• Informacje na temat:

  piosenkarka evora

Artykuły na temat: piosenkarka evora
 • Cesaria Evora: Czuła matka

  ..." - powiedział Djo da Silva. Zmarła 17 grudnia 2011 roku w wieku 70 lat Cesaria Evora jeszcze za życia okrzyknięta została "bosonogą divą". Światowy rozgłos zdobyła w latach 90. wykonując typową dla Wysp Zielonego Przylądka muzykę morna. Piosenkarka wydała 24 płyty, z których kilka otrzymało status złotych i platynowych.

 • Cesaria Evora nie żyje

  ...17 grudnia w rodzinnej miejscowości Mindelo na wyspie Sao Vincente (Wyspy Zielonego Przylądka) zmarła Cesaria Evora.

 • Cesaria Evora w Polsce

  Na dwa koncerty ponownie do Polski przyjedzie ceniona wokalistka Cesaria Evora. Artystka, pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka, odbierze trzy wyróżnienia Złotych płyt za swoje albumy "Voz D'Amor" (2003), "Cafe Atlantico" (1999) i "Best Of" (1998).

 • Tysiące osób na pogrzebie Cesarii Evory

  Tysiące ludzi - anonimowi wielbiciele i przedstawiciele najwyższych władz Republiki Zielonego Przylądka - wzięło udział w państwowym pogrzebie Cesarii Evory, który odbył się we wtorek (20 grudnia) w Mindelo na wyspie Sao Vicente. Evora zmarła w sobotę (17 grudnia) w wieku lat 70.

 • Cesaria Evora z Dorotą Miśkiewicz

  Pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka słynna wokalistka Cesaria Evora ponownie zaśpiewała w duecie z polską piosenkarką. Po Kayah tym razem ten zaszczyt spotkał Dorotę Miśkiewicz, która niedawno wydała jazzującą płytę "Pod rzęsami". Utwór "Um Pincelada" ("Muśnięcie pędzlem") ukaże się na kolejnym albumie Evory "Rogamar", który ukaże się 6 marca.

 • Przeszła operację, nie wystąpi w Polsce

  Cesaria Evora, gwiazda piosenki z Wysp Zielonego Przylądka, z powodu złego stanu zdrowia odwołała tegoroczną trasę koncertową, podczas której miała odwiedzić także Polskę. Jedyny koncert planowano 22 maja w ramach bydgoskiego Smooth Festivalu.

 • "Twoja twarz brzmi znajomo": Skrzynecka jako Shakira!

  ..., którzy przychodzą mi do głowy. Jednak postacią najbliższą mojemu sercu jest wspaniała i charyzmatyczna Cesaria Evora. Piosenkarka słynęła z pięknych, romantycznych piosenek i tego, że na scenie zawsze(...) godną pochwały. Katarzyna Skrzynecka - polska aktorka, piosenkarka, prezenterka, autorka tekstów i kompozytorka. Studiowała w warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 1993 r. Skończyła...

 • Kanadyjska płyta Kayah

  Kayah, wielka gwiazda polskiej piosenki, planuje międzynarodową karierę. Ujawniono, że jesienią tego roku poprzedni album piosenkarki - "Jakajakayah", ukaże się w Kraju Klonowego Liścia.

 • Madonna: Buddyjski ślub

  ...rozpocząć się w samo południe. Gościom Madonny i Guy'a Ritchiego wieczór umilać będzie swym występem Cesaria Evora, do tańca zagrają zaprzyjaźnieni z piosenkarką DJ-e. Każda z bliskich nowożeńcom osób...

 • Koncertowy tydzień: Gitarowi wirtuozi, gwiazdy alternatywy i Wianki na koniec

  ...imprezy. Więcej: recenzja , teledysk W ramach Szczecin Plus Music Fest 2011 w Teatrze Leśnym 21 czerwca zaprezentuje się słynna "bosonoga diva" z Wysp Zielonego Przylądka - Cesaria Evora . Dwa dni wcześniej (niedziela, 19 czerwca) prawie 70-letnia piosenkarka zaśpiewa także w Sali Kongresowej w Warszawie. Bilety kosztują 140, 180, 260 i 300 zł (Warszawa) oraz 95 zł i 130 zł (Szczecin). Więcej...