• Informacje na temat:

  projektant alexander

Artykuły na temat: projektant alexander
 • Alexander McQueen: Wielki projektant i zwykły facet

  Zrobiliśmy dokument o Alexandrze McQueenie, bo silnie przemówiło do nas, że wyglądał zwyczajnie, a był niezwykły. Był jednocześnie wielkim projektantem i zwykłym facetem - mówią Ian Bonhote i Peter Ettedgui, reżyserzy "McQueena", którego od 20 lipca można oglądać w polskich kinach.

 • "McQueen": Film o słynnym projektancie trafi do polskich kin

  ...20 lipca na ekrany polskich kin trafi dokumentalny film "McQueen", będący portretem projektanta Alexandra McQueena.

 • Film o życiu Alexandra McQueena i Isabelli Blow

  ...1992 rok, Alexander McQueen prezentuje swoją pierwszą kolekcję. Na widowni siedzi Isabella Blow. Zafascynowana talentem projektanta, wystarała się o wszystkie elementy jego kolekcji. Taki był(...)"The Ripper" ("Rozpruwacz") ma ukazać historię burzliwego związku między redaktor naczelną "Tatler Magazine" Isabellą Blow, a projektantem Alexandrem McQueenem. Ich przyjaźń trwała od ich...

 • Filmowy hołd dla projektanta-samobójcy

  Arystokratka Daphne Guinness wystąpiła w filmie, który ma być hołdem dla jej nieżyjącego przyjaciela, Alexandra McQueena. Guinnes zawsze była jedną z najwierniejszych fanek projektantka, a także jego muzą.

 • Andrew Haigh nakręci film o Alexandrze McQueenie

  Historia życia Alexandra McQueena doczeka się ekranizacji. Scenariusz do filmu, którego reżyserii podjął się Andrew Haigh ("45 lat", "Weekend"), powstanie częściowo w oparciu o biografię projektanta "Alexander McQueen: Blood Beneath The Skin".

 • Samobójca pomógł jej napisać przebój?

  Piosenkarka Lady GaGa jest przekonana, że w skomponowaniu utworu "Born This Way" wziął udział zmarły śmiercią samobójczą słynny projektant mody Alexander McQueen.

 • Cannes: Kto w jury oprócz Morettiego?

  Aktorzy Ewan McGregor i Diane Kruger, reżyserzy Alexander Payne ("Spadkobiercy" ) i Andrea Arnold ("Wichrowe Wzgórza") oraz projektant Jean-Paul Gaultier to członkowie jury tegorocznego festiwalu w Cannes.

 • ​"McQueen" : Brzydal w świecie piękna

  Posłuchajmy nowej wersji starego mitu: oto młody buntownik dzięki talentowi i pracy staje się światowej sławy artystą, aby koniec końców zostać pożartym przez wewnętrzny mrok. Brytyjski projektant mody Lee Alexander McQueen był jednym z wielu przeklętych herosów popkultury. Dokument Iana Bonhôte i Petera Ettedgui jest zrealizowaną z rozmachem i wyczuciem kroniką jego życia.

 • Raper o zmarłym: Geniusz i anioł

  Hiphopowiec Kanye West złożył hołd zmarłemu w czwartek (11 lutego) projektantowi Alexanderowi McQueen.

 • Jessica Parker w hołdzie McQueenowi

  ..., zadziwiająca, genialna - pochodzi od Alexandra McQueena" - powiedziała w lutym, po śmierci projektanta, Sarah Jessica Parker. Obok Parker na scenie pojawi się Caroline Kennedy, która uhonoruje Tonne...