• Informacje na temat:

  projektant andrzej

Artykuły na temat: projektant andrzej
 • Grzegorz Ciechowski na zdjęciach Andrzeja Świetlika

  Do księgarni trafił właśnie album fotograficzny "Grzegorz Ciechowski - Andrzej Świetlik" na który składa się blisko 200 stron czarno-białych portretów lidera grupy Republika.

 • Andrzej Wajda o "Powidokach"

  Awangardowy malarz Władysław Strzemiński będzie bohaterem najnowszego filmu Andrzeja Wajdy realizowanego w Łodzi. W roli artysty wystąpi Bogusław Linda. "Będzie to portret człowieka niezłomnego, pewnego drogi, po której kroczy" - zapowiada reżyser.

 • Andrzej Pągowski w łódzkiej Alei Gwiazd

  Artysta grafik oraz autor ponad tysiąca plakatów filmowych, teatralnych i festiwalowych Andrzej Pągowski zostanie uhonorowany gwiazdą w łódzkiej Alei Gwiazd na ul. Piotrkowskiej. Jej odsłonięcie nastąpi w piątek, 12 października.

 • "Powidoki": Oficjalny zwiastun ostatniego filmu Andrzeja Wajdy!

  ..."Powidoki" - ostatni film niedawno zmarłego wybitnego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy - jest polskim kandydatem do Oscara. Przedstawiamy oficjalny zwiastun tej produkcji.

 • Festiwal Soudedit 2018 w Łodzi: Andrzej Korzyński z nagrodą Człowiek ze Złotym Uchem

  Andrzej Korzyński, ceniony i szanowany kompozytor, aranżer oraz producent otrzyma podczas Festiwalu Soundedit nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem". Twórca najbardziej znany jest jako autor muzycznej oprawy do filmów o Panu Kleksie.

 • "Powidoki": Film Andrzeja Wajdy w kinach w marcu 2017

  Premiera "Powidoków" Andrzeja Wajdy zaplanowana jest na 3 marca 2017 - poinformował producent obrazu, Akson Studio. Główną rolę malarza Władysława Strzemińskiego zagrał Bogusław Linda.

 • "Powidoki" Andrzeja Wajdy na festiwalu w Rzymie

  Najnowszy film Andrzeja Wajdy "Powidoki" o malarzu i teoretyku sztuki Władysławie Strzemińskim zostanie zaprezentowany na festiwalu w Rzymie w październiku - ogłosili w poniedziałek organizatorzy imprezy.

 • "Powidoki" Andrzeja Wajdy owacyjnie przyjęte w Toronto

  ..."To jego najmocniejszy, najbardziej gniewny film od lat" - powiedział Piers Handling, dyrektor festiwalu w Toronto - zapowiadając światową premierę "Powidoków" Andrzeja Wajdy. "Hollywood Reporter" odnotował, że "Powidoki", jak każdy film Wajdy, są wysublimowane reżysersko i elegancko sfilmowane, w czym wielka zasługa gustownych zdjęć nominowanego do Oscara Pawła Edelmana.

 • Andrzej Wajda: "Powidoki" to film polityczny

  ...- To film polityczny; o Władysławie Strzemińskim jako o człowieku z zasadami, który nie chce odstąpić od swoich przekonań i przeciwstawia się systemowi - mówił we wtorek w Warszawie Andrzej Wajda o "Powidokach", do których zdjęcia zakończono 30 października.

 • Andrzej Wajda: Ciągle wierzę w kino

  ...​- Ciągle wierzę w kino - mówił na spotkaniu z dziennikarzami reżyser Andrzej Wajda, który w Łodzi realizuje swój nowy film "Powidoki" poświęcony postaci awangardowego malarza Władysława Strzemińskiego. Piątek był ostatnim dniem zdjęciowym.