• Informacje na temat:

  ponadczasowe piękno

Artykuły na temat: ponadczasowe piękno
 • "Top Model": Piękno to piękno

  ...". Czy ukazują one pewien kanon piękna, czy raczej jego indywidualizm? - Ukazują pewien indywidualizm. Są to zupełnie różne kultury, więc estetyka jest inna. Ale piękno wszędzie jest ponadczasowe. Kanony piękna wszędzie są takie same. Może w jednych krajach preferuje się brunetki, w innych blondynki, ale piękno to piękno. Czym jest dla pana piękno? - Piękno to jest coś, co mnie zachwyca w osobie...

 • "Piękna i Bestia": Opowieść stara jak świat

  ..., w wyniku czego powoli wraca w nim chęć do życia. Początków klasycznej opowieści o "Pięknej i Bestii" - a także jej inspirującego przesłania, że piękno kryje się we wnętrzu - należy szukać(...) określić mianem eksperta". Wraz ze współscenarzystami Evanem Spiliotopoulosem i Stephenem Chboskym Condon postanowił pogłębić ponadczasowe motywy opowieści i uplastycznić znane wszystkim postacie, nie...

 • "Piękna i Bestia" w Rosji od 16. roku życia

  Charles Perrault. Przesłanie wszystkich wersji pozostaje ponadczasowe: "Nie oceniaj innych po wyglądzie, ponieważ prawdziwe piękno kryje się w sercu".

 • Imogen Poots: Piękna niebieskooka

  ...samochody" - mówi producent Mark Sourian. - "Przez wiele lat pracował jako kaskader, wiedzieliśmy, że będzie w stanie idealnie oddać intensywność oraz piękno wyścigów samochodowych". Waugh postanowił...

 • "Wielkie piękno" na płytach Blu-ray i DVD

  .... Nominowany był także do Złotej Palmy na Festiwalu w Cannes 2013. Krytycy dostrzegają w "Wielkim pięknie" swoisty hołd złożony ponadczasowej twórczości filmowej Federico Felliniego - "Słodkiemu życiu(...). Ludzie na co dzień są tu bardzo ironiczni, a przy tym sentymentalni. Na ekrany polskich kin film "Wielkie Piękno" wszedł 7 lutego dystrybuowany przez Film Point Group. Po zdobyciu Oscara dla najlepszego...

 • "Pinokio": Czysta magia

  Ponadczasowa opowieść w wizjonerskiej odsłonie. "Pinokio" w reżyserii Matteo Garrone miał już premierowy pokaz na tegorocznym Berlinale. Najsłynniejszy kłamczuch świata zawita do polskich kin 8 maja.

 • Natalia Świerczyńska w zimowych utworach Franka Sinatry (płyta "Winter Songs of Sinatra")

  ...8 listopada do sprzedaży trafił album znanej z szóstej edycji "The Voice of Poland" Natalii Świerczyńskiej. Na "Winter Songs of Frank Sinatra" wokalistka interpretuje ponadczasowe zimowe utwory, z których zasłynął słynny piosenkarz i aktor.

 • Niepowtarzalny styl, klasyczna uroda

  Sienna Miller ("Gwiezdny pył", "Dziewczyna z fabryki", G.I. Joe: Czas kobry") uważa, że jej bliska przyjaciółka Keira Knightley ("Anna Karenina", "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły", "Niebezpieczna metoda") jest ponadczasową gwiazdą filmową.

 • Złote Globy: Olśniewająca Jolie

  Ponadczasowa elegancja, dopasowane gorsety, syrenie treny i szczypta magii dawnego Hollywoodu - tak w skrócie opisać można czerwony dywan podczas niedzielnego wręczenia Złotych Globów. Media oszalały na punkcie Angeliny Jolie i jej pięknej kreacji od Versace.

 • Kulinarna inspiracja "Alicji..."

  Tim Burton, twórca najnowszej adaptacji opartej na ponadczasowym i magicznym dziele Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów", przyznał, że inspiracją dla postaci Białej Królowej, w której rolę wcieliła się Anne Hathaway, była... Nigella Lawson.