• Informacje na temat:

  prezydent gdyni

Artykuły na temat: prezydent gdyni
 • Gdynia 2019: Złote Lwy dla "Obywatela Jonesa"

  ..."Obywatel Jones" Agnieszki Holland otrzymał Złote Lwy podczas 44. Festiwalu Polskich Fabularnych w Gdyni. To niezwykle kontrowersyjna decyzja, prawdziwy skandal. Najlepszy film w konkursie - "Boże Ciało" - otrzymało nagrody za najlepszą reżyserię, scenariusz i drugoplanową rolę kobiecą. Uhonorowano go też nagrodą publiczności. Aż sześć statuetek, w tym Srebrne Lwy i nagroda za najlepszą rolę...

 • Gdynia 2017: Sprawiedliwy werdykt, niepewna przyszłość PISF-u

  Sprawiedliwy werdykt tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni główne nagrody imprezy rozdzielił między trzy zdecydowanie najlepsze produkcje walczące o Złote Lwy. To, że nie można mieć większych zastrzeżeń do prac jury, nie znaczy jednak, że tegoroczna Gdynia okazała się wielkim sukcesem polskiego kina.

 • "Kamerdyner" otworzył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

  Uroczysty pokaz "Kamerdynera", filmu Filipa Bajona o miłości i Kaszubach, zainaugurował w poniedziałek, 17 września, 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Łącznie podczas imprezy pokazanych zostanie ponad 130 filmów, w tym 50 w trzech konkursach. Wydarzenie potrwa do soboty, 22 września.

 • Nowe filmy w Gdyni

  Pokazy rosyjskiej kostiumowej superprodukcji "1612. Kroniki Wielkiej Smuty" w reżyserii Władimira Chotinienki oraz dokumentu Sylwestra Latkowskiego "Zabić Papałę" znalazły się w programie tegorocznego 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (FPFF).

 • Gdynia 2002: Szczegóły

  XXVII Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozpocznie się 17 września 2002 roku i potrwa do 21 września, kiedy zostaną ogłoszone nazwiska laureatów Złotych Lwów i innych nagród festiwalowych. Tegoroczny Festiwal oczekiwany jest ze szczególnym zainteresowaniem, gdyż odbędzie się w czasie bardzo trudnym dla polskiej kinematografii.

 • Gdynia: Festiwal rozpoczęty

  W poniedziałek, 13 września, rozpoczął się 29. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W konkursie głównym bierze udział 20 filmów, w tym 13 premierowych. Także 20 filmów zgłoszono do konkursu kina niezależnego. 18 września ogłoszony zostanie tytuł filmu, który w tym roku zdobędzie gdyńskie Złote Lwy.

 • Gdynia 2001: Szczegóły programowe

  ...31 filmów, w tym aż 12 zrealizowanych przez debiutantów, pokazanych zostanie w konkursie XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W poniedziałek, 20 sierpnia, odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy festiwalu zaprezentowali program projekcji konkursowych oraz imprez i pokazów dodatkowych. Festiwal odbędzie w dniach 10-15 września.

 • Film "Wróżby kumaka" Roberta Glińskiego, jedna z najbardziej oczekiwanych projekcji trwającego w Gdyni 30. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, sądząc po piątkowej reakcji nie rozczarowała większości widzów. Wielu dziennikarzy uważa, że film ma szanse na Złote Lwy. Oni sami swą nagrodę przyznali filmowi "Parę osób, mały czas" Andrzeja Barańskiego.

 • 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w TVP Kultura

  Relacje z 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, rozmowy z twórcami i krytykami w studiu festiwalowym oraz gala rozdania nagród - to wszystko w TVP Kultura.

 • Specjalny pokaz filmu "Smoleńsk" na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni odbędzie się specjalny, pozakonkursowy pokaz filmu "Smoleńsk" w reż. Antoniego Krauzego - poinformowali w poniedziałek organizatorzy Festiwalu Filmowego w Gdyni. Pokaz odbędzie się 21 września, trzeciego dnia Festiwalu.

Zdjęcia na temat: prezydent gdyni