• Informacje na temat:

  pierwszy czołg polski

Artykuły na temat: pierwszy czołg polski
 • Wiesław Gołas przeżył koszmar, grając swą popisową rolę...

  Wiesław Gołas, czyli Marianek Szyguła z niezapomnianej „Drogi”, z ogromnym sentymentem – ale również ze zgrozą - wspomina pracę na planie serialu Sylwestra Chęcińskiego. Aktor dopiero kilka lat temu zdradził, że gdy po raz pierwszy usiadł za kierownicą ośmiotonowego jelcza, nie miał prawa jazdy! - Po każdym ujęciu byłem mokry ze strachu – wyznał.

 • ENEMEF: Noc Najlepszych Filmów 2014

  Przed nami pierwszy w tym roku ENEMEF, czyli Nocny Maraton Filmowy. W piątek, 16 stycznia, w wybranych kinach sieci Multikino, odbędzie się ENEMEF: Noc Najlepszych Filmów 2014.

 • Kultowe seriale: 50 lat od pierwszego klapsa na planie "Czterech pancernych i psa"

  Pierwszy odcinek "Czterech pancernych i psa" Telewizja Polska wyemitowała 9 maja 1966 roku. Chyba nikt wtedy nie przypuszczał, że po półwieczu ten serial wciąż będzie gromadził przed telewizorami spore grono widzów. Podobno tylko Roman Wilhelmi prorokował, że pancernych czeka sława.

 • "Miasto 44": Wystawa okropieństw

  Powstanie warszawskie jako piękny sen i bolesne przebudzenie. Wojna jako przeżycie graniczne. W "Mieście" 44 zamiast nobliwego, patriotycznego patosu dostajemy czystą adrenalinę. Jan Komasa zmienia zbiorową traumę w rozpędzony do zabójczej prędkości rollercoaster - i w tym szaleństwie jest metoda.

 • "Świat w ogniu: Początki": Polscy aktorzy o kulisach międzynarodowej produkcji BBC

  Siedmioodcinkowy serial BBC "World on Fire" będzie miał swą premierę 10 listopada, pod polskim tytułem "Świat w ogniu". Polscy aktorzy, grający w tej międzynarodowej produkcji opowiadali o swym udziale w serialu.

 • "Operacja Dunaj": Historia czterech pancernych

  We wtorek, 4 sierpnia, w Nowej Rudzie u podnóża Gór Sowich (woj. dolnośląskie), miała miejsce premiera polsko-czeskiej superprodukcji "Operacja Dunaj".

 • "Czarne chmury" z wojną bolszewicką w tle

  .... Po raz pierwszy tematem serialu uczyniono walkę Polski o niepodległość w 1920 roku. Kraj stanął wówczas nie tylko w obronie swoich granic, ale także całej cywilizacji europejskiej, której zagrażała sowiecka Rosja. Główni bohaterowie to: polski szlachcic i oficer w rosyjskiej armii Bronek Jabłoński (Kuba Wesołowski), pochodzący z chłopskiej rodziny ze Śremu żołnierz pruskiej armii Władek...

 • "Operacja Dunaj" w Karlowych Warach

  "Operacja Dunaj", polsko-czeska superprodukcja w reżyserii Jacka Głomba - pojawi się na tegorocznym 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Specjalny pokaz filmu odbędzie się 10 lipca. Na ekrany polskich kin obraz wejdzie 14 sierpnia.

 • "Droga": Wiesław Gołas, absolutnie!

  To Amerykanie wymyślili film drogi, a później serial drogi. Jedną z pierwszych popularnych produkcji tego gatunku był "Ścigany" z Davidem Janssenem, który budził emocje również w Polsce. Rzecz była(...)" z Davidem Carradine odwołuje się "Droga" z Wiesławem Gołasem. Sami swoi Autorstwo "Drogi" należy do najznamienitszego duetu polskiego kina popularnego - scenarzysty Andrzeja Mularczyka i reżysera...

 • Laureat Złotego Lwa w Polsce

  Zdobywcy tegorocznego Złotego Lwa w Wenecji - izraelski film "Liban" - zaprezentowany zostanie w ramach listopadowego festiwalu Filmy Świata Ale Kino!