• Informacje na temat:

  polski aktor brzydki

Artykuły na temat: polski aktor brzydki
 • Być aktorem, nie celebrytą

  Aktor na ekranie zadebiutował w epizodycznej roli serbskiego uchodźcy w "Liście Schindlera" w 1993 roku. Zagrał później w wielu znanych polskich filmach, m.in. w: "Szamance" i kultowym "Kilerze(...). Wiedzą, że jestem aktorem z Polski. W "ratingach" pojawiłem się na dosyć wysokich pozycjach. Ale to się bardzo szybko zmienia. Dla aktora to jest zawsze satysfakcja że praca, którą wykonuje, ma oddźwięk...

 • Więckiewicz: Najlepszy polski aktor

  Nie jest przystojny (ma m.in. wielką bliznę na czole i nos przypominający przysłowiową klamkę od zakrystii). Nie zabiega o popularność, nie zależy mu na celebryckim życiu ani tanim poklasku. Sukcesem, czytaj uznaniem polskiej widowni, przyszło mu się cieszyć dopiero po czterdziestce. Mimo tych "wad", Robert Więckiewicz to obecnie najwybitniejszy polski aktor.

 • Bogusław Linda: Gdybym nie był aktorem...

  Po epoce kopiowania filmów z Hollywood, do polskiego kina wróciły dobre scenariusze - takie jest zdanie Bogusława Lindy. W Poznaniu na festiwalu Transatlantyk artysta opowiadał, dlaczego lubi reżyserować i jak wyglądało jego przejście od kina moralnego niepokoju do "Psów" Pasikowskiego.

 • Dramaty z Polski kontra hollywoodzkie kino gatunkowe

  Trzy polskie filmy - dramaty "Onirica" Lecha Majewskiego, "Heavy Mental" Sebastiana Buttnego oraz "Jak całkowicie zniknąć" Przemysława Wojcieszka - wejdą na ekrany kin w piątek, 17 kwietnia. Wśród premier są też aż cztery hollywoodzkie produkcje: komedia "THE DUFF [#ta brzydka i gruba]", thriller "Chłopak z sąsiedztwa", sensacyjny "Nocny pościg" i horror "Piramida".

 • Czeski "Polski film" w Krakowie

  Miasto Kraków, obok Pragi i Karlowych Warów, wystąpi jako ważny bohater najnowszego filmu czeskiego reżysera Marka Najbrta. Sceny do "Polskiego filmu" nagrywano m.in. nad Wisłą i w okolicach Rynku Głównego.

 • Polski metal: Nieodkryty potencjał

  W popularnym serwisie internetowym "Metal Archives" jest aż 2277 polskich zespołów metalowych. 200-milionowa Brazylia czy 65-milionowa Francja w tej samej "Encyklopedii metalu" ma ich zaledwie o tysiąc więcej. Dlaczego zatem z tej chmary nadwiślańskich grup o uszy przeciętnego Kowalskiego, w najlepszym wypadku, obiła się tylko nazwa Behemoth?

 • Reżyser filmu "Misja: Gwiazda" przyjedzie do Polski

  Przyjęta owacją na stojąco na Festiwalu w Berlinie "Misja: Gwiazda" Martina Miehe-Renarda otworzy 2. Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Duński reżyser przyjedzie do Polski i będzie gościem gali otwarcia 20 września w kinie Iluzjon.

 • Olbrychski zagrał Kmicicia, Linda nie został Bohunem

  Jerzy Hoffman w Kętrzynie podczas festiwalu Walkiria opowiadał o kulisach kręcenia swoich największych dzieł. Przyznał, że Bohuna w "Ogniem i mieczem" miał zagrać znany polski aktor, ale ze względu na zdjęcia do innego filmu niestety nie mógł wystąpić.

 • Eli Wallach nie żyje

  We wtorek, 24 czerwca, w wieku 98 lat, zmarł Eli Wallach, amerykański aktor filmowy, syn żydowskich emigrantów z Polski. Artysta był laureatem Oscara za całokształt twórczości.

 • Eryk Lubos: Wybronić "świnię"

  ..."Zbój", "Igła", "Kosa" - kolejne filmowe wcielenia uczyniły z Eryka Lubosa etatowego "bedgaja" polskiego kina. Sam aktor zapowiada jednak walkę z utartym schematem.

Dyskusje na temat: polski aktor brzydki