• Informacje na temat:

  polskie gwiazdy z papierosem

Artykuły na temat: polskie gwiazdy z papierosem
 • Danuta Stenka: Nie czuję się żadną gwiazdą

  ...wszystkie gwiazdy. Jak pani to robi? - Pojęcia nie mam. Nie śledzę w internecie opinii na swój temat, nie wiem, co piszą. A określenie "gwiazda" wydaje mi się trochę wyświechtane. Poza tym nie czuję się(...), w ciaśniutkim pomieszczeniu, przy tym ja, niepaląca od lat - papieros za papierosem. Do domu dotarłam późnym wieczorem, z objawami silnego zatrucia, dochodziłam do siebie przez parę dni. Tu, na planie...

 • Kiedy widzieliście film, w którym bohater wypala całego papierosa?!

  Pamiętacie wspaniałą rolę Billa Murraya w "Między słowami" Sofii Coppoli? W swym najnowszym filmie - "Somewhere. Między miejscami" (w polskich kinach od 1 kwietnia) - amerykańska reżyserka po raz kolejny przygląda się mężczyźnie w kryzysie wieku średniego. W postać kinowego gwiazdora Johnny'ego Marco wcielił się Stephen Dorff. - Aktor zawsze ma jakiś rekwizyt. Ja nie mam. Mam piwo, papierosa i co jakiś czas tabletkę - tak Dorff charakteryzuje swoją postać.

 • Anna German: Jedyna taka gwiazda

  W niedzielę 14 lutego 80 lat skończyłaby Anna German. Jedna z największych gwiazd polskiej piosenki popularność na nowo zdobyła za sprawą cieszącego się ogromnym powodzeniem serialu TVP z Joanną Moro w roli głównej.

 • Anna German: Gwiazda międzynarodowa

  W czasach rytualnego ubolewania, że nasze wokalistki nie potrafią przebić się za granicą, tym bardziej warto przybliżyć historię Anny German - polskiej gwiazdy międzynarodowej.

 • Nikt nie chce, by gwiazda kina promowała Polskę

  ...konkretnie sposób "zasięg realizacji" projektu został ograniczony. Jak napisał Babczyński: "W czasie Polskiej Prezydencji w UE odbędą się pokazy polskich filmów m. in. w Moskwie, Londynie, Paryżu, Tokio czy(...) także dorobek studia filmowego Se- Ma- For, twórczość Zbigniewa Rybczyńskiego oraz najważniejsze dzieła polskiej animacji". "Uzyskane środki w wysokości 1 mln zł przeznaczone zostaną na zwiększenie...

 • Najsłynniejszy kobiecy duet polskiego kina

  ...40 lat temu odbyła się telewizyjna premiera filmu "Dziewczyny do wzięcia" Janusza Kondratiuka. Zadebiutował w nim "najsłynniejszy kobiecy duet polskiego kina" - Regina Regulska i Ewa Pielach, nazywane żeńskim odpowiednikiem pary Jan Himilsbach - Zdzisław Maklakiewicz.

 • Catherine Deneuve: Muza wielu reżyserów

  "Gdybym nie wyglądała, jak wyglądam, nigdy nie dostałabym angażu w filmie" - zwykła mawiać Catherine Deneuve. Wielka francuska gwiazda filmowa, choć ma już skończone 76 lat, nie zwalnia ani chwili. Już 6 marca na ekrany polskich kin trafi film "Prawda", w którym gra główną rolę.

 • "Dziewczyny do wzięcia": Filmowe zwierzęta

  Gwiazdy filmu "Dziewczyny do wzięcia" - Regina Regulska i Ewa Pielach - nie miały nic wspólnego z aktorstwem. Pierwsza pracowała w Spółdzielni Ogrodniczej w Piasecznie, druga była zaopatrzeniowcem biurowym w Polmozbycie. Mimo to mówiono o nich "filmowe zwierzęta".

 • Nie potrafi zerwać z nałogiem

  Elżbieta Zapendowska nie czuje się ostatnio najlepiej. Poranny uporczywy kaszel, trudności z oddychaniem - przykre objawy, tak bardzo charakterystyczne dla osób uzależnionych od papierosów - coraz bardziej dają jej się we znaki.

 • Projekcja "Mani" z Polą Negri

  Film pokazano ukraińskiej publiczności w sobotę, 29 października, wieczorem, w ramach programu kulturalnego polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. "Ten projekt - bo mówimy nie tylko o filmie, ale(...) "Manią" użyto najnowocześniejszej technologii 4K, która pozwoliła na odtworzenie pierwotnych kolorów. "'Mania' to tylko część polskiego programu kijowskiego festiwalu 'Mołodist'. Przypomnę, że festiwal...