w przygotowywanym właśnie "Epizodzie III" gwiezdnej sagi George'a Lucasa, zdradził kilka szczegółów na temat produkcji. Mierzący ponad dwa metry aktor ponownie gra rolę włochatego Wookie, późniejszego przyjaciela Hana Solo. Jak się okazuje, jest to postać ważna dla akcji cyklu także przed wydarzeniami ukazanymi w "Gwiezdnych wojnach" .

 • "Wzgórze nadziei" nadzieją Brytyjczyków

  Filmy "Wzgórze nadziei" i "Władca Pierścieni: Powrót Króla" otrzymały najwięcej nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej - BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Obraz Brytyjczyka Anthony'ego Minghelli ma szansę na zwycięstwo w aż 13 kategoriach. Jedna nominacja mniej przypadła dziełu pochodzącego z Nowej Zelandii Petera Jacksona.

 • Nie żyje producent "Gwiezdnych wojen" Gary Kurtz

  ...wstyd. Zarabiają trzy razy więcej na zabawkach niż na filmach" - Kurtz obruszał się w 2000 roku wywiadzie dla gazety "Los Angeles Times". Aktor Peter Mayhew, który w filmach z serii "Star Wars" wcielał(...) #americangraffiti @starwars pic.twitter.com/0D9RyP3DJH " additional="— Peter Mayhew (@TheWookieeRoars)" date="24 września 2018" user="TheWookieeRoars" /> Zanim przyczynił się do powstania filmu "Gwiezdne...

 • "Gwiezdne wojny" w 2012 roku?

  O planach realizacji kolejnych części kultowej opowieści wspomniał ostatnio także Peter Mayhew, który w filmach "Gwiezdne wojny" , "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi" wcielił się w Chewbaccę. Podobno jego kontrakt opiewa na realizację również kolejnych historii - filmów "Epizod 7", "Epizod 8" oraz "Epizod 9" gwiezdnej sagi . Na razie George Lucas nie odniósł się do sieciowych rewelacji...

 • „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”: Mamy materiały z planu!

  ..., Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew i Max Von Sydow. Producentami filmu są Kathleen Kennedy, J.J. Abrams i Bryan Burk, producenci wykonawczy to Tommy Harper i Jason McGatlin...

 • "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy": Jest plakat!

  Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew i Max Von Sydow. Producentami filmu są Kathleen Kennedy, J.J. Abrams i Bryan Burk, producenci...