• Informacje na temat:

  polski aktor marian dziedziel

Artykuły na temat: polski aktor marian dziedziel
 • "Wataha": Bartłomiej Topa i Leszek Lichota zagrają strażników granicznych

  ..."Wataha" to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie strażników z Bieszczad. Na co dzień strzegą oni trudnego odcinka wschodniej granicy, który nie tylko oddziela dwa kraje, lecz także ma również inne znaczenie - to symbol ludzkich ograniczeń. Bohaterowie serialu często stają więc przed trudnymi moralnymi wyborami. W rolach głównych: Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Aleksandra Popławska i Marian...

 • Agata Kulesza: Nie wybieram się na galę Złotych Globów

  11 stycznia dowiemy się, czy "Ida" zostanie nagrodzona Złotym Globem. Za rolę w tym filmie Agata Kulesza otrzymała kilka prestiżowych wyróżnień.

 • Kameralna premiera "Piątej pory roku"

  Ewa Wiśniewska, czyli niezapomniana Ewa Lipska z kultowego serialu "Doktor Ewa", i Marian Dziędziel, czyli Partyka z "Blondynki", są gwiazdami nowego filmu Jerzego Domaradzkiego "Piąta pora roku", którego uroczysta premiera odbyła się w poniedziałkowy wieczór w warszawskiej Kinotece.

 • "Polskie gówno": To dzieje się naprawdę

  Już wkrótce widzowie zasiądą wraz z zespołem Tranzystory we wnętrzu starego busa, żeby na własnej skórze przekonać się, jak wygląda życie rockmana. Wszystko za sprawą filmu "Polskie gówno" w reżyserii Grzegorza Jankowskiego, który wchodzi do kin 6 lutego.

 • Szyc nie może wybaczyć ojcu?

  ...- Wychowywałem się bez ojca - wyznał Borys Szyc (32 l.) na konferencji prasowej filmu "Kret" w Gdyni. Te słowa zdumiały nie tylko dziennikarzy, ale także przyjaciół aktora.

 • "Wesele" Smarzowskiego: Mija 10 lat od premiery

  - 'Wesele" to realistyczna komedia tragiczna. Opowieść o miłości i o pieniądzach. A właściwie o miłości do pieniędzy - mówił o swym debiutanckim obrazie Wojtek Smarzowski. Dziś mija 10 lat od premiery jednego z najważniejszych filmów ostatniej dekady.

 • "Szóstka": Rola u "teściowej"

  W nowym serialu "Szóstka" Marcinowi Bosakowi przypadła wyrazista rola drugoplanowa. Co ciekawe, za reżyserię tej produkcji odpowiada Kinga Dębska - matka aktorki Marii Dębskiej, z którą Bosak jest w związku.

 • Krzysztof Krauze: Prawdziwe historie

  "Gry uliczne", "Dług", "Mój Nikifor", "Plac Zbawiciela" - każdy film Krzysztofa Krauzego nie tylko zdobywał prestiżowe wyróżnienia, lecz także prowokował ważną społeczną debatę. Dziś, w wigilię, dotarła do nas informacja o śmierci reżysera.

 • ​"Szóstka": TVN zrobił "nie-tvnowski" serial i... to jego największy plus!

  ...jak Gabriela Muskała czy Marian Dziędziel. Oboje wspaniali. Choć nigdy nie byłam fanką Muskały i uważałam ją za "tę smutną aktorkę od zbolałych ról", nie sposób nie docenić jej warsztatu. Jej Beata jest(...) zakwalifikowano do programu transplantologicznego: Ojciec (Sławomir Orzechowski) - były pijak, ladaco i jak nazwała go sama reżyser "zwykły polski burak", potrzebujący przeszczepu, za który jest...

 • Dziędziel i Grochowska: Można głosować

  Od 1 września można głosować w plebiscycie Jameson People's Choice Awards na najlepszego europejskiego reżysera oraz najlepszych europejskich aktorów. Wśród nominowanych są Polacy: Marian Dziędziel ( "Wesele" ) oraz Agnieszka Grochowska ( "Pręgi" ). Głosowanie potrwa do końca października

Wideo na temat: polski aktor marian dziedziel
 • Polski film

  Czterej znani czescy aktorzy, koledzy ze szkoły filmowej, Matonoha (Tomáš Matonoha), Liška (Pavel Liška), Daniel (Marek Daniel) i Polášek (Josef Polášek) postanawiają spełnić dawne marzenie i wspólnie nakręcić film. Udaje im się wkrótce namówić kolejne osoby do wsparcia projektu, dzięki czemu prace mogą się rozpocząć. Mimo entuzjazmu i zaangażowania członków ekipy, produkcja napotyka na całe mnóstwo przeszkód. W końcu prace nad zdjęciami zmieniają się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

 • Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości

  Zabójczo seksowna, uwodzicielska, gotowa na wszystko Anna Dereszowska ("Lejdis", "Testosteron") w roli tajnej agentki wywiadu i wybitny aktor Marian Dziędziel ("Dom zły", "Wesele") tym razem w komediowej roli Ministra Spraw Wewnętrznych jakiego jeszcze Polska nie widziała, to obok Marka Włodarczyka i Pawła Deląga największe gwiazdy komedii "Komisarz Blond i Oko sprawiedliwości". Kto pracuje dla Rosjan, kto dla Amerykanów i co wspólnego z międzynarodową aferą szpiegowską mają Zakon...

 • Latający Mnich i Tajemnica Da Vinci

  Widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka rzuca zupełnie nowe światło na historię człowieka, który posiadł niezwykłą wiedzę, wykraczającą poza horyzonty ówczesnych uczonych. XVIII wiek, słowackie Pieniny przy dzisiejszej granicy z Polską. W ukrytym w górach i owianym mrocznymi legendami Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisi kamedulscy, nieświadomi dramatycznych zmian, jakie przeżywa targana wojnami i rewolucjami Europa. Pewnego dnia u wrót klasztoru odnajdują zakrwawionego,...