• Informacje na temat:

  polski film

Artykuły na temat: polski film
 • "Erotica 2022": Pierwszy polski film Netfliksa

  Jesienią tego roku na platformę streamingową Netflix trafi film "Erotica 2022". Będzie to pierwszy polski film wyprodukowany przez Netfliksa. Wcześniej trafiły tam dwa polskie seriale: "1983" oraz "W głębi lasu".

 • "Zenek" najgorszym filmem roku?

  Film "Zenek" Jana Hryniaka najgorszym filmem świata 2020 roku? Są na to duże szanse...

 • Przełożono Tribeca Film Festival

  Z powodu koronowirusa przełożony został termin kolejnego festiwalu filmowego. To nowojorski Tribeca Film Festival, w którego konkursie głównym miał wziąć udział polski film "Sala samobójców. Hejter". Pierwotnie festiwal miał odbywać od 15 do 26 kwietnia. Nowy termin festiwalu nie został jeszcze ustalony.

 • "Rękopis znaleziony w Saragossie": Polski film wszech czasów

  ..."Rękopis znaleziony w Saragossie" w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa, to jeden z najbardziej znanych polskich filmów wszech czasów. Do dziś ma zaprzysięgłych fanów - powiedział krytyk filmowy prof. Tadeusz Lubelski. 55 lat od premiery, dzieło Hasa wciąż budzi zachwyt wielkich twórców.

 • Pierwszy plakat filmu "Mistrz"

  Film Macieja Barczewskiego "Mistrz" przedstawia losy legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Jest już plakat teaserowy produkcji z Piotrem Głowackim w roli głównej. Premiera w kinach już 16 października.

 • 8. Festiwal Filmów Polskich "Wisła"

  W kinie Studia Filmowego "Tadżykfilm" w Duszanbe rozpocznie się 3 lipca 8. Festiwal Filmów Polskich "Wisła". Widzowie zobaczą siedem filmów fabularnych, film dokumentalny oraz etiudy ze Studia Munka i Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

 • Laureat Złotego Niedźwiedzia zainauguruje Wiosnę Filmów

  ...26. edycja festiwalu filmowego Wiosna Filmów rozpocznie się w piątek, 29 maja i potrwa 10 dni. Będzie pierwszym festiwalem filmów fabularnych zorganizowanym całkowicie online na platformie MOJEeKINO.PL. Filmem otwarcia festiwalu będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia Berlinale - irański dramat "Zło nie istnieje".

 • Film o Nergalu. Zobacz fragmenty

  W sieci pojawiła się kolejna zapowiedź filmu dokumentalnego o Adamie "Nergalu" Darskim, liderze pomorskiego Behemotha.

 • Premiera kolejnego polskiego filmu przesunięta

  ..."Ze względu na sytuację w kraju i zalecenia rządowe, aby odwołać wydarzenia kulturalne i zamknąć kina oraz inne instytucje kultury, jesteśmy zmuszeni przesunąć wprowadzenie filmu 'Eastern' do kin. Tym samym odwołujemy wszelkie pokazy przedpremierowe oraz uroczystą premierę" - poinformował dystrybutor filmu, Against Gravity.

 • "Mayday": 3,6 milionów wyświetleń fragmentu filmu

  Fragment filmu "Mayday" widziało już na Facebooku ponad 3,6 mln Polaków - informuje dystrybutor obrazu. Komedia trafi na ekrany polskich kin 10 stycznia, na specjalnych pokazach przedpremierowych można ją już oglądać 4, 5 i 6 stycznia.

Zdjęcia na temat: polski film
Dyskusje na temat: polski film