• Informacje na temat:

  prawdziwy film

Artykuły na temat: prawdziwy film
 • "Tarapaty 2": Prawdziwy wakacyjny film

  ..."Seans polecam wszystkim, którym nie jest obojętny los impresjonistycznych obrazów" - mówi tajemniczo Tomasz Ziętek o "Tarapatach 2". Prawdziwa historia kradzieży, w wyniku której z Muzeum Narodowego w Poznaniu zniknęło jedyne w polskich zbiorach dzieło Claude'a Moneta, zainspirowała twórców filmu. Powstała opowieść o szalonej wakacyjnej przygodzie i zaskakującej zagadce kryminalnej.

 • Prawdziwie kuriozalny film

  Niestety jeśli reżyserka-debiutantka decyduje się na znanego aktora, który na dokładkę ma za sobą skandaliczne epizody z życia prywatnego, musi liczyć się z sytuacją, w której jej film będzie odczytywany tylko w perspektywie "gwiazdy" i jego aktorskich "ekscesów". W przypadku filmu "Prawdziwa miłość" Sarah Petit główną rolę męską zagrał enfant terrible francuskiego kina Guillaume Depardieu...

 • Premiera filmu fabularnego o Vaclavie Havlu

  W Pradze odbyła się we wtorek, 21 lipca, premiera filmu "Havel" w reżyserii Slavka Horaka. To pierwszy fabularny film o byłym prezydencie Czechosłowacji i Czech. Film traktuje o latach 1968-1989. "Nie robiłem filmu o ikonie, ale o człowieku" - powiedział reżyser.

 • Twórca "La La Land" nakręcił film iPhone’em

  Osiem minut trwa najnowszy film Damiena Chazelle’a zatytułowany "The Stunt Double" (określenie oznaczające dublera do ujęć kaskaderskich). W całości został zrealizowany Iphone’em 11 Pro. Idąc na przekór wszelkim poradnikom dotyczącym kręcenia filmów telefonem, które nakazują robienia tego w orientacji poziomej, Chazelle zrealizował swój film w pionie.

 • Plakat filmu "Zenek" jest plagiatem?

  Plakat do biograficznego filmu o Zenonie Martyniuku, który TVP zaprezentowała przed świętami Bożego Narodzenia, stał się przedmiotem ożywionej dyskusji w mediach społecznościowych. Wszystko z powodu podobieństwa do posteru reklamującego film"Bohemian Rapsody" oraz niezbyt trafionej decyzji typograficznej, by nad pierwszą literą tytułu filmu umieścić koronę.

 • Michael Caine: Prawdziwy Brytyjczyk

  W środę, 14 marca, 85 lat kończy Michael Caine, jeden z najwybitniejszych brytyjskich aktorów w historii. Wystąpił w ponad stu filmach, a w większości z nich stworzył niezapomniane kreacje, które przyniosły mu całą masę nagród, w tym Oscary i Złote Globy.

 • "Tenet": Premiera nowego filmu Nolana zagrożona?

  ...17 lipca w kinach na całym świecie ma zadebiutować najnowszy film Christophera Nolana "Tenet". Jeśli premiera dojdzie do skutku, będzie to jeden z pierwszych nowych filmów, które trafią na ekrany po szczycie pandemii COVID-19. A na pewno pierwszy z budżetem wynoszącym 200 milionów dolarów.

 • Powstaje kolejny film o Draculi

  Dzień bez informacji na temat nowej produkcji o Draculi jest dniem straconym. Jak dowiedział się portal "The Hollywood Reporter", Karyn Kusama wyreżyseruje nową wersję filmu o najsłynniejszym wampirze wszech czasów.

 • Film "John Wick 2" pomógł policji pojmać prawdziwych gangsterów

  ..."John Wick" - filmowy cykl, w którym główną rolę gra Keanu Reeves, w przewrotny sposób pomógł włoskiej policji przechwycić przemyt kokainy z Kolumbii do Mediolanu. Uwagę śledczych zwróciło to, że podejrzaną paczkę kawy zaadresowano na nazwisko osoby, która nazywała się tak samo, jak główny przeciwnik Wicka w drugiej części filmu, czyli włoski mafioso, Santino D'Antonio.

 • Christopher Nolan o filmie "Tenet"

  ...syna Denzela Washingtona nabrała rozpędu od momentu jego występu w filmie Spike'a Lee "Czarne bractwo. BlacKkKlansman". "To bardzo utalentowany aktor i do tego bardzo sprawny fizycznie. To prawdziwy(...)Garść informacji dotycząca filmu "Tenet" jest niewielka. Potwierdzona została obsada, w której zobaczymy Johna Davida Washingtona, Roberta Pattinsona, Elizabeth Debicki, Aarona Taylora-Johnsona...

Zdjęcia na temat: prawdziwy film
Wideo na temat: prawdziwy film
Dyskusje na temat: prawdziwy film