• Informacje na temat:

  polski wiersze

Artykuły na temat: polski wiersze
 • Dorota Segda: "Pani od wiersza"

  Węgrzech i nic mi się nie stało. Kiedy dziś widzę dzieci na uwięzi telefonów komórkowych, serdecznie im współczuję. Ja wsiadałam do pociągu, jechałam na koniec Polski, do lasu i przez miesiąc mama nie miała pojęcia, gdzie jestem. Oczywiście wysyłałam do domu kartki, które dochodziły po tygodniu. Do mnie przychodziły ocenzurowane listy od jednego z moich amantów. Przesyłał mi niewinne wiersze Tuwima...

 • Wiersze Młynarskiego na płycie

  Płyta "Pogadaj ze mną" - z piosenkami, których tekstami są najnowsze, niepublikowane wcześniej wiersze Wojciecha Młynarskiego, trafi w piątek (12 grudnia) do sklepów.

 • Krzysztof Dracz: Polski Louis de Funes

  ...- Jako dziecko recytowałem wiersze, ale dopiero, kiedy moja nauczycielka stwierdziła, że mógłbym być aktorem, pomyślałem o scenicznych występach - przyznaje Krzysztof Dracz.

 • Najlepsze płyty 2015 - Polska

  Tradycyjnie mocny hip hop i głośni debiutanci - polska muzyka nie powinna mieć kompleksów. Sprawdźcie najlepiej ocenione przez recenzentów Interii polskie płyty 2015 roku!

 • "Papusza": Pierwszy polski film w języku romskim

  W czwartek, 15 listopada, mija dokładnie pięć lat od premiery "Papuszy" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego - pierwszego polskiego filmu w języku romskim. W tytułowej roli romskiej poetki zobaczyliśmy Jowitę Budnik.

 • Krystyna Janda jako polska noblistka

  "Poetka, noblistka, Żydówka, Polka, obywatelka Europy, emigrantka, z Holocaustem i tragedią rodzinną w tle. Kobieta, która prowokuje burzę" - tak o Marii Linde, bohaterce filmu "Słodki koniec dnia", mówi Krystyna Janda. Najnowszy film Jacka Borcucha z legendarną aktorką w roli głównej wejdzie do kin już 10 maja. Już teraz można jednak zobaczyć wyjątkowy klip - wiersz filmowej noblistki w wykonaniu Krystyny Jandy.

 • Patti Smith wystąpi w Polsce!

  Patti Smith, amerykańska poetka, kompozytorka, wokalistka, wielka postać światowej sceny alternatywnej, wystąpi po raz pierwszy w Polsce. Artystka zaprezentuje się polskiej publiczności na jedynym koncercie, który odbędzie się 10 sierpnia w Sali Kongresowej w Warszawie.

 • Pierwszy polski film w języku romskim

  Feldman, zaś sam obraz otrzymał "Kryształowego Globusa" dla najlepszego filmu. "Papusza" to oparta na faktach dramatyczna historia Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej poetki, która spisała swoje wiersze. To też historia spotkania poetów: Jerzy Ficowski dostrzegł jej wielki talent, zachęcił, aby zapisywała swoje utwory, i przetłumaczył je na język polski. W 1956 roku ukazał się pierwszy tomik poezji...

 • Beata Poźniak: Godnie reprezentuję Polskę

  ...wśród tak znakomitych polskich aktorów. - Początki mojej kariery w Polsce są bardzo ciekawe. Mój debiut to "Życie Kamila Kuranta" z Krzysztofem Pieczyńskim, w reż. Grzegorza Warchoła, następnie zagrałam(...), szczególnie w naszym zawodzie, kiedy nigdy nie wiadomo, co będzie jutro. Ale ja się spełniam też na innych polach: maluję, rzeźbię, piszę wiersze, wystawiam swoje prace w Los Angeles. W ostatnim czasie...

 • Polski Kennedy

  ...rozkaz Stalina został zesłany do obozu w Woroneżu i polski cenzor o tym wie. Dyskusja nie ma sensu. Wychodzimy i w ruch idą telefony. Szukamy ratunku gdzie się da, także u szefa propagandy KC PZPR, do(...) Orthodox - wokalistka zespołu Closterkeller, nazywana rockową Ewą Demarczyk" . Ojojoj? Kilkanaście dni temu ktoś powiedział, że Jerzy Szmajdziński to polski John Fitzgerald Kennedy. Kiedyś Kwaśniewskiego...

Dyskusje na temat: polski wiersze
 • Re: "Wspaniałe stulecie": Na dworze Sulejmana

  Akurat właśnie Sulejman bardzo kochał Hurrem.Do dziś przetrwały żarliwe listy ,które pisali do siebie!Sulejman również napisał ponad trzy tysiące wierszy w formie gazeli,fard i rubaji w których wyrażał swoją miłość do Hurrem!Zresztą jest polski przekład tych wierszy Janusza Krzyżowskiego pt.,,Gazele i inne wiersze".