• Informacje na temat:

  polskie artystki

Artykuły na temat: polskie artystki
 • Katarzyna Nosowska świętuje 45. urodziny. 10 bardziej i mniej znanych duetów artystki

  W ciągu całej swojej kariery Katarzyna Nosowska wielokrotnie pracowała z innymi wykonawcami. Poniżej prezentujemy kilka z muzycznych duetów artystki, tych mniej i tych bardziej znanych. Nosowska(...) tekstów Patrycja Kosiarkiewicz , zaprosiła Katarzynę Nosowską do wspólnego zaśpiewania piosenki "A nas to" z drugiej solowej płyty artystki "Kim więc jestem". Nosowska i Yugoton Supergrupa...

 • MTV EMA 2019: Roksana Węgiel najlepszą polską artystką

  W niedzielę (3 listopada) w Sewilli (Hiszpania) odbędzie się tegoroczna gala rozdania nagród MTV EMA. Tytuł najlepszej polskiej artystki zdobyła właśnie Roksana Węgiel.

 • Rocznica śmierci Kory. TVP Kultura wspomni zmarłą artystkę

  ...27 lipca, w przeddzień pierwszej rocznicy śmierci Kory Sipowicz, jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej kultury, TVP Kultura zaprasza na wyjątkowy, krakowski koncert Maanamu nagrany w 1994 roku.

 • MTV EMA 2018: Margaret najlepszą polską artystką

  Poznaliśmy laureatkę nagrody MTV EMA 2018 dla najlepszego polskiego wykonawcy.

 • Edith Piaf: Stulecie urodzin artystki

  ...życiem. Taką pokochała ją Francja, a potem cały świat. 19 grudnia mija 100 lat od narodzin wielkiej artystki.

 • MTV EMA 2016: Margaret najlepszą polską artystką

  Po raz drugi z rzędu nagrodę MTV EMA dla najlepszego polskiego artysty zdobyła Margaret.

 • Kora: Artystka wszechstronna kończy 65 lat

  Jedna z najważniejszych polskich wokalistek działających w muzyce rozrywkowej, ikona polskiego rocka, autorka tekstów, producentka i osobowość telewizyjna. Olga Sipowicz (a przed ślubem z Aleksandrem Sipowiczem Olga Jackowska), znana lepiej jako Kora, świętuje 65. urodziny.

 • "Whitney": Artystka wszech czasów i jej tajemnica

  ...artystki i emocje, które wkładała w każdy występ, wciąż są nie lada wyzwaniem dla wokalistek, które próbują się zmierzyć z "I Will Always Love You". Film "Bodyguard" przyniósł Whitney międzynarodową(...) rozpoznać wielkiej divy, za jaką wciąż uchodziła w Polsce. Mimo że na scenie towarzyszyła jej dwuletnia wówczas córka, Bobbi Kristina, artystce nie udało się kupić serc polskiej publiczności. Jej...

 • Sevdaliza: Artystka, która dała kosza sportowi

  ...w Rotterdamie Mucky , we współpracy z którym światło dzienne ujrzały dwie EP-ki artystki. W muzyce Sevdalizy oszczędna elektronika łączy się z melodyjnością i hipnotyzującym, lekko wycofanym wokalem...

 • Matka, kochanka, artystka

  Pinnawela "Renesoul", Penguin Records

Zdjęcia na temat: polskie artystki
Wideo na temat: polskie artystki
 • Margaret: w Szwecji zawsze byłam z Polski!

  Margaret podczas ostatniego wywiadu opowiedziała nam więcej na temat swojej kariery muzycznej w Szwecji. Wiemy, dlaczego artystka zdecydowała się teraz na "uziemienie" w Polsce i jakie są różnice między rynkiem szwedzkim a polskim. Zobaczcie nagranie!

 • "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Odcinek 4.

  Niezwykła metamorfoza zrobiła ogromne wrażenie na jurorach programu. „Byłam różą” to wielki przebój polskiej artystki pochodzący z albumu „Kayah i Bregović” z 1999 roku. Jak w rytmach pop i folkloru bałkańskiego odnalazła się Kasia Ptasińska, która wcieliła się w polską diwę? Czy klimaty muzyki ludowej to jej mocna strona? Zobaczcie też inne występy z 4. odcinka!

 • Kora (1951-2018)

  Wraz z zespołem Maanam weszła do klasyki polskiego rocka. Wyróżniała ją niespotykana ekspresja i forma przekazu. Kora starała się, aby jej kompozycje miały głębszy sens i poza linią melodyczną coś sobą reprezentowały. Większość piosenek kultowej formacji Maanam napisała sama Kora. Niestety 28 lipca 2018 artystka zmarła po długiej chorobie.

Dyskusje na temat: polskie artystki