• Informacje na temat:

  polański żony

Artykuły na temat: polański żony
 • Roman Polański nie odzyska członkostwa w Amerykańskiej Akademii Filmowej

  We wtorek, 25 sierpnia, sąd w Los Angeles podjął decyzję w sprawie pozwu, jaki w kwietniu 2019 roku złożył Roman Polański. Oskarżył w nim przyznającą Oscary Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej o to, że bez ostrzeżenia i szans na sprawiedliwy proces wyrzuciła go ze swoich szeregów w maju 2018 roku. Sędzia Mary Strobel orzekła, że Akademia miała prawo tak zrobić.

 • Roman Polański: Zamazywać granice

  Jak daleko sięgam pamięcią, granica między fantazją a rzeczywistością była u mnie zawsze beznadziejnie zamazana - pisał o swoim kinie Roman Polański w autobiografii "Roman". Jego najnowszy film "Oficer i szpieg" uhonorowano w sobotę, 7 września, Wielką Nagrodą Jury - Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji.

 • Premiera płyty żony Polańskiego później

  Planowana na początek listopada premiera solowej płyty śpiewającej aktorki Emmanuelle Seigner, a prywatnie żony Romana Polańskiego, została przełożona na styczeń 2010 roku. Przyczyną prawdopodobnie jest sprawa aresztowania słynnego reżysera.

 • Premiera płyty żony Polańskiego później

  Planowana na początek listopada premiera solowej płyty śpiewającej aktorki Emmanuelle Seigner, a prywatnie żony Romana Polańskiego, została przełożona na styczeń 2010 roku. Przyczyną prawdopodobnie jest sprawa aresztowania słynnego reżysera.

 • Quentin Tarantino chce nakręcić film o mordercy żony Romana Polańskiego

  ...należy ona do producenta muzycznego, który nie chciał współpracować z Mansonem. Sekta zabiła pięć osób, w tym ówczesną żonę Romana Polańskiego Sharon Tate, która była w ósmym miesiącu ciąży oraz producenta Wojciecha Frykowskiego. Na razie nie wiadomo, co na ten temat sądzi Roman Polański. Producentami filmu mają być Harvey i Bob Weinsteinowie, którzy współpracowali z reżyserem przy jego poprzednich...

 • Przesłuchanie Polańskiego

  Roman Polański ( "Pianista" , "Oliver Twist" ) rozpoczął proces o zniesławienie przeciwko amerykańskiemu magazynowi "Vanity Fair". Gazeta oskarża go o próbę kontaktu seksualnego w drodze na pogrzeb swojej żony - aktorki Sharon Tate. Reżyser przyznaje się do przypadkowych kontaktów seksualnych, zaprzecza jednak rewelacjom amerykańskiego czasopisma, nazywając je "obrzydliwymi i nieprawdziwymi".

 • Barbara Kwiatkowska-Lass: Mija 20 lat od śmierci pierwszej żony Polańskiego

  W piątek, 6 marca, minęło dokładnie 20 lat od śmieci pierwszej żony Romana Polańskiego, aktorki Barbary Kwiatkowskiej-Lass. "Miała wspaniałe długie rzęsy, zadarty nosek i gibkie, jędrne ciało" - pisał w autobiografii polski reżyser.

 • Polański kontaktował się z Tarantino w sprawie "Pewnego razu... w Hollywood"

  Podczas festiwalu w Cannes Quentin Tarantino zdradził, że nie kontaktował się z Romanem Polańskim w sprawie fabuły swojego ostatniego filmu "Pewnego razu... w Hollywood". Jednym z głównych wątków produkcji jest zabójstwo Sharon Tate, żony polskiego reżysera, do którego doszło w sierpniu 1969 roku. Okazuje się, że Polański sam skontaktował się z Tarantino.

 • Roman Polański zaprzecza

  Roman Polański oświadczył, że "nie jest związany z projektem" ekranizowania książki "Amok" Krystiana B., oskarżonego o zabójstwo kochanka byłej żony.

 • Polański o autorze "Amoku"?

  Roman Polański rozważa reżyserię filmu, opowiadającego historię pisarza Krystiana Bali - autora powieści "Amok", który oskarżony został o zabójstwo kochanka byłej żony - sugeruje opiniotwórczy portal The Playlist..