• Informacje na temat:

  pokaz la mania londyn

Artykuły na temat: pokaz la mania londyn
 • "Mania" rusza na podbój Europy

  ...12 września w paryskim kinie "Le Balzac" odbędzie się pierwszy poza Polską pokaz zrekonstruowanego filmu "Mania" z Polą Negri. Film, którego projekcje są częścią programu kulturalnego polskiej prezydencji, odwiedzi też Madryt, Londyn, Kijów i Berlin.

 • Film z Polą Negri w Filharmonii Narodowej

  Zrekonstruowany cyfrowo film "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" z Polą Negri w roli głównej zostanie zaprezentowany w niedzielę w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Pokazowi będzie towarzyszyć grana na żywo muzyka Jerzego Maksymiuka.

 • Polskę promuje... Pola Negri

  Pokaz filmu niemego z 1918 roku, zrekonstruowanego technologią cyfrową, "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów", w którym rolę główną gra Pola Negri, odbył się w czwartek, 29 września, w Madrycie. Obraz stanowi część programu kulturalnego polskiej prezydencji w UE.

 • Nikt nie chce, by gwiazda kina promowała Polskę

  Minister kultury Bogdan Zdrojewski zdecydował w poniedziałek, 14 marca, o zmniejszeniu kwoty dofinansowania filmu z Polą Negri "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" z 2,5 mln zł do 1,5 mln zł. O decyzji poinformował rzecznik ministra kultury - Maciej Babczyński.

 • Film z Polą Negri będzie promował Polskę

  ..."Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" - niemy film z 1918 r. z Polą Negri - będzie, mimo sprzeciwu filmowców, promował Polskę podczas jej prezydencji w UE - zdecydował minister kultury Bogdan Zdrojewski. Resort nie wycofa się z finansowania projektu.