• Informacje na temat:

  projekt ustawy

Artykuły na temat: projekt ustawy
 • Jak informuje "Rzeczpospolita", w Ministerstwie Kultury zakończyły się prace nad projektem ustawy o kinematografii. Dzisiaj już nad tekstem pochylają się przedstawiciele związków zawodowych i stowarzyszeń twórczych - pisze Barbara Hollender.

 • Stop playbackowi! Projekt ustawy

  ...z playbacku. A potem ruszali ustami jak karp przed Wigilią i udawali, że występują na żywo. Tragedia!" - emocjonuje się muzyk. Shakin' Dudi nie poprzestaje jednak na krytyce i proponuje projekt ustawy, która miałaby regulować kwestię playbacku. Oto zapisy tego projektu: § 1 Zabrania się publicznych wykonań utworów słowno-muzycznych i muzycznych z playbacku i półplaybacku, a w szczególności: 1. Zabrania...

 • Flow "Zgiełk": Piosenka przeciw zaostrzeniu ustawy aborcyjnej

  Projekt zaostrzenia przepisów ustawy aborcyjnej spotkał się z silnym sprzeciwem ogromnej rzeszy kobiet, które nie zgadzają się na pozbawienie ich możliwości wyboru, a co za tym idzie na instrumentalne traktowanie ich życia i zdrowia. Zaprotestowały również artystki.

 • "Tak" dla ustawy o kinematografii

  ...i operatorów kablówek. Niektórzy członkowie Stowarzyszenia Filmowców Polskich czas głosowania spędzili w sejmowych kuluarach. "Nie spodziewaliśmy się nawet, że projekt ustawy, która daje tak wielką...

 • Aleksandra Woźniak przeciwna histerii wokół ustawy antyaborcyjnej

  Aleksandra Woźniak nie popiera Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Twierdzi, że jest zwolenniczką obecnej ustawy aborcyjnej i nie chce, by uległa ona zmianie. Przyznaje, że zupełnie nie poruszyło jej wyznanie Natalii Przybysz, która publicznie przyznała się do dokonania aborcji.

 • Muzycy solidarnie przeciwko ustawie antyaborcyjnej

  W Sejmie rozpatrywany będzie obywatelski projekt ustawy zaostrzający prawo aborcyjne. Pomysł wywołał zdecydowany sprzeciw w społeczeństwie. Do akcji włączają się także przedstawiciele środowiska muzycznego.

 • Posłowie o kinematografii

  Większość sejmowych klubów parlamentarnych i kół poselskich zadeklarowała, że poprze projekt ustawy o kinematografii. Przeciwny projektowi jest Ruch Katolicko-Narodowy. Projekt krytykuje też Platforma Obywatelska. W Sejmie odbyła się w środę (4 maja) debata nad projektem ustawy.

 • Polskie wokalistki nie chcą zaostrzenia przepisów aborcyjnych

  Monika Brodka, Julia Marcell, Maria Peszek, WdoWA i Gaba Kulka wyraziły w sieci swoje negatywne stanowisko w sprawie projektu nowej ustawy antyaborcyjnej.

 • Biskupi a ustawa medialna

  Episkopat oczekuje od rządu wyjaśnień, dlaczego w projekcie nowej ustawy medialnej nie ma artykułu o respektowaniu wartości chrześcijańskich - informuje "Dziennik".

 • Kiniarze kontra reżyserzy

  Dystrybutorzy filmów oraz osoby prowadzące i zarządzające kinami popierają stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie projektu ustawy o kinematografii. PO krytykuje projekt, gdyż uważa, że ustawa jest "haraczem", który poniosą podatnicy. Czołowi filmowcy polscy, głównie starszego pokolenia, bronią ustawy i przeciwstawiają się poglądom partii Rokity i Tuska.

Wideo na temat: projekt ustawy
 • Michał Piróg: Musimy być bardzo czujni

  Michał Piróg jest przeciwnikiem zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Jego zdaniem obywatelski projekt ustawy o planowaniu rodziny jest zbyt dużą ingerencją państwa w życie jego obywateli. Choreograf uważa ponadto, że kwestia aborcji to sposób na odwrócenie uwagi Polaków od innych działań rządu.

 • Monika Olejnik o Kai Godek: Ma prawo wypowiadać to, co wypowiada

  Kościoła, który walczy o prawo do życia. Zawsze tak było. Ale nie może Episkopat naciskać na parlamentarzystów i mówić: 'O, cieszymy się bardzo, że komisja zajęła się projektem ustawy lub jesteśmy(...)Projekt znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. W środę 11 kwietnia głosowały za nim trzy osoby, przeciw było aż 29, co rozsierdziło Godek. Na swoim Twitterze napisała, że

 • Mikołaj Krawczyk: Aga jest pomysłodawcą całej kampanii

  Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk aktywnie angażują się w pomoc zwierzętom. Niedawno wystąpili w drastycznej kampanii "One czują tak jak my". Zrobili to, by zwrócić uwagę na eksperymenty na zwierzętach. W studiu "Dzień Dobry TVN" aktorzy oraz Dorota Wiland z Fundacji na Rzecz Ochrony Zwierząt Ius Animalia rozmawiali o rządowym projekcie ustawy o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów

Dyskusje na temat: projekt ustawy