• Informacje na temat:

  premier festiwalu

Artykuły na temat: premier festiwalu
 • Siedem nowojorskich premier na Festiwalu Filmów Polskich

  Siedem nowojorskich premier polskich reżyserów zaprezentuje w maju Nowojorski Festiwal Filmów Polskich (NYPFF). Pośród gości imprezy będą m.in. reżyserki Kasia Adamik i Joanna Kos-Krauze oraz aktorki Jowita Budnik i Eliane Umuhire.

 • 130 premier podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego

  Ponad 130 premier w ciągu dziesięciu dni będą mogli obejrzeć widzowie podczas dwudziestej drugiej edycji Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się w dniach 6 -15 października 2006. W imprezie weźmie udział kilkuset gości z całego świata - reżyserów, producentów, aktorów, agentów, dystrybutorów.

 • "Niepodległość dziś" hasłem tegorocznego Festiwalu Transatlantyk

  Tematykę współczesnego postrzegania niepodległości państwa w kinie, a także niezależności, wolności artystycznej i buntu mają poruszać filmy, które znajdą się w programie tegorocznego Festiwalu Transatlantyk. Jego ósma edycja odbędzie się w Łodzi w drugiej połowie lipca.

 • ​Premier Morawiecki pożegnał aktora Pawła Królikowskiego

  ...- Polska kultura wiele mu zawdzięcza i nigdy go nie zapomni - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki o aktorze, prezesie ZASP Pawle Królikowskim, który w czwartek, 5 marca, spoczął na warszawskich Powązkach.

 • Lato w kinie? Bez wielkich premier

  Po miesiącu od otwarcia kin dystrybutorzy nadal zwlekają z podawaniem dat premier wielkich produkcji. Wiadomo już, że "Tenet" Christophera Nolana i "Mulan" Niki Caro wejdą na ekrany najwcześniej w sierpniu. Wśród kinowych nowości nie brakuje jednak godnych uwagi filmów z najważniejszych światowych festiwali.

 • 16 polskich premier krótkometrażowych na festiwalu TOFFI

  ...16 polskich premier. 28 filmów z 13 krajów. Od Borysa Szyca, po współpracowników Michaela Hanneke. Oto Konkurs krótkometrażowy TFF TOFFI.

 • "Faust" na festiwalu Sputnik

  Laureat Złotych Lwów na festiwalu w Wenecji - "Faust" Aleksandra Sokurowa " - zostanie zaprezentowany na 5. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik".

 • Kontrowersyjny dokument na festiwalu w Sundance

  Jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń odbywającego się właśnie festiwalu filmowego w Sundance jest bez wątpienia premiera dokumentalnego filmu "On the Record". Produkcja pojawiła się tam w atmosferze skandalu i kontrowersji. Autorzy filmu oskarżają o przestępstwa na tle seksualnym legendarnego producenta hip-hopowego Russella Simmonsa.

 • Blisko 200 filmów na 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym

  ...- Selekcja była uczciwa i bezlitosna - mówił o filmach wybranych do 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego jego dyrektor Stefan Laudyn. Podczas wydarzenia, które potrwa od 13 do 22 października, pokazanych będzie blisko 200 filmów z całego świata.

 • Film Agaty Trzebuchowskiej na festiwalu Rhode Island

  Krótkometrażowa fabuła ze Studia Munka SFP "Pustostan" zakwalifikowała się do konkursu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Rhode Island. Reżyserką filmu jest Agata Trzebuchowska, pamiętna Ida z filmu Pawła Pawlikowskiego.

Zdjęcia na temat: premier festiwalu
Wideo na temat: premier festiwalu