• Informacje na temat:

  polański roman wywiad

Artykuły na temat: polański roman wywiad
 • Roman Polański: Robi się ze mnie potwora

  ..."Robi się ze mnie potwora" - utrzymuje Roman Polański w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Paris Match". Jak pisze agencja AFP to odpowiedź polskiego filmowca na wywiad francuskiej fotograf Valentine Monnier w "Le Parisien", która oskarżyła go o pobicie i gwałt w 1975 roku.

 • Zwierzenia Romana Polańskiego

  W grudniu powraca zainicjowany przez telewizyjną Dwójkę cykl wywiadów, "Rozmowy poSzczególne". Tym razem naprzeciw siebie usiądą dziennikarz Jacek Żakowski oraz reżyser filmowy, twórca legendarnego "Noża w wodzie" i oscarowego "Pianisty", Roman Polański.

 • Szczęśliwy mąż Roman Polański

  Od 27 lat Roman Polański jest mężem francuskiej aktorki i piosenkarki Emmanuelle Seigner. Reżyser rozpływa się w zachwytach nad swoją towarzyszką życia. Spotkanie Emmanuelle uważa za najlepszą rzecz, jaka mu się przydarzyła.

 • Gildia francuskich artystów wyrzuci Polańskiego? Jego aktorzy odwołują wywiady

  Gildia francuskich artystów może wykluczyć Romana Polańskiego ze swoich szeregów. Chodzi o oskarżenia wobec reżysera wysuwane przez Valentine Monnier. Francuzka oskarża Polańskiego o gwałt w 1975 roku w Szwajcarii. Oskarżenia pojawiają się w czasie, gdy we Francji premierę ma najnowszy film 86-letniego reżysera "Oficer i szpieg". Aktorzy grający w tym filmie odwołują wywiady. Wśród nich także...

 • "To hańba"! Polański rezygnuje z udziału w gali Cezarów

  Nowa ofensywa feministek przeciwko Romanowi Polańskiemu we Francji. W przeddzień ceremonii wręczenia Cezarów - czyli francuskich odpowiedników Oscarów - okleiły fasadę gmachu, w którym odbędzie się ceremonia, wrogimi wobec reżysera napisami. Polański zdecydował, że nie będzie uczestniczył w piątkowej 45. ceremonii wręczania Cezarów.

 • Apel francuskich feministek: Nie nagradzajcie filmu Polańskiego!

  Nowa ofensywa feministek przeciwko Romanowi Polańskiemu we Francji. W specjalnym apelu opublikowanym w mediach, dziesięć organizacji wzywa członków francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej, by nie nagradzali dramatu "Oficer i szpieg" Cezarami – francuskimi odpowiednikami Oscarów.

 • Roman Polański: Reżyser to gawędziarz

  Umówiliśmy się na rozmowę. Nie o tym, co wydarzyło się prawie 40 lat temu w Los Angeles. Nie o ekstradycji, bo przecież od lat ściga go Interpol. To rozmowa o tym, co będzie. "Reżyser to gawędziarz" - mówi Roman Polański w RMF FM.

 • Roman Polański: 85-latek

  W sobotę, 18 sierpnia, Roman Polański obchodzi 85. urodziny. Z tej okazji przypominamy wszystkie kinowe dokonania laureata Oscara i Złotej Palmy.

 • Roman Polański odwiedzi Łódź. Dostanie Złotego Glana

  Światowej sławy reżyser, laureat Oscara i Złotej Palmy, a także kilkudziesięciu innych nagród - Roman Polański - będzie gościem gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia. Autor m.in. "Pianisty", "Noża w wodzie" czy "Dziecka Rosemary" odbierze statuetkę Złotego Glana, którym łódzka impreza od lat honoruje niepokornych twórców filmowych idących pod prąd modom i trendom. Uczestnicy gali...

 • "Oficer i szpieg": Jest polski zwiastun filmu Romana Polańskiego

  Dystrybutor Gutek Film zaprezentował polski zwiastun najnowszego filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg". Obraz trafi na ekrany polskich kin 27 grudnia.