• Informacje na temat:

  polskie drogi

Artykuły na temat: polskie drogi
 • Wszystkie drogi prowadzą do... Hollywood

  ...granicy jest jeszcze trudniej się przebić... A jednak nawet w polskiej historii znalazły się gwiazdy, które choć przez chwilę mogły błyszczeć na hollywoodzkich ściankach. Jak wyglądały ich romanse...

 • "Polskie drogi": Fenomen serialu

  ...16 października 1977 roku TVP pokazała pierwszy odcinek "Polskich dróg". Opowieść od razu przyciągnęła tłumy, a odtwórcy głównych ról stali się sławni. W dokumencie "Polskie drogi - jak powstawał serial" aktorzy, występujący w tej produkcji, wspominają między innymi pierwszy klaps i opowiadają anegdoty z planu.

 • "Polskie drogi": Wyjątkowy serial

  Nie była to pierwsza opowieść o tragicznych latach wojny i okupacji. Dlaczego więc serial "Polskie drogi" robi tak ogromne wrażenie i tak bardzo wzrusza kolejne pokolenia widzów? Tak się wtedy żyło(...) "Polskie drogi" to dzieło scenarzysty Jerzego Janickiego (autorem pierwszego odcinka był Bohdan Czeszko) i reżysera Janusza Morgensterna. Przepiękną muzykę skomponował Andrzej Kurylewicz. Autorami zdjęć są...

 • "Road Movie": Polskie kino drogi

  W Warszawie trwają zdjęcia do filmu "Road Movie", który powstaje w oparciu o scenariusz Mariusza Pujszo ( "Legenda" , "Polisz Kicz Projekt" ). Reżyserem projektu jest Robert Wichrowski, a główne role grają m.in. Jan Frycz ( "Pręgi" ), Karolina Gruszka ( "Przedwiośnie" ) i Maciej Stuhr ( "Pogoda na jutro" ).

 • Samobójstwa groźniejsze niż polskie drogi. O czym się nie mówi?

  ​Co roku, 10 września, obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Właśnie ten akt - zawężony do płci męskiej - uczynił tematem swojego nowego utworu brytyjski muzyk, Sam Fender. Statystyki dotyczące problemu samobójstw są alarmujące, również w Polsce.

 • Jarosław Gugała: Podążam środkiem drogi

  ..."Wiadomości" i "Fakty", my staramy się być jak najbardziej neutralni, patrzeć na ręce i władzy, i opozycji, podążać środkiem drogi. Dzisiaj w Polsce to łatwe? - Nie. Osoby popierające obóz rządowy oglądają(...) emocji wydatnie przyczyniają się politycy. Co pan myśli o polskiej polityce? - W wolnej Polsce trochę się na nią rzuciliśmy: pamiętam czasy słusznie minionego ustroju, kiedy o polityce mówiło się...

 • "Drogi wolności": Serial wyjęty z drewnianego kufra

  W serialu "Drogi wolności", który jesienią będziemy oglądać na antenie TVP1, historia odzyskiwania przez Polskę niepodległości przenika się z opowieścią o losach kilku kobiet. Nie byłoby tego serialu, gdyby nie stary kufer znaleziony przez Stanisława Krzemińskiego.

 • Miuosh: W drodze do własnego "Illmatica"

  ...dla mnie to było fenomenalne uczucie, bo działo się na Stadionie Śląskim, na który chodziłem na mecze polskiej reprezentacji. Pochłaniałem słonecznik z kolegami, widziałem, jak awansują na mundial(...) salę prób i po prostu grajmy to z bandem". Wiedziałem, że to zaprocentuje, że jest nauką. Stąd te moje różne drogi zespołowe, rozwijanie składu, dodanie perkusji i koniec końców stały zespół. Zawsze...

 • Mastercard Off Camera: Czym żyje polskie kino?

  Co interesuje rodzime reżyserki i reżyserów? Jak na polskie produkcje spojrzy międzynarodowe jury, które oceni filmy podczas 12. edycji Mastercard Off Camera? Oto pozostałych pięć produkcji, które wezmą udział w konkursie polskim.

 • Refleksje w połowie drogi

  Jestem teraz bardzo daleko od domu i moich najbliższych. Gdzieś tak w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Urugwajem dajmy na to. Tak - doprawdy ładne kilka tysięcy kilometrów - pisze Kazik Staszewski w "Machinie".

Zdjęcia na temat: polskie drogi
 • "Polskie drogi"
Wideo na temat: polskie drogi
Dyskusje na temat: polskie drogi