• Informacje na temat:

  pokora wojciech i jego wnuczka

Artykuły na temat: pokora wojciech i jego wnuczka
 • Wojciech Pokora nie żyje. Jego wnuczka Agata Nizińska pokazała wzruszające zdjęcie

  Na Instagramie Agata Nizińska pokazała swoje zdjęcie ze zmarłym w niedzielę aktorem Wojciechem Pokorą. Odtwórca roli gosposi domowej Marysi w komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei był dziadkiem 32-letniej wokalistki i aktorki.

 • Wojciech Pokora: Aktor z przypadku

  Wojciech Pokora to wspaniały aktor filmowy i teatralny. Choć największą popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola gosposi domowej Marysi w komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei, on sam przyznaje, że ten film to przekleństwo. "Muszę przyznać, że wcale nie chciałem tego grać" - mówi aktor, który kończy dzisiaj 78 lat.

 • Zmarł Wojciech Pokora

  Zmarł Wojciech Pokora, wybitny aktor filmowy i teatralny. Miał 83 lata. Największą popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola gosposi domowej Marysi w komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei. Informację o śmierci aktora przekazała Krystyna Janda.

 • Wojciech Pokora: Nie nadaję się do tego fachu

  Pamiętamy jego wspaniałe kreacje w takich produkcjach, jak "Poszukiwany, poszukiwana", "Miś", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Przygody psa Cywila", "Czterdziestolatek", "Noce i dnie" czy "Alternatywy 4". Wojciech Pokora zaczynał karierę w fabryce samochodów, na szczęście w porę zakochał się w teatralnej scenie. Potem to jego pokochali widzowie.

 • Pogrzeb Wojciecha Pokory 10 lutego

  Pogrzeb aktora Wojciecha Pokory odbędzie się 10 lutego. Kultowy aktor zmarł 4 lutego w wieku 83 lat.

 • Pogrzeb Wojciecha Pokory. "Odszedł twórca ujmujący skromnością"

  Wojciech Pokora został pochowany w sobotę, 10 lutego, na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie. "Odszedł twórca powszechnie lubiany i podziwiany, ujmujący skromnością i dystansem wobec siebie" - napisał w liście prezydent Andrzej Duda.

 • Pokora: Niezapomniana Marysia

  Wojciech Pokora należy do grona najlepszych i najbardziej charakterystycznych polskich aktorów komediowych. Wystąpił w niemal wszystkich kultowych filmach w reżyserii znakomitego Stanisława Barei(...) Karwowska, czyli Anna Seniuk. Jak przystało na aktora komediowego, potrafi rozśmieszać, ale jego samego dość ciężko jest rozbawić. Jedyna osoba, na którą jak mówi, jest po prostu strasznie uczulony...

 • Wojciech Waglewski (Voo Voo): Nie sposób zrobić kariery z "desantu"

  ...- Nie ma nic trudniejszego niż napisać ładny tekst o miłości, taki który nie byłby banalny - podkreśla w rozmowie z Interią Wojciech Waglewski, wokalista i gitarzysta grupy Voo Voo.

 • Olga Lipińska: Sen o telewizji

  ..., Wojciecha Pokory, Janusza Gajosa, Barbary Wrzesińskiej czy Jana Kobuszewskiego w różnych kabaretowych cyklach Olgi Lipińskiej przeszły do historii polskiej telewizji wraz z postaciami pana Piotrusia(...), kogo tak naprawdę kocham". Poszła do prezesa TVP. Poprosiła o wysłanie gdzieś daleko na staż. Włodzimierz Sokorski zrozumiał. Pojechała do Francji. Była szczęśliwa z mężem aż do jego śmierci w 1996

 • Maja Komorowska: Porządkuję swoje życie

  Michnikowski, Janusz Głowacki, Wojciech Pokora, Zbigniew Osiński - największy znawca teatru Grotowskiego, Jerzy Jedlicki - wspaniały historyk. Wszystkich wymienić nie sposób. (...) Powiedziała pani kiedyś(...). Rozmowy dawne i nowe z Mają Komorowską" wspomina pani swojego brata Piotra oraz inne osoby, które ostatnio odeszły. Tych faktów nie da się już zmienić. Pejzaż bez nich wydaje się pusty? - Tak. Rok...