• Informacje na temat:

  polski hymn

Artykuły na temat: polski hymn
 • Hymn Polski i jego historia. Jak zmieniał się tekst?

  ..."Mazurek Dąbrowskiego na pewno nie jest hymnem typowym; gdy inne hymny są bardzo powolne, dostojne, ten porywa za serce" - mówiła PAP Małgorzata Gańska z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Radzi także, jak poprawnie zaśpiewać hymn, bo w Polsce artystyczna interpretacja nie jest dozwolona.

 • Golec uOrkiestra: Hymn Polski po góralsku

  ..."Chcemy zainicjować śpiewanie hymnu przez różne grupy - uczniów, strażaków, wojskowych, rolników, starszych i młodszych, w ramach akcji 'Niepodległa do Hymnu', ogólnopolskiego śpiewania 'Mazurka(...) Oświatowe w Milówce oraz przyjaciół i sympatyków Fundacji. "11 listopada o godz. 19:00 w Warszawie, odbędzie się premierowe wykonanie tej wersji hymnu, podczas koncertu Golec uOrkiestry na Krakowskim...

 • Śpiewanie hymnu - to nie takie proste

  Lady Gaga uświetni 50. finał Super Bowl. Jednak nie wystąpi ona w przerwie (słynne 12 minut jest w tym roku zarezerwowane dla Coldplay, Beyonce i Bruno Marsa), a na początku całego wydarzenia i zaśpiewa hymn. O tym jak sporo problemów może sprawić hymn, przekonały się nawet największe gwiazdy.

 • Kto zaśpiewa hymn?

  Nadal nie wiadomo, kto zaśpiewa polski hymn podczas Euro 2012. Budowa oprawy muzycznej idzie nam podobnie jak budowa stadionów...

 • Wojewódzki znieważył hymn?

  Zgierscy radni złożyli do prokuratury doniesienie o znieważeniu hymnu narodowego przez Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego.

 • "Milionerzy": Pytanie za 20 tys. zł o hymn

  ...w Chorzowie wykonał hymn narodowy przed meczem reprezentacji Polski w piłce nożnej z Ukrainą?" - brzmiało pytanie. Do wyboru były następujące odpowiedzi: Marek Torzewski , Edyta Górniak , Wiesław Ochman...

 • Hymn Stadium Of Sound

  Polski festiwal muzyki klubowej Stadium Of Sound, jedna z największych europejskich imprez tanecznych, doczekała się swojego hymnu.

 • Górniak i hymn? Żartowaliśmy...

  Tak naprawdę nie wiemy, kto zaśpiewa polski hymn podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2008 roku. Nasza wczorajsza informacja na ten temat była primaaprilisowym żartem.

 • Hymn dla Roberta Kubicy

  Kolejny polski sportowiec doczekał się muzycznych hołdów. Tym razem jest to nasz czołowy kierowca wyścigowy Robert Kubica. Na stronach INTERIA.PL możecie już posłuchać klubowego hymnu dla popularnego sportowca.

 • Kto zaśpiewa hymn na Euro?

  Specjalna komisja powołana przez Ministerstwo Sportu oraz Ministerstwo Kultury wyłoniła trójkę wykonawców, którzy mogą zaśpiewać polski hymn na Mistrzostwach Europy 2008. Są to: Edyta Górniak, Stachursky i Zygmunt Staszczyk. Ostateczną decyzję podejmie premier Donald Tusk.

Dyskusje na temat: polski hymn