• Informacje na temat:

  polski bin laden

Artykuły na temat: polski bin laden
 • ...krytykowany. Muzyk jednak nie traci tupetu i z rozbrajającą szczerością porównał się do... Osamy Bin Ladena.  "Nagle stałem się Osamą Bin Ladenem Ameryki. Osama Bin Laden to jedyna osoba na świecie, która(...) również osoba obeznana w tematyce ezoterycznej. Swoją wizją końca świata nasz "polski Nostradamus" podzielił się w jednym wydań śniadaniówki TVN. "Nie sądzę, żeby był koniec świata taki, że nagle...

 • Oscarowe filmy w polskich kinach

  Kolejne filmy walczące o tegoroczne Oscary, nominowany do pięciu statuetek "Wróg numer jeden" Kathryn Bigelow, czyli historia poszukiwań Osamy bin Ladena i "Poradnik pozytywnego myślenia" Davida O. Russella z ośmioma nominacjami wchodzą w piątek do kin w Polsce.

 • Kontrowersje wokół "Wroga numer jeden"

  Kilku senatorów z Komisji ds. Wywiadu domaga się od CIA wyjaśnień ws. kontaktów agencji wywiadowczej z twórcami filmu "Wróg numer jeden" ("Zero Dark Thirty"). Obraz opowiada o kulisach operacji, która doprowadziła do zabicia Osamy bin Ladena w maju 2011 roku.

 • Usprawiedliwia brutalne tortury?

  Wchodzący na ekrany polskich kin film "Wróg numer jeden" - opowiadający o kulisach schwytania Osamy bin Ladena - wzbudza w USA kontrowersje, rodząc pytanie, czy tortury są usprawiedliwione. Według b. szefów CIA specjalne techniki przesłuchań były kluczowe w walce z Al-Kaidą.

 • Na co iść do kina w 2013 roku?

  Nowy Spielberg i nowy Tarantino. Film o schwytaniu Osamy Bin Ladena, biografie prezydenta Lincolna i reżysera Hitchcocka. Do tego produkcja o cygańskiej poetce, polskim nobliście i komedia od Machulskiego. Sprawdźcie, jakie filmy pojawią się w kinach w 2013 roku.

 • "Fahrenheit 9.11" na DVD

  W poniedziałek, 25 października, na polskim rynku debiutuje na video i DVD kontrowersyjny obraz "Fahrenheit 9.11" Michaela Moore'a. Film opowiada o USA po zamachach z 11 września 2001 roku i krytycznie ocenia politykę prezydenta Busha przed i po atakach.

 • Lider Anthrax przeciw prezydentowi

  John Bush, wokalista Anthrax, przebywa obecnie w studiu nagraniowym, kończąc pracę nad partiami wokalnymi planowanej na listopad płyty, o roboczym tytule "Metallum Maximum Aeternum". Tymczasem Scott Ian, lider zespołu, zainteresował się wielką polityką i na oficjalnej stronie Anthrax skrytykował poczynania prezydenta George'a W. Busha w Iraku. Zbieżność nazwisk przypadkowa.

 • Premiera filmu o Zbigniewie Brzezińskim

  Nie był mistrzem dyplomacji, ale negocjacji - tak o prof. Zbigniewie Brzezińskim wypowiada się b. prezydent USA Jimmy Carter w dokumentalnym filmie pt. "Strateg", którego premiera odbyła się w czwartek, 6 czerwca, wieczorem w warszawskim kinie "Kultura".

 • Najbrzydsi w historii kina

  Prezentujemy pierwszą dziesiątkę najbrzydszych "amantów" kina. Wybrani zostali nie tylko ze względu na swoją niewątpliwie zapadającą w pamięć aparycję, ale także wieczną sławę i dozgonne miejsce, jakie zdobyli w naszych najgorszych koszmarach.

 • Szlaban na "Fahrenheita 9.11"?

  "Wbrew zapowiedziom, polska premiera nagrodzonego Złotą Palmą i nagrodą krytyków Fipresci na tegorocznym festiwalu w Cannes filmu Michaela Moore'a Fahrenheit 9.11 nie odbędzie się 16 lipca. Na razie przesunięto ją o tydzień" - pisze "Trybuna".

Wideo na temat: polski bin laden
 • Dziś jestem blondynką

  Sophie (grana przez niezwykle dojrzałą aktorsko Lisę Tomaschewsky) jedzie ze swoją najlepsza przyjaciółką Annabel (Karoline Teska) świętować Sylwestra w Antwerpii. Z optymizmem spogląda na nadchodzący rok, w którym ma rozpocząć wymarzone studia i usamodzielnić się w nowym hamburskim mieszkaniu. Niestety w zabawie coraz bardziej przeszkadza jej duszący kaszel, stąd po powrocie do rodzinnego Hamburga decyduje się na wizytę w szpitalu. Po dokładnych badaniach okazuje się, że jego przyczyną jest...

 • Polski film

  Czterej znani czescy aktorzy, koledzy ze szkoły filmowej, Matonoha (Tomáš Matonoha), Liška (Pavel Liška), Daniel (Marek Daniel) i Polášek (Josef Polášek) postanawiają spełnić dawne marzenie i wspólnie nakręcić film. Udaje im się wkrótce namówić kolejne osoby do wsparcia projektu, dzięki czemu prace mogą się rozpocząć. Mimo entuzjazmu i zaangażowania członków ekipy, produkcja napotyka na całe mnóstwo przeszkód. W końcu prace nad zdjęciami zmieniają się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

 • Wróg numer jeden

  Był najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie. Polowały na niego setki agentów wielu tajnych służb. Wydawało się, że jest nieuchwytny. Osama bin Laden. Jednak dzięki uporowi i zdecydowaniu młodej agentki CIA niemożliwe stało się faktem. Grupa najlepiej wyszkolonych amerykańskich marines wytropiła kryjówkę najgroźniejszego terrorysty wszech czasów. I w końcu padł rozkaz: zlikwidować...