• Informacje na temat:

  polska filharmonia

Artykuły na temat: polska filharmonia
 • Dwa Brzegi: Młoda Polska Filharmonia

  Młoda Polska Filharmonia zaprezentuje charakterystyczne motywy Johna Williamsa, Howarda Shore czy Klausa Badelta. Podczas koncertu nie zabraknie również muzyki polskich kompozytorów, m.in.Wojciecha Kilara ("Dziewiąte wrota", "Portret Damy"), Zbigniewa Preisnera ("Podwójny życie Weroniki"), Abla Korzeniowskiego ("W.E.") czy Zygmunta Koniecznego. Młoda Polska Filharmonia odwiedza Dwa Brzegi już po...

 • Filharmonia Futura i "Electropop Orchestra": Przeboje lat 80. na nowo

  Na początku 2016 roku stałą działalność zainaugurowała Filharmonia Futura , pierwsza w Polsce niezależna filharmonia. Jednym z jej przedstawień jest "Symphonica" , multimedialne widowisko(...) "Depeszów" jest w Polsce przynajmniej kilka. Filharmonia Futura znana jest z tego, że wykonuje muzykę znanych zespołów w dużych, orkiestrowych aranżacjach, czy tym razem będzie podobnie? - Owszem...

 • Kilar w Filharmonii Narodowej

  ...80. rocznicę urodzin wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara Filharmonia Narodowa w Warszawie uczci w sobotę koncertem. Zostaną wykonane cztery kompozycje jubilata: "Kościelec 1909", "Exodus", "Angelus" i jeden z najnowszych utworów - II Koncert fortepianowy.

 • "Kopia mistrza" w filharmonii

  Holland powiedziała przed pokazem filmu, że Filharmonia Narodowa jest najlepszym miejscem na polską premierę jej obrazu o Beethovenie. "Nigdy nie miałam tak uroczystej premiery w Warszawie. Tutaj unosi się duch sztuki" - oceniła reżyserka. Wśród artystów, którzy zasiedli na widowni, byli m.in. kompozytor Piotr Rubik, pianista Waldemar Malicki, oraz aktorzy - Ewa Wiśniewska, Adam Ferency, Grażyna...

 • Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu w ICE Kraków. Koncert Klasyka z fortepianem PLUS

  18 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się występ Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu w ramach cyklu Klasyka z fortepianem PLUS.

 • Filharmonia Futura: "Symphonica" na rockowo

  Na początku 2016 roku stałą działalność zainauguruje Filharmonia Futura, pierwsza w Polsce niezależna filharmonia. Jednym z jej przedstawień jest znana już niektórym "Symphonica", multimedialne widowisko z utworami m.in. Metalliki, Nirvany, Nightwish, Deep Purple, AC/DC czy Guns N'Roses, w wyjątkowych, orkiestrowych aranżacjach.

 • Fish: Astoria zamiast Filharmonii

  Informowaliśmy już, że na początku października do Polski ponownie przyjedzie Fish, były wokalista Marillion. Okazją jest 20-lecie wydania płyty "Misplaced Childhood". Zapowiadany koncert w Bydgoszczy został przeniesiony z Filharmonii do Hali Astorii. Pozostałe miejsca pozostają bez zmian.

 • Herbie Hancock w Filharmonii

  Amerykański pianista i kompozytor jazzowy Herbie Hancock wystąpi wraz z zespołem w czwartek, 6 lipca, w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.

 • Filharmonia Futura: "Symphonica" z Małgorzatą Ostrowską

  ...działalność zainauguruje Filharmonia Futura , pierwsza w Polsce niezależna filharmonia. Jednym z jej przedstawień jest znana już niektórym "Symphonica" , multimedialne widowisko z utworami m.in. Metalliki(...) szokujemy, ale dzięki temu poszukujemy szerszych artystycznych przestrzeni. Filharmonia nie musi być miejscem nudnym. Potrzeba nowego podejścia do koncertów na żywo. Chcemy oddziaływać nie tylko...

 • Film z Polą Negri w Filharmonii Narodowej

  Zrekonstruowany cyfrowo film "Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" z Polą Negri w roli głównej zostanie zaprezentowany w niedzielę w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Pokazowi będzie towarzyszyć grana na żywo muzyka Jerzego Maksymiuka.