• Informacje na temat:

  prawa człowieka

Artykuły na temat: prawa człowieka
 • Prawa Człowieka w kinie

  Od 10 do 15 grudnia w Warszawie odbywać się będzie czwarta edycja festiwalu Filmowego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, pod hasłem "Prawa Człowieka w Filmie". W programie imprezy znalazło się ponad 70 filmów, głównie dokumentalnych.

 • Prawa człowieka w filmie

  Ok. 90 filmów - m.in. z Białorusi, Chin, USA i Francji - znajdzie się w programie 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Watch Docs. Prawa człowieka w filmie", który odbędzie się w Warszawie w dniach 5-14 grudnia. W programie imprezy - m.in. retrospektywa filmów wybitnego amerykańskiego dokumentalisty, Errola Morrisa...

 • Prawa człowieka w kinie

  ...80 filmów dokumentalnych z całego świata, w których podjęto temat praw człowieka - zrealizowanych m.in. przez reżyserów z Chin i Białorusi - obejrzy publiczność 9. edycji międzynarodowego festiwalu "Watch Docs" w Warszawie. Impreza rozpocznie się w piątek, 4 grudnia.

 • "Sprawiedliwość": Prawo do bycia człowiekiem

  Sprawa Waltera McMilliana, przypomniana w nowym filmie Destina Daniela Crettona, na pierwszy rzut oka może wydawać się świadectwem obrazu z przeszłości Stanów Zjednoczonych. Jednak pokazane przez jej pryzmat defekty, nieprawidłowości i luki w amerykańskim systemie sprawiedliwości ciągle nie zostały przepracowane.

 • Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Wiesław Kamiński zakazał w poniedziałek, 20 lutego, rozprowadzania koszulek i pokazywania wystawy "T-shirt dla wolności", która miała towarzyszyć lubelskiej edycji IV Objazdowego Festiwalu "Prawa człowieka w filmie". Zakaz wystawy spowodował odwołanie festiwalu przez organizatorów.

 • "Prawa Człowieka w Filmie": Zgłoszenia do 15 sierpnia

  ...6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie" odbędzie się w Warszawie w dniach 8-17 grudnia 2006 r. Zgłoszenia filmów na festiwal przyjmowane będą do 15 sierpnia.

 • 15. festiwal "Watch Docs". Prawa Człowieka w Filmie

  ..."Mój dżihad" o Europejczykach wstępujących w szeregi fundamentalistów i "Salam" o obozie dla uchodźców w Jordanii - te np. historie obejrzą widzowie na 15. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Watch Docs". Prawa Człowieka w Filmie, który zacznie się w Warszawie w piątek.

 • Festiwal Prawa Człowieka w Filmie w Krakowie

  ...4. Objazdowy Festiwal Filmowy OFF Prawa Człowieka w Filmie już po raz drugi trafi do Krakowa. Na większość projekcji festiwalowych zaprasza Kino Pod Baranami, gdzie w dniach 17-19 listopada będzie można zobaczyć tegoroczne propozycje. Jedną z atrakcji przeglądu jest przegląd filmów polskiego dokumentalisty Macieja Drygasa. Wstęp na wszystkie filmy jest wolny.

 • Nicolas Cage: Człowiek mem

  .... Fabuła była absurdalna - by dowiedzieć się o miejscu ukrycia bomby, stróż prawa - dzięki skomplikowanej operacji - zamieniał się z przestępcą twarzami. Nie ona była jednak tutaj ważna. Liczyły się(...) także Cage, który jako motocyklista z płonącą czaszką przekraczał kolejne granice absurdu. Szczególnie przemiany jego bohatera ze zwykłego człowieka w demona zemsty sprawiały, że nawet najwięksi fani...

 • Stróż prawa i porządku

  ...człowieka-nietoperza "Batman Forever" oraz Hewey'a Calloway'a, jednego z ostatnich kowbojów Dzikiego Zachodu, włóczącego się po ziemiach Teksasu i Nowego Meksyku na początku XX wieku w "Zacnych kowbojach(...) Melquiadesa Estrady", a także arcydzieło braci Coen "To nie jest kraj dla starych ludzi" - kolejna w dorobku gwiazdora rola stróża prawa. Wciąż jest wielki Absolutnie wybitna jest natomiast nagrodzona...

Zdjęcia na temat: prawa człowieka
Wideo na temat: prawa człowieka
Dyskusje na temat: prawa człowieka
 • Re: Dramat serialowych gwiazd: Zabili człowieka

  Niektórzy nie powinni posiadać prawa jazdy.

 • Re: "Zawsze warto": Katarzyna Zielińska jest przerażona beztroską ludzi!

  Mojego szacunku do jej osoby Katarzyna Zielińska od lat już nie ma. NIE MASZ PRAWA stawiać siebie na równi z ludźmi kultury. Parodia człowieka.

 • Re: Dramat serialowych gwiazd: Zabili człowieka

  Szaraczek idzie siedzieć a celebryta opłakuje przy lampce wina, może książkę napisze, może piosenkę zaśpiewa.. ot równość obywateli wobec prawa

 • Re: Dramat serialowych gwiazd: Zabili człowieka

  On nosi koszulkę z napisem KONSTYTUCJA więc jemu wolno jeżdzić bez prawa jazdy, co się czepiacie biednego chłopa.

 • Re: Dramat serialowych gwiazd: Zabili człowieka

  Każdy przeżywa po takim wypadku takie samo piekło. Jednak wszyscy są równi wobec prawa i nie może być tłumaczenia, że ktoś poniósł już moralną karę.

 • Re: Dramat serialowych gwiazd: Zabili człowieka

  A jak tam nasz wybitny dziennikarz Najsztub? Może o nim parę słów?. Mnie najbardziej ciekawi jak to się stało,że facetowi odebrali prawo jazdy a mimo to wg. prawników i Wyborczej nie straciła prawa do prowadzenia pojazdu. Ludzie jak wam zabiorą prawko nie martwcie się ! Gratuluję również niezależnemu sędziemu, który go uniewinnił. Niezależnemu od jakiegokolwiek poczucia przyzwoitości oczywiście.

 • Re: Dramat serialowych gwiazd: Zabili człowieka

  A co z tą staruszką, która "nagle wbiegła" na jezdnię na przejściu dla pieszych przed niejakiego naj.sztuba jadącego bez prawa jazdy, bez ubezpieczenia OC, bez badań technicznych pojazdu. A sąd nie był w stanie ustalić z jaką prędkością staruszką biegła i naj.sztuba uniewinnił...

 • Re: Dramat serialowych gwiazd: Zabili człowieka

  procedury jak w przypadku zwykłego przeciętnego Kowalskiego? Otóż nie. Wymiar sprawiedliwości postawił ją ponad obowiązującym w Polsce prawem. Takich przypadków jest więcej jak choćby sprawa Najsztuba czy Cimoszewicze gdzie w/w pozostają bezkarni. Różnicowanie przez polski wymiar sprawiedliwości w ten sposób obywateli skłania zapewne do refleksji czy żyjemy w państwie prawa czy ..... w Bantustanie.

 • Re: TVN sprzedał Polsatowi prawa do "Niani"!

  8.000.000.000.000 BILIONÓW DOLARÓW za REPARACJE wojenne to DŁUG nimców wobec Polski ! ! ...niemcy w czasie 2 Wojny ZABILI 6.000.000 milionów Polaków , za ZABITEGO Człowieka płaci się 1.000.000 MILION DOLARÓW : 6.000.000 X 1.000.000 = 6.000.000.000.000 BILIONÓW DOLARÓW ,... ZNISZCZENIA I KRADZIEŻ Polskiego MIENIA MINIMUM 2.000.000.000.000 BILIONY DOLARÓW : 6.000.000.000.000 + 2.000.000.000.000

 • Re: "Kod genetyczny": Niebezpieczny trójkąt

  TERAZ KOT OD CZŁOWIEKA MA TAKIE A NAWET WIĘKSZE PRAWA NIŻ GŁUPEK