• Informacje na temat:

  polska aktorka w skolimowie

Artykuły na temat: polska aktorka w skolimowie
 • Zmarła aktorka Barbara Wałkówna

  Jej głos zna cała Polska. Była głosem Jej Ekscelencji w filmie "Seksmisja" Juliusza Machulskiego. Barbara Wałkówna zmarła 28 stycznia w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Aktorka miała 85 lat.

 • Lidia Korsakówna: Mija piąta rocznica śmierci aktorki

  ..., problemy z błędnikiem, depresja... W końcu lekarze orzekli, że aktorka nie może już dłużej mieszkać sama. W 2011 r. przeprowadziła się do domu aktora weterana w Skolimowie, gdzie zmarła 6 sierpnia 2013(...). I tam przydarzyła się jej historia, o której wolała nie wspominać publicznie. 19-letnia początkująca, choć sławna, aktorka zakochała się po uszy w dyrektorze teatru - starszym od niej o 21 lat...

 • Irena Kwiatkowska: Mija 5 lat od śmierci aktorki

  ..."Graczykowie" (2000-2001). Najsłynniejsza polska Kobieta Pracująca w 1994 r. przeszła na emeryturę, ale nie zrezygnowała z występów gościnnych. "A kiedy już i z tego zrezygnuję - powiedziała w wywiadzie(...). W 2008 roku aktorka otrzymała Specjalną "'Złotą Kaczkę' 100-lecia Polskiego Kina" w kategorii "Kobieca rola komediowa stulecia". "Podczas jej 98. urodzin życzyłem jej 130 lat. Miałem nadzieję, że...

 • Nie żyje Lidia Korsakówna

  Aktorka Lidia Korsakówna, znana z filmów "Przygoda na Mariensztacie", "Klub kawalerów", "Dziewczęta z Nowolipek", zmarła we wtorek w Skolimowie, w wieku 79 lat - poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

 • Irena Kwiatkowska nie żyje

  W czwartek, 3 marca, nad ranem w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, zmarła wybitna polska aktorka, Irena Kwiatkowska. Miała 98 lat. Jej niezapomniane kreacje to m.in. Kobieta Pracująca z serialu "Czterdziestolatek" i Pani Jankowska z "Wojny Domowej".

 • Nie żyje aktor Tadeusz Pluciński

  Nie żyje Tadeusz Pluciński, ceniony aktor, najpopularniejszy polski amant filmowy. Artysta zmarł we wtorek, 23 kwietnia, w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Miał 92 lata.

 • Eugenia Herman: Dopiero w Holandii rozwinęłam skrzydła

  Zagrała w kultowych serialach, jak „Królowa Bona”, „W labiryncie” czy „Matki, żony i kochanki”. Po kilkudziesięciu latach pracy jako aktorka i pedagog jest już na zasłużonej emeryturze. Mieszka w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie i nadal nie traci kontaktu ze sztuką.

 • Zmarła Stefania Grodzieńska

  Pisarka, aktorka estradowa, tancerka Stefania Grodzieńska zmarła w środę rano w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Artystka miała 96 lat.

 • Ostatnia droga Lidii Korsakówny

  Na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach pożegnano w poniedziałek Lidię Korsakównę. Aktorka spoczęła w rodzinnym grobie obok męża - Kazimierza Brusikiewicza.

 • Zofia Kucówna: Wiele się dzieje

  .... Powstanie kolejna? - Chciałabym napisać książkę o Skolimowie, o pensjonariuszach Domu Aktora Weterana, w którym przez lata działałam, ale jakoś nie mogę się do niej zabrać. Mam za dużo materiału. Nie...

Zdjęcia na temat: polska aktorka w skolimowie