• Informacje na temat:

  polskie kino

Artykuły na temat: polskie kino
 • Kino polskie w 2019 roku: W cieniu gdyńskiego skandalu

  ...2019 rok zapisał się w historii polskiego kina jako obfity w ważne wydarzenia. Filmy rodzimych reżyserów otrzymywały ważne wyróżnienia i odnosiły międzynarodowe sukcesy. Niestety, nie da się przymknąć oka na liczne kontrowersje, których apogeum miało miejsce podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 • Objazdowe polskie kino

  Play Poland Film Festival - impreza promująca polskie kino - podróżuje. Już w sierpniu zawita do Szkocji, gdzie miejscowa publiczność będzie mogła obejrzeć m.in. "Różyczkę", "Lincz" i "Generała Nila".

 • Mastercard Off Camera: Czym żyje polskie kino?

  Co interesuje rodzime reżyserki i reżyserów? Jak na polskie produkcje spojrzy międzynarodowe jury, które oceni filmy podczas 12. edycji Mastercard Off Camera? Oto pozostałych pięć produkcji, które wezmą udział w konkursie polskim.

 • Popularne polskie kino

  Przez ostatnie kwartały polskie filmy notowały świetne wyniki. Sprzedaż kinowych biletów pociągnęły obrazy "Jesteś Bogiem" i "W ciemności".

 • Polskie kino wygrywa

  ..."Rzeczpospolita" podsumowała ostatnich kilkanaście lat w polskim kinie. Z analizy wynika, że średnio co trzy lata najpopularniejszym filmem kinowym staje się u nas produkcja polska. Na liście TOP 20(...) Woźniak-Starak, założyciel firmy Watchout Productions, która wyprodukowała "Bogów". Według Woźniaka-Staraka będzie to najprawdopodobniej pierwszy film, którego twórcy zwrócą całą dotację Polskiego...

 • Polskie kino na festiwalu w Cannes

  Nagrody dla Aleksandry Terpińskiej i Kuby Czekaja, pokaz "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy, nowy film Romana Polańskiego i spotkania branżowe - tak polskie kino zaprezentowało się na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, który zakończył się 28 maja.

 • Polskie kino w Petersburgu

  Pokazem obrazu "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego rozpocznie się w piątek, 8 kwietnia, w Petersburgu 20. Festiwal "Nowe Polskie Kino". Miłośnicy filmu w mieście nad Newą zobaczą osiem dzieł odzwierciedlających najnowsze trendy w polskiej kinematografii.

 • Polskie kino: Co dalej?

  O dotrzymanie unijnych standardów wspierania narodowej kinematografii oraz wprowadzenie ustawowego obowiązku koprodukowania polskich filmów przez nadawców telewizyjnych zaapelowali do polskich władz filmowcy. "Bez natychmiastowej odbudowy struktury finansowania kino polskie zginie. Bez nowej ustawy o kinematografii kino polskie zginie" - można przeczytać w przyjętej w sobotę, 13 kwietnia...

 • Polskie kino bez "Kina"?

  Ministerstwo odmówiło pomocy magazynowi "Kino". Bez dofinansowania państwa miesięcznik nie ma szansy na przetrwanie. Czy wakacyjny numer będzie ostatnim? W internecie ruszyła akcja pomocy. Wsparcie zadeklarowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 • Stanisława Celińska: Polskie kino straciło mistrza

  Ze śmiercią Andrzeja Wajdy polskie kino straciło mistrza i kogoś, kto uważnie obserwował rzeczywistość - powiedziała Stanisława Celińska, która zagrała w pięciu filmach reżysera, m.in. w "Katyniu". Miał ogromną wiedzę i dużo pokory; był trochę jak dziecko, a trochę jak mędrzec - dodała.

Zdjęcia na temat: polskie kino
Wideo na temat: polskie kino
Dyskusje na temat: polskie kino