• Informacje na temat:

  polański samantha gailey

Artykuły na temat: polański samantha gailey
 • Samantha Geimer chce spokoju

  Samantha Geimer, z którą Roman Polański odbył stosunek seksualny, gdy miała 13 lat, chce, żeby ją zostawić w spokoju - napisał jej adwokat Lawrence Silver w piątkowym wniosku do sądu apelacyjnego w Kalifornii o umorzenie sprawy karnej przeciwko Polańskiemu.

 • Ofiara Polańskiego "szczęśliwa"

  Samantha Geimer przyznała, że z ulgą przyjęła informację o uwolnieniu Romana Polańskiego, twierdząc, że szwajcarskie władze "postąpiły słusznie".

 • "Ofiara" Polańskiego zadowolona

  Samantha Geimer, z którą Roman Polański uprawiał w 1977 roku seks, gdy miała 13 lat, z zadowoleniem powitała we wtorek, 13 lipca, decyzję władz Szwajcarii, które postanowiły nie wydawać reżysera Stanom Zjednoczonym.

 • Sąd odrzucił wniosek o zakończenie sprawy Polańskiego

  Sąd w Los Angeles odmówił zamknięcia postępowania przeciwko Romanowi Polańskiemu w związku z oskarżeniem go o gwałt na nieletniej. Formalną prośbę o zakończenie sprawy złożyła Samantha Geimer, którą 40 lat temu wykorzystał seksualnie Polański.

 • Ofiara Polańskiego napisała list w jego obronie

  Ofiara Romana Polańskiego, Samantha Geimer, która wiele lat temu wybaczyła reżyserowi gwałt, jakiego dopuścił się na niej w 1977 roku, domaga się od prokuratorów w Los Angeles, by udzielili zgody na ujawnienie istotnych dowodów, dzięki którym Polański mógłby powrócić do Stanów Zjednoczonych.

 • Co z odmową ekstradycji Romana Polańskiego?

  We wtorek, 6 grudnia, Sąd Najwyższy rozpozna kasację prokuratora generalnego w sprawie odmowy zgody krakowskiego sądu na ekstradycję Romana Polańskiego do USA. Zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand wnosi o uchylenie tej decyzji; obrona jest za oddaleniem kasacji.

 • Ekstradycja Polańskiego: Zbigniew Ziobro "zaskoczony"

  Jako "zaskakującą" określił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro decyzję krakowskiej prokuratury o niezłożeniu zażalenia na decyzję sądu o niedopuszczalności ekstradycji Romana Polańskiego - co oznacza, że nie będzie on wydany USA.

 • Samatha Geimer prosi sąd o zakończenie sprawy Polańskiego

  Samantha Geimer, która 40 lat temu została zgwałcona przez Romana Polańskiego, poprosiła w piątek sąd w Los Angeles o zakończenie jego sprawy o gwałt na nieletniej, którego padła ofiarą.

 • Kolejne posiedzenie sądu ws. ekstradycji Romana Polańskiego

  Przed krakowskim Sądem Okręgowym rozpoczęło się we wtorek, 22 września, kolejne posiedzenie w sprawie stwierdzenia dopuszczalności ekstradycji Romana Polańskiego do USA. W sądzie stawił się Polański oraz obrońcy reżysera, którzy mają zamiar złożyć kolejne wnioski dowodowe.

 • Posiedzenie sądu ws. ekstradycji Romana Polańskiego

  Rozpoczęło się posiedzenie krakowskiego sądu ws. dopuszczalności ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Wcześniej sąd zdecydował, że środowe posiedzenie będzie niejawne. W środę do sądu przybył reżyser w towarzystwie swoich obrońców.